Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Co na łokcie?
Autor Wiadomość
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 9:36 am   Co na łokcie?

Czym smarować łokcie ? Pracuję w biurze i podpieram się często na łokciach!!!
Mam na obu kilka krostek - na prawym juz zmieniają się na takie łuszczycowe czerwone plamy z łuską. Niestety muszę nosic koszule a masci brudzą!!!
Jak sobie z tym radzicie i czego używacie?

Polecicie mi może coś bez recepty na bazie dziegci na zmiany na stopach? - bezwonne i niebrudzące
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 11:48 am   Re: Co na łokcie?

Kochanie koncert zyczeń to najlepiej Warszawa Woronicza 17 :lol: :lol: :lol:

Prosisz o rzeczy niemozliwe raczej -masci na bazie dziegciu i bezwonne? nie brudzace?
Na łokcie najlepsza jest(nie tylko zreszta na łokcie :razz: )cygnolina.Kładziesz ja raz lub 2xdziennie na 2h a potem zmywasz :mrgreen:
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 12:02 pm   

O ile wiem to np: Delator zawiera bezbarwną i bezwonną smołę z węgla kamiennego.
Pytanie tylko czy są inne lepsze?
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 12:06 pm   

Delataru juz nie ma w aptekach a i on nie był bezwonny(chyba ze całkiem mi sie wech zaostrzyl) :mrgreen:
Podobny jest chyba cocois- nie jestem pewna pisowni(nigdy nie stosowałam) :mrgreen:
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 12:14 pm   

Delataru raczej nie dostaniesz nigdzie. To fakt, że jest on mniej wonny od innych prteparatów dziegciowych. Współczesna technologia daje już możliwość znacznego oddzielenia zapachu i koloru od wartości leczniczych dziegciu. Jednak jak to zwykle bywa trudno o dostęp do tych specyfików. Cocois ma natomiast intensywny zapach i kolor ma taki... sraczkowaty :P Ale chyba starczy Ci czasu, aby wieczorem potrzymać go z godzinkę lub dwie na ciele? Tylko od razu mówię jest to leczenie długotrwałe - wiem bo sam stosuje.
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 12:37 pm   

A ja zamówiłem Delatar w aptece, powiedzieli , że na jutro przywioza.
Jest jeszcze Delator 2% w spisie leków na tym forum- chyba podobny?
 
 
iwona-k-60 
iwona


Wiek: 63
Dołączyła: 14 Gru 2009
Posty: 284
Skąd: łódż
Wysłany: Sro Mar 10, 2010 5:19 pm   

ja zauważyłam ,ze nie wolno opierać łokci o zimne blaty typu szkło i plastik.Ja podkładam pod łokcie podkładki z materiału.Nie jest to leczenie ale nie powoduje u mnie podrażnień i w efekcie leczenie przynosi rezultaty.
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 6:49 am   

o własnie, też zauważyłem że na zimnie jakoś bardziej widoczne są zmiany
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 1:15 pm   

No popatrz to jeszcze jak się poszczęści to da radę załatwić. Jeśli chodzi o Cocois to ma 12% stężenie.
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 8:28 am   

Byłęm wczoraj u dermatologa.
Nadal nie rozpoznaje łuszczycy!!!
Powiedział , że : leczymy na nadmierge rogowacenie naskórka.
Zapytałem czy nie zastanawia go fakt , że zmiany są w okolicy stawów i w uchu zewnętrznym - typowe miejsca dla łuszczycy.
Nic nie odpowiedział. Przepisał mi za to ponownie NOVATE i o zgrozo jakis :Locoid Lipocream w ultce którego napisano ZACHOWAĆ SZCEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ W PRZYPADKU ŁUSZCZYCY - może wywołać uogolnioną posatać łuszczycy krostkowej !!!!
Co wy na to ?
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 9:49 am   

Problem w tym że używam delikatnych -Linoderm, krem brzozowy, epikrem, olej z wiesiołka i od 6 m-cy nic nie pomaga.
 
 
rafklim

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 24
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 12:36 pm   

Tylko gdzie znaleźć takiego który nie leczy sterydami?
Mam chodzić i wydawać u każdego na wizytę po min 50 zł.
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 3:57 pm   

Nie ma takiego lekarza który by nie przepisywał sterydów,..... Ja powiem tak , co juz nie jednokrotnie pisałam na forum, sterydy też są dla ludzi tylko nalezy je stosować "z głową", ne smarować się nimi jak kremem czy balsamem i nie smarować się cały czas bezprzerwy, nalezy stosować je z umiarem . Z własnego doświadczenia powiem , że tez stosowałam maści sterydowe na ciało , i płyny na skóre głowy ale było to smarowanie delikatne , cienkie warstwy i maksymalnie 2 tyg , i to nie codziennie.
Jesli chodzi skóre glowy to na poczatek nalezy pozbyć sie luski , dobrze na to robi papka z drożdzy i piling z soli , a nastepnie np. posmarowac laticortem , jesli ma sie na glowie skorupe to nic nie pomoże , poprostu płyn nie ma szans przeniknąć na skóre.
Ja bym tak nie bała się sterydów , oczywiście nalezy na poczatku unikać tych z górnej półki.
_________________
Witam Wszystkich:):)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa