Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
metotreksat-czy ktoś to czytał?
Autor Wiadomość
kazaj7 

Wiek: 41
Dołączyła: 15 Sty 2011
Posty: 5
Skąd: KRK
Wysłany: Sro Lut 13, 2013 10:46 pm   metotreksat-czy ktoś to czytał?

http://www.rynekaptek.pl/...tawow,5265.html
 
 
wieczny 
czekając na cud...


Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 8:27 am   

czytalem, konsultowalem to nawet z lekarzem, wiedzial o co chodzi

Autorzy badania podkreślają, że jedyną korzyścią związaną z przyjmowaniem metotreksatu była redukcja nasilenia objawów klinicznych w ocenie pacjentów, co może wskazywać na fakt, że metotreksat posiada właściwości modyfikujące objawy choroby

kiedy ktos juz nie moze chodzic albo bol jest ogromny to zlagodzenie objawow jest jak laska od ... no niewazne

stwierdzil rowniez ze w ten sposob od bardzo dawna leczy sie chorych i daje pozytywne skutki

miedzy innymi dlatego nie zdecydowalem sie na leczenie metotreksatem dopoki nie bedzie bardzo zle

niestety jak juz nadmienilem aby zakwalifikowac sie na leczenie biologiczne trzeba przyjmowac ten srodek a pozniej jeszcze inny i wykazac ich nieskutecznosc, komisja kwalifikacyjna musi miec obraz, ze wyczerpano wszystkie inne metody - mowie tu o normalnym leczeniu nie zadnych badaniach i testach...
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 11:23 am   

Moze nie do konca tak,jest rzecza wiadomą,ze zarowno methotrexat jak i cyklosporyna(neoral)procz dzialania zatrzymujacego nasza chorobe maja tez szereg dzialan ubocznych ,wyniszczajacych organizm,podobnie jak i sulfasalazyna.Jednak patrzac z drugiej strony,nie ma leku ,ktory pmagajac na jedno nie obciaza jednoczesnie innego.Dla pocieszenia dodam tylko,ze znam osoby,ktore biora neoral od 24 lat(po 2-krotnym przeszczepie nerek) i zyje,wiec mam cicha nadzieje,ze skoro ja biore dopiero od kilku lat,to nie jest tak zle.Optymizm kochani...optymizm :lol:
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 12:34 pm   

Byłam i na cyklosporynie i na MTX...masakra co sie ze mna działo a na stawy najlepiej mi pomogły ....sole złota-TAUREDON....iniekcja raz na tydzien,potem co dwa tygodnie i podtrzymujaca raz na miesiac....spokojniej zyłam,ból zdecydowanie mniejszy,ruchomosc stawów zadawalajaca....wycofano sie z tej terapii na korzysc MTX....podobno dawała za duze skutki uboczne....ja miałam inne odczuci....ale co tam ja biedny żuczek :roll: interes w tym miały pewnie jakies koncerny farmaceutyczne :>
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 12:46 pm   

wiedzmuniu,nie takis ty biedny żuczek jesli stac cie bylo na zloto w ciele :lol: :lol: :lol:
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 8:28 pm   

Ksieciuni .....na fundusz mi dawali...onegdaj....wojsko płaciło bo wKlinice wojskowej leczona byłam :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa