Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
MOJA DOMI
Autor Wiadomość
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: Czw Maj 05, 2011 11:32 pm   MOJA DOMI

Rozpocznę nowy temat, historie na temat leczenia mojej córki, bo tak pisze o tym trochę tu , trochę tam i sama zaczynam się gubić po mału :grin:

Mała powtórka dla nowych i nie tylko
Jestem mamą małej biedroneczki 6 letniej, zaczęło się od zdartego kolana, myślałam, że coś dzieje się nie tak z blizną , okazało się, że to łuszczyca, było to w 2008 roku, niestety potem pogryzły ją komary, tam gdzie się udało, aby nie rozdrapała, pilnowałam, nie ma śladu, a tam gdzie rozdrapała do krwi pojawiły się kolejne ogniska łuszczycowe. Do tego w tym samym czasie pojawiły się trzy ogniska ziarniniaka. W tym roku pojawiło się kilka małych plam łuszczycowych na oby dwóch rękach .

Najgorsze, że ja nie wiedziałam o łuszczycy nic, a dermatolog na dzień dobry przepisał elocom i diprosaic , potem zmieniłam dermatologa, ale też były sterydy, najczęściej Lorinden A,

Mam jeszcze jedną córeczkę 2,5 letnią i codziennie ją oglądam z nadzieją, że ją to choróbsko ominie

zdjęcia chorych miejsc :neutral:

foto 1
http://luszczyca.info/vie...r=asc&start=360
foto 2
http://luszczyca.info/vie...r=asc&start=375
foto 3
http://luszczyca.info/vie...r=asc&start=120
--------------------------------------------

Obecnie odstawiłyśmy cygnoline trzy dni temu, na kolanie jakby zanikała, zrobiła się mniejsza ta łuszczyca, na innych gładkie jasnoróżowe plamy, czasem schodzi z nich skorka, nie wiem czy to łuska, nie wiem, , smaruje ją maścią z wit A - robioną, maścią rumiankową, wcześniej nagietkową, ale stwierdziłam że może ta rumiankowa będzie lepsza , myjemy się dalej tylko w buskowych preparatach, od jutra okłady z selera, bo wczoraj i dzisiaj nie miałam już siły . mniej ja to boli, nie ma już takiego ostrego stanu zapalnego .

Domi miała dzisiaj imieniny i dostała chomika, nazywa się Migdałek i są nierozłączni
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 8:34 am   

Lenka tak sobie sprawe przemyslałam i własciwie moze zostan troszke na tym mniej inwazyjnym leczeniu.Dominika nie jest "łatwym w obsłudze"dzieckiem,nieadekwatnie reaguje na kazdy dotyk,trudno wiec naprawde ocenic co ja boli a co jest buntem przeciwko chorobie.Leczenie cygnolina nie tyle nie zdało egazmino co....po prostu nie przebiegała tak jak powinno a cygnolina to jednak masc która moze zrobic krzywde(pamietasz co działo sie podczas smarowania :> )Jezeli te metody naturalne,łagodne przynosza efekt to sie ich trzymaj.Mam też jedna małą prosbe jezeli zwracasz sie o pomoc i my te pomoc oferujemy to bardzo cie prosze postaraj sie "zechciec" te pomoc przyjac bo....nie da sie pomóc komus kto tego nie chce.Wszystkie trzy was sciskam :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Agusek 
Mama Biedroneczki


Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 578
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 8:36 am   

Lenka, powoli, powoli, i okrzepniecie z tą zarazą. :*

Teraz mnie psychicznie bardziej boli, niż Alę. no serio :roll:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 1:46 pm   

Lenka ja też nic nie wiedziałam o tej @, tak było z większością z nas. Kciuki trzymam za Waszą walkę :*
 
 
Justyna W. 

Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 24
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 2:46 pm   

Lenka, na każdego w końcu coś zadziała, widocznie cygnolina nie była wam pisana...Fajnie, że te łagodne maści działają, do kolekcji masz jeszcze maść cynkową, Zosi smarowałam pupę jej jak tam wypryski łuszczycowe wyskakiwały ( w takich miejscach nie można cygnoliny). A jak Domi reaguje na słońce? Znikają zmiany?
Pozdrawiam!
 
 
gandalf 

Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 2:54 pm   

Łuszczyca to predyspozycja to wysypów.Czy one wystąpią czy też nie, może zależeć od wielu czynników.Dieta,czynniki środowiskowe,stres psychiczny.Na każdego co innego może podziałać.
Przez unikanie specyficznych rzeczy można ograniczyć wysypy do minimum lub też całkowicie się ich pozbyć.Najważniejszy jest tu stan zdrowia.To nie tylko ogniska zapalne,popsute zęby ale też wady postawy.Ze zdjęć widać że dziecko ma iksowate nogi,i problem ze stopami.To można i należy leczyć.
 
 
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 4:56 pm   

zobaczy w to lato, jak ona reaguje na słońce, bo jeszcze nie było okazji , w zeszłym roku miała tylko na nogach i brała zdaje sie protopic czy coś takiego, ze miała zakaz wystawiania tego na słoneczko

gandaf leczymy się na początki skoliozy chodzimy na zajęcia, ćwiczymy w domu, koślawości jako takiej nie ma, ale jeszcze mamy wkładki i dalej korygujemy :grin: dobry jesteś w te klocki albo dobra :hmm:
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Maj 06, 2011 5:08 pm   

U mnie cynkowa działała też przeciwbólowo zwłaszcza po cygnolinie
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
gandalf 

Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 3:33 am   

1.Skolioza to złe odżywianie które może też przełożyć się na wysyp.
2.Skrzywienia kręgosłupa to też gorsza praca narządów wewnętrznych
co może być przyczyną zaognienia łuszczycy.
3.W skoliozie lekarze ordynują typową dietę bogatą w mleko i jego przetwory,na które dziecko może mieć alergię lub nietolerancję pokarmową co może wywołać wysyp.

To tylko propozycje szukania bezpośredniej przyczyny.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 8:23 am   

Lenka ze zdjęc wynika ze dziecko nie posiada obuwia....to karygodne :zly: co prawda zalecane jest chodzenie po porannej rosie boso ale.....nie przy takich temperaturach...moze ta wiadomosc dotrzec do opieki społecznej :lol:

...A powaznie leczysz dziecko u specjalistów,ma wkładki ortopedyczne i zarówno w przedszkolu jak i w szkole są specjalne zajecia korekcyjne...spokojnie :* znajac twoją sytuacje życiowa i tak podziwiam ze to wszystko ogarniasz...teraz Basia blisko....bedzie dobrze :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 9:27 am   

Gandalf dobry trop, o tej nietolerancji nie pomyślałam. Lenka, czy Domi ma jeszcze jakieś choroby współistniejące? Bo jakoś tak tego... nie łapię :hmm: Ale fakt, Basia może sporo tam dobrego zrobić/przepraktykować :brawo:
 
 
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 4:50 pm   

szater napisał/a:
Lenka ze zdjęc wynika ze dziecko nie posiada obuwia....to karygodne :zly: co prawda zalecane jest chodzenie po porannej rosie boso ale.....nie przy takich temperaturach...moze ta wiadomosc dotrzec do opieki społecznej :lol:

...A powaznie leczysz dziecko u specjalistów,ma wkładki ortopedyczne i zarówno w przedszkolu jak i w szkole są specjalne zajecia korekcyjne...spokojnie :* znajac twoją sytuacje życiowa i tak podziwiam ze to wszystko ogarniasz...teraz Basia blisko....bedzie dobrze :tuli:


chodzi w butach, do zdjęcia ściągnęła, nie pozwalam na bosaka, mam wrażenie ze ja to taki żandarm choć wszystko z miłości i z miłością
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 5:58 pm   

Lenka kocie słodki toż ja żartowałam...niech dzieciak na boso biego ...dla zdrowotnosci lepiej...nie bierz tak sobie do serca wszystkiego co tu kto napisze,zasugeruje :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 8:42 pm   

ja już taka jestem wrażliwiec :roll: i niestety Domi tez, na jutro umówiłam się na randkę w ciemno :wink: z nasza Basia forumowa :yoyo:
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Maj 08, 2011 9:38 pm   

mala wymoczyła się w słomie, prawdopodobnie szwagier będzie mieć słomę owsiana , muszę popytać :wink: a teraz leży wysmarowana maścią nagietkowa

po dzisiejszym spacerze na dworze z Basią te zmiany jej się zrobiły wieczorem ładne płaskie, może to słonko :hmm: ,

a mój małż mówi ze kiedyś, jeszcze pamięta u babci, spało się na takiej słomie - sienniku i ludzie byli zdrowi - stawy etc

uciekam spać jutro Katowice odwiedzimy
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa