Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatki owsiane...
Autor Wiadomość
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:35 pm   Płatki owsiane...

witam słyszałam o kąpieli w płatkach owsianych....może stosował ktoś takie kąpiele bądz zna ktoś jakąś papkę z płatków co pomogła bo już jestem bezradna z walką z tą ch...... chorobą,choruje mój mały synek od roku i nawet na moment nie zanikła!!!!Lekarz rozkłada ręce,gdyż nic mu nie pomaga.......jak pomoże to pare dni blednie po czym znów powraca z podwójnym atakiem.... :cry: co robić..... :sad:
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:43 pm   Re: Płatki owsiane...

Emilia napisał/a:
(...) :cry: co robić..... :sad:

Wyeliminuj z jego menu pszenice i owies - (chyba) najczęstsze alergeny.
Niech pije dużo soków warzywnych i ze świeżych owoców.
Bardzo dobrze wpływa na poprawę stanu skóry kasza jaglana z warzywami.
Spróbuj dawać to na obiad 2-3 razy w tygodniu - pozytywne efekty najczęściej występuje już po kilku dniach
No i trzeba zadbać o jego dobre samopoczucie.

Pozdrawiam. mirek
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:35 pm   

Emilia nie wiem ile twoje dziecko ma lat ale ja u mojej córeczki 13 miesięcznej zauważyłem skupiska, które robiły się czerwoe - wystraszyłem się, że to łuszczyca. Poszedłem z nią do dermatologa oczywiście facet nawet nie powiedzial co to jest, ale to normalne u nich i to jeszcze bylem prywatnie. Kupiłem jej poprostu emulsję do ciala EMOLIUM na allegro jest ona tańsza niż w aptekach - na allegro też sprzedaje apteka ale o wiele taniej i zacząłem nawilżać jej skórę po kąpieli tym emolium. Powiem ci, że po dwóch tygodniach stosowania znikło wszystko, a teraz zauważyłem, że przy stosowaniu kosmetyków NIVEA znów robi się to samo, więc muszę znów wrócićdo poprzedniej emulsji. Poprostu emolium nie zawiera mydła, ktore podrażnia czasami skórę dziecka, jest bardzo delikatne - jest to emulsja do ciała dla niemowląt i dzieci a także na łuszczycę. Napewno nie zaleczysz łuszczcy tym, ale być może zlagodzisz jakoś objawy u swojego dziecka, bo ono ma badziej delikatną skórę niż my. Dodam, że mi bardzo pomaga LOCOID LIPOREAM na receptę maść na łuszczycę, to także przpisano mojemu dziecku. A co do tych płatkówowsianych to to co znalazłem:
Płatki owsiane dzięki zawartości krzemionki świetnie nawilżają suchą, swędzącą skórę. Płócienny woreczek zawierający płatki owsiane (około szklanki) zanurz na 15 minut w litrze letniej wody, a następnie zagotuj. Ostudzony płyn wklep w skórę dziecka i pozostaw do wchłonięcia. Możesz także przyrządzić kąpiel z owsianką, wsyp do woreczka ok. 1/2 kg płatków owsianych i zagotuj w 3 litrach wody. Odwar wlej do kąpieli. Można także zmielić płatki owsiane w młynku do kawy, następnie zagotować tak powstały puder, a otrzymany gęsty płyn wlać do kąpieli.
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 8:07 am   

witam mój synek ma 5 latek stosuję u niego kąpiel z płatków owsianych od 2 tyg i powiem szczerze,że zmiany Ł.. się zmieniły są tak jakby bledsze widać że łagodzi..Marcelek w czasie kąpieli naciera płatkami plamy ma ich sporo głowę,robię mu CLOBEX i dopiero zrobiłam 2 razy ze względu na jego wiek i ma prawie czystą główkę!!Jednak moja dusza jest niespokojna czy to efekt początkowy jak to ze sterydami ... :sad: czy żeczywiście poprawa już na dobre... :smile: modlę się o to... mam też sól z Morza Martwego,mydło siarkowe,Polytar i maść na ciałko taką czarną robioną przepraszam ale zapomniałam nazwy ale pachnie smołą..zobaczymy czy w końcu coś pomoże bo już niemamy nadzieji od roku nawet na moment nia opuściła :evil: ciała mojego syna!!!!!Dziekuję bardzo za odp dziś kupię ten płyn Oliatum spróbujemy dziękuję jeszcze raz życzę dużo uśmiechu pozdrawiam Cię i córeczkę... :grin:
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 8:09 am   

Emolium poprawiam się..
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 3:18 pm   

Emolium jest dość drogim kosmetykiem szczególnie w aptece, ja kupuję go przez allegro w sumie też w aptece ale przez allegro. Jest o wiele taniej za 400 ml płacę koło 36 zl a w aptece w moim mieście ponad 30 zł płacę za 200 ml więc jest różnica w cenach ale naprawdę jest dobry w sumie u mojej córeczki po 2 tyg stosowania jej ciało nie miało żadnych skaz, wysypek i łuszczącej się skóry. Kiedyś stosowałem też dla dziecka Krem PENATEN jest on na całe ciało, jest bardzo delikatny i również dla niemowląt i dzieci - też badzo dobry krem cena około 10 zł
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 8:16 pm   

penaten akurat mam i znam bo stosuje u mojego drugiego maluszka 5 miesiecznego dziękuję bardzo za odpowiedzi jestem wdzieczna naprawdę... :smile:
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 9:00 pm   

Emilia nie wiem czy kiedyś stosowałaś płyn do kąpieli z oliwką NIVEA dla niemowląt i dzieci. Doewa się ją do kąpania, w sumie nie używa się już żadnych mydeł do mycia ani płynów ta oliwka wystarcza (nie chodzi mi tu o oliwkę do smarowania po kąpieli). Ja stosowałem ją i powiem ci, że u mojeo dziecka bardzo dobrze natłuściło skórę, w sumie niczym ją później nie trzeba natłuszczać i tworzy ona taką barierę ochronną, naprawdę jest godna polecenia, ja sam ją stosowałem na łuszczycę i bynajmniej dzięki temu nie miałem świądu. Kosztuje ona koło 15 zł tu podaję przykładową stronkę jak ona wygląda - może twojemu synkowi też w czymś pomoże, bynajmniej może zmniejszy świąd i dobrze natłuści skórę
http://esentia.pl/NIVEA_N...iwka_p31907.htm
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 9:36 pm   

nie miałam jeszcze z Nivea takiej oliwki spróbuję czemu nie wiesz już tyle pieniążków wkładamy w to ch.......,że te 15 zł nie robi już różnicy aby tylko cokolwiek pomogło,dziś znajoma lekarka dała mi nr tel do lekarza który nie toleruje leczenia antybiotykami,sterydami..itd ma naturalne sposoby leczenia itp,spróbuję sie umówić na wizytę prywatnie oczywiście i zobaczymy bo ta nasza lekarka to dała już wszystko możliwe i niestety sterydy a Marcelek ma 5 latek dopiero ....zobaczymy trzymaj kciuki...pozdrawiam wiesz nie jestem zbyt obeznana jeszcze w tym wszystkim co dotyczy Łuszczycy Marcelek choruje od roku i po 3 mies leczenia na liszajec bo się pomylili okazało się że to łuszczyca jednak.... :evil: ale głowa do góry,dziekujemy
 
 
Ewcia88 

Wiek: 35
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 9:04 am   

Spróbuje zastosować ten płyn do kapieli z oliwką tylko,że dla siebie :!: :) Prawie codziennie kompie się w jakim olejku do kapieli i skóra jest naprawdę natluszczona. Bardzo to pomaga :DDDD
_________________
Ewulka
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 11:01 am   

Wszelkie próby "kosmetyczne" rzadko kiedy przynoszą zadowalające rezultaty.
Z reguły człowiek popada w przygnębienie, bo zaczyna się uzależniać psychicznie od mazideł i innych wynalazków, którymi jesteśmy mamieni, że niby pomogą.

Takie działanie, to jak próba ... zamalowania rdzy.

Jest sens je stosować - dla szybszego pozbycia się łuski - ale kiedy dba się o wyeliminowanie alergenów powodujących wykwity.
Jeżeli będzie się tylko zamalowywać rdzę, to i tak szybko wyjdzie ... :???:
Zamiast się jedynie w tym wszystkim paprać, dbajcie o to, aby nie było powodów wykwitów !



Jak myślicie, co to są za objawy chorobowe ??
(objawy ze strony przewodu pokarmowego, spowodowane całkowitym, lub niemal całkowitym zanikiem kosmków jelita cienkiego.) :shock:
Wyobraźcie sobie, że "zaleczanie" tego schorzenia metodami zewnętrznym nie daj prawie żadnych rezultatów a w dalszym czasie prowadzi (nawet) do śmierci.

http://www.forumpediatryczne.pl/txt/print,1959
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 8:01 pm   

Emilia napisał/a:
nie miałam jeszcze z Nivea takiej oliwki spróbuję czemu nie wiesz już tyle pieniążków wkładamy w to ch.......,że te 15 zł nie robi już różnicy aby tylko cokolwiek pomogło,dziś znajoma lekarka dała mi nr tel do lekarza który nie toleruje leczenia antybiotykami,sterydami..itd ma naturalne sposoby leczenia itp,spróbuję sie umówić na wizytę prywatnie oczywiście i zobaczymy bo ta nasza lekarka to dała już wszystko możliwe i niestety sterydy a Marcelek ma 5 latek dopiero ....zobaczymy trzymaj kciuki...pozdrawiam wiesz nie jestem zbyt obeznana jeszcze w tym wszystkim co dotyczy Łuszczycy Marcelek choruje od roku i po 3 mies leczenia na liszajec bo się pomylili okazało się że to łuszczyca jednak.... :evil: ale głowa do góry,dziekujemy


Tu masz rację z tym wkladaniem pieniędzy. Ja odkąd mam córeczkę (13 miesięcy) zacząłem poznawać kosmetyki dla dzieci i dzięki temu stwierdziłem, że są one o wiele lepsze niż dla doroslych - poprostu nie podrażniają skóry nie zawierają mydła ani innych składnikow, które na mnie działały drażniąco. Ta oliwka pomaga bardzo w natłuszczeniiu skóry - a niestety łuszczyca tego potrzebuje, dzięki niej nie musisz nawilżać synka po kąpieli sama zobaczysz, że jak go wyjmiesz z kąpieli jego skóra będzie tłustawa. Powiem ci szczerze, że na opakowaniu pisze ile trzeba dolewać, ale ja zawsze nie żałuję tego - wlewam więcej, lepiej skóra się natłuszcza, bo czasami jak za mało się wleje to nie ma efektów nawilżenia. Miałem też do nawilżania do kąpieli dla dziecka oliwkę OILLAN - parafinę ciekła 64% do skory podrażnionej , suchej i łuszczącej się(OCEANIC) - ale niestety dla mojego dziecka się nie sprawdziła, NIVEA jest o wiele lepsze.
P. S. Stosowałaś już może ten emolium, czy dopiero planujesz go kupić???
Ostatnio zmieniony przez daro Sro Cze 11, 2008 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 8:03 pm   

Ewcia88 napisał/a:
Spróbuje zastosować ten płyn do kapieli z oliwką tylko,że dla siebie :!: :) Prawie codziennie kompie się w jakim olejku do kapieli i skóra jest naprawdę natluszczona. Bardzo to pomaga :DDDD


Ewcia ja również go stosuję dla siebie, a mam 32 lata - w sumie używam kosmetyków mojej córci :)
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 7:34 am   

witam dziś kupiłam ten emolium,zastosujemy wieczorem zobaczymy wiem że od razu nie bedzie efektów ale z biegiem czasu się okaże....
 
 
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 7:39 am   

MIRUSH....uważasz że stosujemy złą diete u naszych dzieci i dlatego łuszczyca tak się oporczywie leczy?sądzisz że wypowiedzi na temat kosmetyków dla dzieci którymi się tu wymieniamy są nie potrzebnie wyrzucone pieniądze?bo tak rozumiem twoją odpowiedz....jeżeli zle myslę to proszę cię o jaśniejsze wytłumaczenie mi twojej kwesti...pozdrawiam..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa