Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziółka i pomoc
Autor Wiadomość
Jesienny_Liść 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 51
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 2:34 pm   Ziółka i pomoc

Witam.
Dawno już tu nie zaglądałam, dlatego pozdrawiam wszystkich gorąco:)
Postanowiłam zacząć terapię ziołową, kupiłam ziele łopianu, mniszek lekarski, przytulicę czepną, ziele skrzypu oraz kwiat akacji... i teraz mam taki problem, bo nie wiem jak się za to zabrać:( Czy moglibyście mi z tego skomponować jakąś mieszankę do picia?
Wiem, że jest tu wiele doświadczonych łuszczyków, więc będę wdzięczna za pomoc:)
 
 
basia44 


Wiek: 59
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 3:20 pm   

Leczę się ziółkami takich jednak nigdy nie piłam
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 1:49 am   

z tego co pamietam to mieszanka powinna byc z nieparzystej liczby ziol... z tych ktore wymienilas na pewno łopian sie przyda i skrzyp... dodaj jeszcze jedno ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 4:52 pm   

zdecydowanie nie polecam mieszanek,kazde zoło moze inaczej na nas wpływac,potem nie wiadomo co pomaga a co szkodzi.Jezeli juz mieszanka to powinna byc skomponowana przez kogos kto sie tym zajmuje,przeanalizuje nasz organizm,jego funkcjonowanie,leki które bierzemy i takie inne wazne rzeczy.Pojedyncze zioła mozna pic...i tak jest bezpieczniej
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 11:54 pm   

nie bede sie klocic ;) z tego zreszta najbardziej sensowne jest znalezienie kogos kto sie na tym zna i niestety nie da sie tego netowo zalatwic ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 8:30 am   

pełna zgodnosc,jak ktos ma swoje sprawdzone zioła to pewnie że niech je pije,ja przekonałam sie na sobie ze czasem jeden lek dodatkowy a zmienia sytuacje.Zioła to jednak tez leki i to dosc potęzne,mozna je i przedawkowac i nieprawidłowo połączyc.Jak chce sie bezpiecznie korzystac z ich siły to pic pojedynczo(jak sie samemu dobiera) lub skorzystac z propozycji np.Bonifratów-i to tez nie prosto ze sklepu tylko lepiej aby były dobrane indywidualnie.We wszelkiego typu mieszankach mozna bezpiecznie sie....kapac,to nie zaszkodzi :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Jesienny_Liść 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2011
Posty: 51
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 3:08 pm   

Dziękuję za rady;) Więc będę je piła pojedyńczo...
 
 
Despero 


Wiek: 34
Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 32
Skąd: Leszno, Poznań
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 2:13 am   

Gdzieś czytałem, że jak przyjmuję się zioła w małych ilościach (pół łyżeczki mieszanki na cały termos wody) to małe prawdopodobieństwo, że zaszkodzą, ale na efekty trzeba dłużej czekać. Znalazłem takie coś na swoim dysku:

Rzewień, liści brzozy, skrzypu, perzu, fasoli, akacji.

"Zioła mieszamy w identycznych ilościach i mielimy. Najlepiej dokonać tego w ręcznym młynku lub w młynku żarnowym elektrycznym do kawy. Młynki wirnikowe niszczą trochę
zioła, ale można je użyć. Mielenie pozwoli lepiej wykorzystać właściwości lecznicze choć zadziałają i nie mielone. Mieszankę parzy się w termosie przez kilka -kilkanaście godzin. Na litr wody używamy płaską łyżeczkę od herbaty proszku. Mieszanka jest doskonała. Nie dopuszcza do zaparć, które są podstawową przyczyną łuszczycy. Oczyszcza także organizm z toksyn. Funkcja rzewienia w tym zestawie jest najważniejsza. Jako zioło dodatkowe poleca się janowiec, który może być stosowany jednak w małych ilościach."

źródło: http://www.vismaya-maitre...zczycy_cz2.html

Chociaż z tym rzewieniem ostrożnie, bo chyba mocne ziółko. :cool:
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 8:31 am   

tu raczej nie chodzi o ilosc,jezeli dane zioło jest dla nas niekorzystne kazda jego ilosc nawet sladowa wejdzie w reakcje z branymi przez nas lekami.W razie problemów zawsze łatwiej jest zdiagnozowac co nam zaszkodzio....w mieszance jest to trudne :hmm:
U ciebie zalecalabym szczególnaostroznosc,pisałes że watroba juz chora wiec....uwaga!
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
basia44 


Wiek: 59
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 8:35 am   

Odnośnie ziół lecze się nimi od dłuższego już czasu ale dobieram sobie je sama
znam swój organizm jak i działanie poszczególnych ziół, nigdy nie zastosuje mieszanki polecanej mi przez kogoś nawet zielarza :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
 
PSM Pharma


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 3
Skąd: Raszyn
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 9:58 pm   

Co do ziół to nie wspomnieliście o tych uspokajających, które przydadzą się każdemu. Chodzi o to, żeby poziom czynników prozapalnych w naszym organizmie był jak najniższy, gdyż pobudzają one nasz system immunologiczny. Żeby „zbić” poziom tych czynników trzeba zmniejszyć stres, a więc sport, zakupy, rybki itp.
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 12:00 am   

i niestresujaca praca :P
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
basia44 


Wiek: 59
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 5:31 am   

Cytat:
Co do ziół to nie wspomnieliście o tych uspokajających, które przydadzą się każdemu.

Ja popijam meliskę wrzos bądź szałwie wszystkie one na uspokojenie u mnie działają ale nie tylko bo i wspomagają nerki, jelita itp :razz:
dodatkowo leci magnez
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 8:20 am   

no faktycznie tak sie przyzwyczaiłam do wieczornej herbatki z meliski,szyszek chmielu czy inszych swoich wynalazków ze nawet o tym specjalnie nie pamietam.Oczywistym wszak sie wydaje łagodzenie napiec i stresu ....w naszym przypadku :razz:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
me.how 

Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 43
Skąd: białystok
  Wysłany: Pon Lut 17, 2014 6:40 pm   

mi mieszanka proponowana w pierwszym poście wydaje się rozsądna. (jednakże nie bardzo rozumiem czemu akurat kwiat akacji znalazł się w tym zestawieniu).

Przy leczeniu łuszczycy ziołami z reguły stosuje się surowce o działaniu moczopędnym i oczyszczającym zawierające rozbudowane frakcje flawonoidowe) - ma to na celu detoksykację organizmu (niektórzy twierdzą, iż to toksyny między innymi wywołują wysypy)

Swego czasu na uczelni pewna pani docent pracująca na wydziale farmakognozji przesłała mi publikację na temat ziołolecznictwa, mam gdzieś na poczcie i postaram się wieczorem wrzucić.

W azji na dermatozy dosyćp opularny jest wywar z kory lapacho (do dostania w coponiektórych sklepach ziołowych).

Jeżeli ktośby chciał to mogę odstąpić też uczep trójlistny do sporządzania naparu na cały cykl terapijny, gdyż mam sporą ilość, a nie piję bo mi nie smakuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa