Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Łuszcyca a WZW B
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 8:06 am   

Afroamerykanin to mieszkaniec rasy czarnej urodzony,zamieszkujacy Stany Zjednoczone.
Ogólnie powinno sie ludzi rasy czarnej nazywac-czarny,ciemnoskóry,afrykanczyk(nazwy pochodza od koloru skóry i kontynentu-tak jak w naszym przypadku-biały,europejczyk-w dalszym szczegółowym opisie-Polak,Rosjanin,Belg itd) :mrgreen:
Wyraz murzyn to dokłagne tłumaczenie słowa-neger-niewolnik-dlatego oni nie lubią tego okreslenia.
Kiedys dyskutowałam z Eko jak to jest przeciez my milo mówimy(np.wierszyk"Murzynek Bambo") murzynek-wytłumaczył-jeżeli bym ja mówił"kulawy Józio"'Slepy Sławek""niemowa Kasia"-to były by to mile okreslenia?
Wracajac do pytania -czarnoskórzy nie choruja na łuszczyce (jeżeli sie gdzies znalazł jakis przypadek to poza terenem Afryki) na te chorobę nie zapadaja takze ludzie z okolic śródziemnomorskich-pewnie jednak dieta ma tu dużo swojego udziału :mrgreen:
 
 
dosia20011 
DOSIA20011


Wiek: 50
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 421
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 9:42 am   

Krysiu dieta śródziemnomorska dobrze wpływa bo jedzą dużo ryb czyli kwasy omega a ciemnoskórzy tez chorują na łuszczyce bo to oni wymyślili prawdopodobnie cygnoline bo własnie chorowali i z kory drzewa ANDIRA ARAROBA zaczęto robić proszek a potem maści

http://www.pharma-cosmeti...74,1,0,ant.html
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:49 pm   

Cholera to teraz już nie wiem jak się mówić o .... ten no ciemnoskórych, zabraliście mi wszystkie słowa :P Z tego wnioskuję, że murzynki są deserem rasistowskim :P Ja tam lubię nygasów, ale nie wiadomo już jak na nich mówić, żeby nie było obraźliwie, z tego co tu czytam.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:54 pm   

doczytaj dalej:
Cygnolina była dawniej stosowana często w leczeniu grzybic, liszajów, wyprysków oraz innych chorób skóry wymagających stosowania leków redukujących (stężenia 0,02 – 0,1 %). Obecnie w wymienionych wskazaniach stosowana rzadko. W latach trzydziestych ubiegłego wieku rozszerzono jej zastosowanie i zaczęto ją stosować w leczeniu łuszczycy."-koniec cytatu.
Afrukanczycy chorują na różne rodzaje grzybic,,robactwa które żyje(składajac jaja )w skorze i innych częsciach ciała ,bielactwa,egzem i temu podobne na łuszczyce że chorują nie ma potwierdzonych przypadków a to że wymyslili lek na schorzenia skóry to nie dowód-mają swoje sposoby na jad różnych żmij-nikt jednak nie przyznał im nagrody za wynalezienie antidotum :mrgreen:
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:56 pm   

Paweł napisał/a:
Cholera to teraz już nie wiem jak się mówić o .... ten no ciemnoskórych, zabraliście mi wszystkie słowa :P Z tego wnioskuję, że murzynki są deserem rasistowskim :P Ja tam lubię nygasów, ale nie wiadomo już jak na nich mówić, żeby nie było obraźliwie, z tego co tu czytam.


Pawełku spokojnie:przeczytaj jeszcze raz:mówimy-czarny,czarnoskóry,afrykanczyk!
Nie mówimy:czarnuch i murzyn-proste prawda? :mrgreen:
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 4:30 pm   

A swoją drogą to ta egzema to też straszna choroba, jak już o niej wspomniałaś
 
 
dosia20011 
DOSIA20011


Wiek: 50
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 421
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 8:42 am   

CYTAT
Łuszczyca występuje na całym świecie - u wszystkich ras i we wszystkich klimatach. Szacuje się, że na łuszczycę choruje około 2% ludzi. Dosyć rzadko choroba występuje u Murzynów Afrykańskich, natomiast ostatnio obserwuje się silny wzrost zachorowań wśród Japończyków, co tłumaczy się zmianą stylu życia i środowiska.

http://www.dermatologia24.pl/luszczyca.htm
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 10:13 am   

dosia20011 napisał/a:
CYTAT
Łuszczyca występuje na całym świecie - u wszystkich ras i we wszystkich klimatach. Szacuje się, że na łuszczycę choruje około 2% ludzi. Dosyć rzadko choroba występuje u Murzynów Afrykańskich, natomiast ostatnio obserwuje się silny wzrost zachorowań wśród Japończyków, co tłumaczy się zmianą stylu życia i środowiska.

http://www.dermatologia24.pl/luszczyca.htm


Generalnie nie wystepuje u czarnych,mieszkajacych na swoich rdzennych terenach i odżywiajacych sie zgodnie z tradycja.Duża czesc afrykanczyków szuka lepszego zycia poza granicami Afryki i wtedy zapada na wszystkie choroby dotykajace rasy białej podobna sytuacja jest z rasa żołta-co jak sama wyjasniłas ma takowy powód-zmiana stylu zycia i srodowiska.To tyle w kwestii choroby czarnych.
 
 
joanna1990zdw 


Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 17
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 9:36 pm   

Witam choruje na ł krostkowa uogolniona do tego mam WZW B zarazono mnie tym w dziecinstwie w szpitalu. KIEDY BYLAM MALA MIALAM STRASZNE PROBLEMY Z WATROBA WYSYPY ZAWSZE POCZATKOWALY OKROPNE BOLE BRZUCHA WYMIOTY A KILKA GODZ POZNIEJ BYLAM CALA WYSYPANA TETAZ KIEDY MAM JUZ 23 LATA WATROBA SIE USPOKOILA CHODZ W TAMTYM ROKU W LIPCU MIALAM OSTRE ZAPALENIE TRZUSTKI I NIEWYDOLNOSC WATROBY ALE TO WYWOLALON NADMIERNE ZAZYWANIE TAB PRZECIW GORACZKOWYCH PONIEWAZ PODCZAS WYSYPU TEM DOCHODZI U MNIE DO 40 C I CIEZKO JA ZBIC. A TAK TO JEST SPOKOJ OD CZASU DO CZASU WSPOMAGAM SIE SYLIMAROLEM LUM ESSENTIALE FORTE TAK PROFILAKTYCZNIE. MOIM ZDDANIEM KIEDY WATROBA CHORUJE SKORA BARDZO NA TYM CIERPI TAK SAMO KIEDY MAMY POPSUTE ZEBY LUB JAKIES INNE UBYTKI ROWNIEZ ODBIJA SIE TO NA SKORZE. NIESTETY LUSZCZYCA TO WYKORZYSTUJE I MA POLE DO POPISU. POZDRAWIAM
 
 
siklers
łuszczyk

Wiek: 33
Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 160
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 6:06 am   

Zw swojego doświadczenia powiem, że u mnie każda jakaś chroba zapalenie( ból zęba ) wzmaga panią ł .. I w tym najwiekszy problem ..
 
 
joanna1990zdw 


Wiek: 33
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 17
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 8:54 am   

U mnie dokladnie to samo! :cry:
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 10:21 am   

to jest u prawie chyba kazdego luszczyka ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 1:43 pm   

A u mnie stres powoduje stan zapalny jelit a potem już leci
Jestem po WZW typu B nie miałam od razu wysypu dopiero po 10 latach
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 7:11 pm   

Jak miałem zapalenie płuc byłem az czerwony od tej mendy miałem ją dosłownie wszędziea crp 125
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa