Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam 16 lat z łuszczyczą się męczę od 5.
Autor Wiadomość
Verker 

Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
  Wysłany: Pon Cze 03, 2013 12:06 pm   Mam 16 lat z łuszczyczą się męczę od 5.

Witajcie. Na imię mam Mateusz, mam 16 lat z moją chorobą walczę od 5.

Moja choroba miała swój początek w 2008 roku byłem wtedy w piątej klasie szkoły podzstawowej. Na początku nie zwracałem na to uwagi i nie mówiłem o tym rodzicom ale z czasem jak któryś z moich kolegów zobaczył na mojej skórze czerwoną plamkę zapytał mnie " Co to jest? " ja na to odpowiedziałem, że nie wiem. Później znalazłem na internecie reklamę o łuszczycy i tak się dowiedziałem na co choruję. Odrazu podszedłem do Ojca i powiedziałem mu, że koniecznie musimy iść do lekarza. Stało się, siedzimy u lekarza i czekamy. Jeden uważał, że to grzyb a drugi, że łuszczyca. Gdy już zdiagnozowano u mnie łuszczycę leżałem tydzień w szpitalu i smarowano mnie jakimiś maściami ale mi to nie pomagało chociaż lekarze twierdzili, że pomoże. Zdenerwowany porzuciłem leczenie i przestałem się interesować chorobą ona nigdy nie wyrastała większa niż o średnicy 2cm więc starałem się to jakoś ukryć. Aż przyszedł ten nieszczęśliwy rok, teraz wyskoczyła mi na całym ciele. Nie jestem w stanie ukryć w lecie wszystkich plamek a szczególnie na kolanach i łokciach. Chciałbym odnaleźć naturalny sposób na jej wyleczenie bo wiem o tym, że nie stać mnie na leki. Dziwi mnie to, że raz była a raz jej nie było i nie wiem od czego to zależy. Może wy mi możecie polecić jakieś sposoby? W końcu my cierpiący na tę chorobę powinniśmy się najlepiej rozumieć.

Pozdrawiam.
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Cze 03, 2013 3:36 pm   

Spróbuj kąpieli w soli i oleju to najtańszy sposób na wannę torebkę soli i 3 łyżki oleju
dobrze tez działa ocet jabłkowy można samemu go zrobić
i robić okłady lub przemywać kilka razy dziennie zmiany
tu masz przepis i jak stosować
http://mojaluszczyca.pl/v....php?f=89&t=382
tu jeszcze kąpiele tanie a skuteczne tak jak u mnie
http://mojaluszczyca.pl/v...c.php?f=26&t=63
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Lenka 
mama 8 letniej biedroneczki


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 446
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 12:19 pm   

u nas super natłuszcza mojej olej rycynowy, jak juz nie ma łuski, a na luskę pidment castellani, niczym tak nie wyleczyłam łuski, a dodam że już mamy zaleczoną rękę i dużej części nogę :drink:
_________________
„Damska torebka nie jest po to żeby w niej coś znaleźć, tylko po to żeby w niej wszystko było!"
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 1:36 pm   

kąpiele w soli proponuje,ziólkach czy w oleju...najzwyklejszym i oczywiscie słonko,słonko,słonko....powodzenie wojowniku :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 5:18 pm   

Lenka napisał/a:
u nas super natłuszcza mojej olej rycynowy, jak juz nie ma łuski, a na luskę pidment castellani, niczym tak nie wyleczyłam łuski, a dodam że już mamy zaleczoną rękę i dużej części nogę :drink:

Olejek rycynowy przykładaj jako okład na pół godz a potem zmyj dobrze to miejsce on nie tylko natłuszcza a także leczy co sprawdziłam na sobie :hmm: :hmm:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Cze 06, 2013 5:29 pm   

to dlatego glowa mi sie leczy po drozdzach z olejkiem rycynowym... a nawet po wcieraniu olejku w skore glowy...
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Verker 

Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 12:14 am   

Spróbuję zastosować któryś z wymienionych wyżej sposobów a jak pozbyć się tego cholerstwa w głowy ? :)

I mniej więcej po jakim czasie mogę się spodziewać efektów po olejku ?
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 1:16 am   

tak naprawde to jakis efekt jest juz po pierwszym zastosowaniu ;) ale taki ktory pewnie by cie usatysfakcjonowal to niestety tak gdzies po trzech miesiacach - stosowanie dwa razy w tygodniiu...
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Verker 

Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 12:47 pm   

Miałem nadzieję, że szybciej będą widoczne zadowalające efekty. Myślałem, żeby w wakacje pojeździć gdzieś nad wodę ale z łuszczycą nie da rady. :(
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 3:12 pm   

Verker napisał/a:
Miałem nadzieję, że szybciej będą widoczne zadowalające efekty. Myślałem, żeby w wakacje pojeździć gdzieś nad wodę ale z łuszczycą nie da rady. :(

To zależy od wielu czynników kiedy będzie efekt
jak jak twoja skóra zareaguje
czym się leczyłeś dotychczas bo po sterydach skóra dłużej dochodzi do siebie itp
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 10, 2013 3:43 pm   

a dlaczego to z łuszczycą nie możesz jechac nad wodę :shock: jezeli masz grupe przyjaciół to powiedz im o chorobie i o zbawiennym wpływie słonca na nią i....opalaj sie ile dasz rade(łepek tez krótko ostrzyż i smiało nasłoneczniaj) po dwóch dniach opalania to ciało bedzie lepiej wyglądac a pod wpływem słonka łuszczyca zniknie a przynajmniej opalenizna zakryje zmiany....powodzenia :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Verker 

Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 3:20 am   

Łatwo powiedzieć, bardzo ciężko jest mi się przyznać do choroby. Staram się ją ukryć tak jak tylko mogę. A co słonko dużo pomoże ?
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 7:14 am   

slonko w wiekszosci przypadkow duzo pomaga - a wstydzic sie nie ma czego :D
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 8:46 am   

powiem moze tak najkrócej: nie dasz sobie rady z łuszczycą puki jej nie zaakceptujesz...ona bedzie z toba juz do konca,bedą okresy remisji i nowych wysypów i tylko od ciebie zalezy czy dasz sobie szanse czy bedziesz ukrywał sie do konca zycia.Wszyscy jak tu jestesmy mielismy ten sam problem-zaakceptowanie choroby nie jest łatwe ale konieczne.Przyjaciól nam w zyciu potrzeba ale nie sztucznych,fałszywych ale takich co nas zaakceptuja takich jacy jestesmy.Musisz zdobyc sie na odwage i powiedziec prawde...wtedy zobaczysz ktobedzie twoim przyjacielem,prawda to najlepsze wyjscie z tej sytuacji,ona predzej czy pózniej wyjdzie na jaw od ciebie tylkozalezy jak ta prawda zostanie przedstawiona....masz możliwosc przekazania jej samemu....potem ...potem to ludzie bedą sie smiac a nie zrozumieją....moze warto zaufac :hmm: Jezeli bedzie taka potrzeba będziemy cie wspierac....ale decyzje o ujawnieniu prawdy kolegom musisz podjąc ...sam....powodzenia :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
siklers
łuszczyk

Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 160
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 11:00 am   

Tak piszecie o tych remisjach ja powiem, że od ponad 7 lat jak choruję tak nie miałem remisji ;(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa