Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Podobno mam łuszczyce:)
Autor Wiadomość
termar 
termar

Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:03 pm   

Witam.
Wczoraj u dermatologa przeżyłam szok gdy usłyszałam, że mam łuszczyce. Do tej pory byłasm przekonana, że moje problemy ze skórą to jakieś alergie :cry:
W poniedziałek zamierzam odwiedzić innego dermatologa w celu potwierdzenia tej diagnozy.
Jestem załamana.... kiedy oglądam zdjęcia chorych ze strasznymi wykwitami, to płaczę jak bóbr. Ja nie chcę.... Lekarz przepisała mi maść sterydową i płyn do stosowania na głowę (też steryd), a ja boję się tym smarować, jeśli potwierdzi się ta diagnoza, to poproszę o cygnolinę. Poczytałam już trochę o niej i wiem, że wolę ją stosować i leczyć to świństwo 2 miesiące niż niszczyć sobie zdrowie sterydami z marnym rezultatem. Proszę powiedzcie mi jeśli na ramionach i przedramieniach mam pełno drobniutkich pryszczyków od 12 lat, które nie dają znać o sobie to łuszczyca? Od kilku tygodni swędzi mnie skóra na granicy włosów praktycznie dookoła głowy i jest ona zaczerwieniona w kształcie nieregularnej, poprzerywanej wstęgi z kleksami, to też łuszczyca? Swędzą też niemiłosiernie uszy i wewnątrz małżowiny skóra się łuszczy. Co mam robić, pomocy! :cry: :cry:
 
 
Gosiaczek68 


Wiek: 55
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 246
Skąd: Konin
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:40 pm   

Witam termar. Co robić? na razie trochę ochłonąć i spokojnie podejść do sprawy. Nie jestem ekspertem, ale są tu osoby, które na pewno znają się na rzeczy. Najważniejsza jest diagnoza, a możliwości leczenia jest dużo, oprócz cygnoliny są jeszcze dziegcie, pochodne witD3. Poczytaj i troszkę optymizmu :lol: :banan:
_________________
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
 
 
termar 
termar

Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:57 pm   

Dzięki, trochę czytałam, a własciwie to wczoraj i dzisiaj całe dnie czytam i jestem nieco skołowana. Wyczytuję informacje niekompletne, skrawkowe i jakoś nie mogę się za bardzo w tym połapać. Co masz na myśli pisząc o pochodnych wit D3? Szampon dziegciowy jakos sama, intuicyjnie zaczęłam stosować i głowa ostatnio przestała jakby troszkę swedzieć, ale czoło chwilami aż piecze. :???:
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:09 pm   

termar krewniaczka puma ma racje - ochlon - usiadz i spokojnie poczytaj - na glowe polecam maseczke z drozdzy ale z olejkiem rycynowym nie oliwa (z oliwa tez fajna ale po olejku jeszcze wlosy sie wzmacniaja)
pochodne witaminy D to DOVONEX w polsce jest Sorel - heniutka jest zorientowana dokladnie i szater - na razie trzeba potwierdzic diagnoze u drugiego lekarza
a martwic sie nie ma czym az tak mocno ;) z pania ł da sie zyc - niekoniecznie musi na ciebie trafic powazna ciezka forma luszcycy - nie daj sie panice bo stres akurat przy tej chorobie nie jest zalecany ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
termar 
termar

Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:02 am   

Strasznie fajnie uslyszeć słowa pociechy, bardzo za nie dziękuję. Staram się jak mogę, ale doła mam ciężkiego, chyba najlepszy sposób na niego, to zamknąć kompa i pójść do kuchni. Kupiłam mnóstwo papryki i zabieram się do robienia lecza. Od poniedziałku wznawiam temat. Kupie te drożdże i olejek rycynowy, a chwilowo nawilżam całą twarz wazeliną, bo mam wrażenie, że cała zmieniła kolor. :shock:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:41 am   

Witaj Tarmar :* Zimny łeb, to jedyna recepta na tę cholerę :hmm: Czekam, na poniedziałkowe gadki. Leczo jest mniam mniam :smile:
 
 
Gosiaczek68 


Wiek: 55
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 246
Skąd: Konin
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 5:11 pm   

Ja mam pytanie o papkę z drożdży, robiłam raz ale papki to nie przypominało :shock: raczej rosołek .Nie mogłam tego nałżożyć na głowę tylko musiałam wylać a później rozsmarować, a chciałam też użyć na nogi? :lol: Dla potwierdzenia 1/2 paczki drożdży ale ile tego olejku rycynowego i soku z cytryny??? :hmm: :wow:
_________________
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 5:24 pm   

Znam taki przepis :
Cytat:
4 łyżki stołowe olejku rycynowego
1/2 kostki drożdży
sok z połówki małej cytryny

Najlepiej najpierw wymieszać sok z cytryny z drożdżami a póżniej dodać olejku. Powinna wyjść z tego konsystencja rzadkiej maści

BT37 autorką :razz:
 
 
termar 
termar

Dołączyła: 17 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:34 pm   

Bylam u dermatolog, która nie potwierdziła u mnie pierwotnego rozpoznania, a mianowicie łuszcaycy, natomiast zdecydowanie obstawala przy łojotokowym zapaleniu skóry. Chorobę tę równie ciężko wyleczyć i nie wiem co lepsze, a dodatkowo, podejrzewa ziarniaka obrączkowego.... także dalej mam przechlapane. :smile:
Chwilowo opuszczam miłe towarzystwo, życzę optymistycznego podchodzenia do powyzszych problemów. Trochę już się oswoiłam z tym tematem i już tak nie przezywam, może to tez zasluga obecnej b. miłej i uśmiechniętej pani dr., ktora potrafiła tchnąć we mnie ducha optymizmu, a może to sloneczna pogoda, ale jest lepiej.

Niewykluczone, że jeszcze do Was wróce, a tymczasem zyczę wytrwałości.
Pozdrawiam
Przewlekle Chora. :*
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:38 pm   

Za życzenia serdeczne dzięki. Powodzenia :*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa