Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
łuszczyca paznokci
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 7:44 pm   

Jezeli jest problem czyli w gre wchodzi:
-choroba spowalniajaca metabolizm(np.choroby tarczycy-mam nadzieje ze sprawdziłes swoja)
-choroby współistniejace wymagajace farmakologii
-wszelkie zaburzenia hormonalne
...to wtedy konieczna jest wizyta u dietetyka który ustali konkretna diete dla ciebie.
oczywiscie zasada MZ jest takze pomocna ale w przypadku gdy ktos tego naduzywa,sa ludzie co jedza nieregularnie,mało pija i na dodatek mało sie ruszaja....tu trzeba wtedy zmienic cała filozofie zycia...jesc aby zyc a nie życ aby jesc :hmm:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Finbar 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Śląskie
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:01 pm   

Witajcie,

Co do łuszczycy paznokci to też mnie to "łapie" okresowo raz mam większe zmiany raz mniejsze. Mój lekarz mówił żebym "wlewał" Elocom w płynie - ten który ja i chyba większość z was stosuje na głowę i zauważyłem że po "wlewaniu" tego Elocomu w paznokcie ze zmianami sytuacja ustępowała. Nie jest to nic przyjemnego jak ma się do czynienia z innymi ludźmi i człowiek musi "pokazywać" swoje dłonie, a co dopiero jak ma zmiany na nadgarstkach a do tego w paznokciach... mówię to wszystko z własnej autopsji.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 9:46 am   

wiemy i znamy....ale ELOCOM :hmm: to raczej nie najlepsze wyjscie na dłuzszy czas :wink:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
nofear

Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 5:40 pm   

Podczepię się pod ten temat. Moje paznokcie przybrały dziwny, biały kolor. Wyglądają podobnie, jak na tym zdjęciu:
http://en.wikipedia.org/w...y%27s_nails.jpg
Nigdzie w internecie nie znalazłam informacji, że to objaw łuszczycy. Czy tak u was wygląda łuszczyca paznokci?
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Gru 14, 2012 7:14 pm   

U mnie są dwa objawy. Pierwszy to taki, że paznokieć żółknie od spodu i odchodzi od skóry a drugi, że robią mi się łuszczące się plamy i wgłębienia przy macierzy paznokcia i schodzą razem z nim.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa