Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sól z Morza Martwego
Autor Wiadomość
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 9:03 pm   Sól z Morza Martwego

Witam:)
Tym razem nasze morze nie dało rady, więc sięgnęłam po to z daleka:)
A tak na poważnie. Bardzo się ostatnio nakręciłam na Morze Martwe, i z racji tego, że wyjazd tam jest jak na razie niemożliwy, postanowiliśmy (wraz z moją połówką) wymyślić coś innego.
Kąpiele w soli praktykowałam już dawno i nic się nie działo. Wymyśliliśmy dlaczego: trochę soli na wannę wody nic nie daje. Teraz wymyśliliśmy, żeby dwie paczki soli rozpuścić w małej wanience. Wg mnie efekty są. Nie poznikało wszystko, ale ruszyło! Mniejsze plamki poznikały, te większe też ruszyły. Gdyby nie to, że sypnęło znowu i w miejscu starych nowe się pojawiły, mogłoby być całkiem obiecująco.
Reasumując, wydaje mi się, że moczenie się w dużym stężeniu soli przynosi efekty. Zastosowanie do tego jakiejś "maściologi" może okazać się bardzo skuteczne. Ja jeszcze nie mogę dzięki małemu Ssakowi, ale dzielnie się "moczę". (choć największym optymistą jest moja połówka:P).
To tyle, nabazgrałam, ale może komuś się przyda:)
Pozdrawiam, Ania:)



ps. czy ktoś z Was myślał o wyjeździe nad Morze Martwe, w ogóle? Oczywiście kiedyś tam.
_________________
Ania:)
 
 
siklers
łuszczyk

Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 160
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 6:56 am   

Bardzo ciekawy pomysł :) Tylko mam pytanie bo nie jestem pewny . Używasz do tego soli z morza Martwego tak jak jest napisane w tytule ?
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 7:49 am   

Już gdzies pisałam na forum ze stezenie musi byc porządne inaczej nici z leczenia można tylko osiagnąc relaksacje.Mój znajomy ma w piwnicy wanne i całe lato chodzi tam rano i wieczorem sie pomoczyc.Stezenie w tej wannie jet zblizone do zasolenia z MM.Wsypał tam zwykła sól bochenska i troche soli z MM.Nie zalecam stosowania do kąpieli leczniczych wszelkich soli kosmetycznych z dodatkami zapachowymi czy inszymi cudami -wiankami,polska najzwyklejsza sól gruboziarnista.Mozna zakupic w internecie całe wielkie worki-wychodzi taniej,bo nie ma co ukrywac ze takich kapieli trzeba troszke nabrac.

Wyjazd nad MM nie jest niemozliwy ale strasznie drogi,nie moze też trwac krócej niż 3-4 tygodnie.Ja jezdze do Turcji....tu morze tez bardzo zasolone,słonce pali kazdego dnia przez cały czas od kwietnia do pazdziernika,super kuchnia-jak dla łuszczyków idealna i zdecydowanie taniej.Wychodzac z wody cala skóra jest pokryta wysychajaca na słoncu soląi na to promienie słoneczne,ciepło,relax i.....łuszczyca znika.

Co do kosmetyków z MM dobre naprawde kosztuja bardzo,bardzo duzo....jak na nasze kieszenie sa za drogie a wszystkie inne podróbki....nie warte zachodu,sprawdziłam nasza polska sól -w duzym stezeniu i.....słonko!

Aniu :* dla ciebie i ssaka :brawo: powodzenia w leczeniu :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:07 pm   

Tak, mam na myśli sól z Morza Martwego. Ja kupiłam u mamy tą sól w Niemczech, nie kosztowała dużo. Jest bezzapachowa, bez żadnych dodatków, po prostu sól. Napisane jest, że z Morza Martwego, więc wierzę, bo czemu nie:)


Szater, przepraszam. Ja po prostu teraz nie mam czasu na szukanie postów, uznałam, że warto napisać, bo daje radę (wg mnie, oczywiście).
Co do leczenia, to stres, stres, stres i jeszcze raz stres!wobec tego pani ł zaatakowała znowu;/Wszystko co było blade, zanikało znowu się zaczerwieniło. NO ale takie życie!

Pozdrawiam:)

ps. ja wiem, że ten wyjazd jest drogi. Dlatego na razie jest tylko w planie. Może kiedyś jakby grupą, czy coś??Tak sobie tylko gdybam, bo i tak na razie tylko w takiej sferze to musi zostać. Turcja też brzmi fajnie:D
_________________
Ania:)
 
 
żaba 

Wiek: 51
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 16
Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 12:17 am   

Sól z Morza Martwego można kupić w sieci sklepów Natura firmy DermaSel :)
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 8:27 am   

Anusiu słonko moje nie masz za co przepraszac :* nie chodziło mi o konkretny post ,wiadomo ze duzo tu wiadomosci i trzeba szukac chciałam tylko wspomniec ze gdzies podawana była dokładna instrukcja jak taka kapiel przygotowac.Dobrze ze podajesz swoje doswiadczenia,bo ciagle przbywaja nowi i warto przypominac.

Co do sytuacji obecnej...dzieciatko to najwspanialsza prezent od losu...jest przy nim duzo duzo pracy i stresu ale sie dotrzecie....wiesz jak to w starym przysłowiu ...małe dzieci nie daja spac dorosłe zyc :wink: zdrowka i pogody ducha :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
wieczny 
czekając na cud...


Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 6:47 pm   

chcialbym wyprobowac kapiele w soli, moja skora zawsze byla bardzo bardzo sucha, oliwke dla niemowlat wciaga w takim tempie ze az strach, wiekszosc zycia spedzilem pod prysznicem a ostatnio przepraszam sie z wanna, wiecie jestem facetem, nacieranie sie jakimis balsamami, kremami itp. po kapieli zostawialem zawsze plci pieknej, coz niewiescieje na starosc :cool:

a teraz pytanie, gdzie mozna kupic sol z morza martwego? oczywiscie wiadro, nie chcialbym byc nabity w butelke przez nieuczciwego sprzedawce, moze jakis adres w sieci?
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 6:51 pm   

Allegro jak już. Większość z nas nie używa Soli z Morza Martwego, bo jest droga. Sól wysusza w tę czy wewtę, więc do nawilżania się polecałabym raczej jakiś balsam, ale na pewno nie kąpiele w soli. :)

Na allegro można kupić wielkie wiadro takiej soli.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
wieczny 
czekając na cud...


Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 6:57 pm   

po kapieli mam wlasnie taki zamiar, ostatnio sporobowalem polezec w wannie z solami jakimis co znalazlem w domu, po 30 min, natarciu oliwka na drugi dzien bylem w szoku,skora byla bardzo gladka, a zmiany bledsze
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 7:10 pm   

No to skróć kąpiel do 20 minut - zadziała tak samo, a mniej wysuszy skórę ;) . Świetnie, że sole tak na Ciebie działają :) Oby działały jeszcze lepiej. Możesz spróbować, jeśli nie masz uczulenia, na przykład maści nagietkowej ( lub balsamu) do smarowania po kąpieli. Możesz spróbować przed kąpielą buskiej maski siarkowej białej ( do smarowania całe ciało a nawet skóra głowy i zmywasz w kąpieli po 15 minutach poza wanną), bardzo dobrze wygładza i nawilża skórę :) .
Spróbuj się suplementować. Wit. A+E, kwasy omega (tran, lub do kupienia kapsułki z kwasami omega), ostropest.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 7:33 pm   

wieczny napisał/a:
po kapieli mam wlasnie taki zamiar, ostatnio sporobowalem polezec w wannie z solami jakimis co znalazlem w domu, po 30 min, natarciu oliwka na drugi dzien bylem w szoku,skora byla bardzo gladka, a zmiany bledsze

a ja bym do tej kąpieli w soli dodała oliwe z oliwek lub olej pestek winogron czy nawet słonecznikowy około 3-5 łyżek skóra jest pięknie nawilżona i oczyszczona a potem można ją jeszcze dobalsamować :lol: :lol:
dla faceta to chyba lepsza nawet opcja :lol: :lol:
 
 
wieczny 
czekając na cud...


Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 7:58 pm   

basia44 napisał/a:

a ja bym do tej kąpieli w soli dodała oliwe z oliwek lub olej pestek winogron czy nawet słonecznikowy około 3-5 łyżek skóra jest pięknie nawilżona i oczyszczona a potem można ją jeszcze dobalsamować :lol: :lol:
dla faceta to chyba lepsza nawet opcja :lol: :lol:


zaraz do wannny wiec na pewno dodam

moze odkryje zbawienne dzialanie relaksacyjne moczenia sie w wannie, moze jakas swieczka? :mrgreen:


Viximenne napisał/a:
No to skróć kąpiel do 20 minut - zadziała tak samo, a mniej wysuszy skórę ;) . (...)Spróbuj się suplementować. Wit. A+E, kwasy omega (tran, lub do kupienia kapsułki z kwasami omega), ostropest.


jakis gotowy specyfik? czy oddzielne? bardzo dlugo jadlem ecomer, ale jaki to mialo efekt to nie wiem, w koncu nie da sie stwierdzic co pomoglo na pewno, jesli stosuje sie rownoczesnie rozne metody, w tej chwili cena ecomeru tez chyba poszybowala
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 9:32 pm   

Cytat:
zaraz do wannny wiec na pewno dodam

moze odkryje zbawienne dzialanie relaksacyjne moczenia sie w wannie, moze jakas swieczka?

daj znać po kąpieli jaki efekt :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
wieczny 
czekając na cud...


Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 9:09 am   

z oliwa znacznie lepiej, ale oliwke dopiero po lekkim wytarciu z wody,

zamowilem wiadro soli, zobaczymy co z tego bedzie, zamiast uzywac zwyklego zelu pod prysznic sproboje mydelka aleppo

stezenie porzadne soli niestety nie do uzyskania brak drugiej wanny, w ktorej moglaby stac "solanka" caly czas
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 9:20 am   

powiem ci ze nawet takie nieduze stezenie tez dziala - fakt ze lepiej byloby sie w solance porzadnej wymoczyc ale... nie jest to takie proste ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa