Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Co z łuszczycą paznokci?
Autor Wiadomość
pinknails 
Patrycja


Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: Sro Paź 16, 2013 4:48 pm   Co z łuszczycą paznokci?

Witajcie kochani :) Dawno mnie na forum nie było :( to z braku czasu.
Mój problem ( już od końca tamtego roku? ) łuszczyca paznokci..
Nie są to duże zmiany, płytka paznokcia tez nie jest jakoś zdeformowana.
NIC kompletnie NIC grr;/ od p.dermatolog nie dostałam :(
2tyg. temu przepisała mi LOCOID CRELO-emulsja która NICCC nie daje:( Na głowę też mi nie działał.. Jest coś innego na paznokcie?.... :(

A zbaczając z tematu proszę o radę... Diprosalic na głowę dziś mi się skończył...łuska powoli już schodzi(czuję to pod palcami) i nie sypie się już tak... drugie opakowanie leku to dermovate...:((( Taak...wiem. ja sama boje sie tego d. wlac na glowe bo po ostatnim razie głowa mnie bolała... Co więc zrobić :( Mam jeszcze cergogel (ten niebieski)... Od Krysi dostałamm świetny dovobet, Dziękuję Krysiu jeszcze raz :* ale juz nie skonczyl i nie wiem co dalej..

prosze o radę
_________________
Łuszczyco! Znikaj nie mam już do Ciebie sił !
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Sro Paź 16, 2013 5:28 pm   

O ile na skóre bardzo dobrze pomagają mi naświetlania i opalanie to na paznokcie nie znalazłem niestety sposobu.

Maści testowałem chyba wszystkie dostępne na rynku. O ile na skóre sterydowe na krótką mete działają to na paznokcie w moim przypadku nie.

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że od kilku miesięcy zmieniłem tryb życia na zdrowszy, przestałem palić, zacząłem znów troche ćwiczyć a przede wszystkim mniej sie denerwować i mniej stresować, brać wszystko bardziej na luz i łuszczyca troche odpuściła, na paznokciach również :) A wyglądały już kiepsko... Już to pisałem w kilku tematach ale moim zdaniem stres w łuszczycy bardzo szkodzi.

Teraz idzie jesień której strasznie nie lubie, a jeszcze bardziej zimy ale jakoś przetrwamy :)

To nie jest łatwe ale trzeba nauczyć się żyć troche bardziej na luzie, w zgodzie ze sobą i z innymi :)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Paź 16, 2013 6:31 pm   

popieram pawla - chociaz podobno nie na wszystkich stres ma takie paskudne dzialanie ;) na mnie akurat ma - co spowodowalo ze nauczylam sie lzej podchodzic do zycia - ok pewnie mnie nazwie troche osob niepoprawna optymistka i lekkoduchem ale skoro to powoduje ze pani ł mnie mocno nie dreczy to taka pozostane ;)

Pawel gratuluje rzucenia palenia :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Paź 16, 2013 7:30 pm   

Na paznokcie od zawsze stosuje tylko maść cynkową trzeba ją wcierać w płytkę jak i skórki obok paznokci, odrastają po tym zdrowe trochę to trwa ale jak dotychczas nie wyczytałam żeby ktoś wpadł na lepszy pomysł
Co to stresu łuszczycy to nadwrażliwce za bardzo wszystko odbierają do siebie i taki skutek na skórze :razz:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 6:27 am   

z paznokciami na szczescie nigdy nie mialam problemow wiec nie testowalam ale masc cynkowa ogolnie niezle dziala wiec czemu by i nie na pazury luszczycowe ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
pinknails 
Patrycja


Wiek: 29
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 8:32 am   

Dziękuje za odpowiedzi :) Paznokcie to zgroza :( (
A co z głową co sądzicie, co teraz brać?
_________________
Łuszczyco! Znikaj nie mam już do Ciebie sił !
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 9:36 am   

Witaj....zostaw już to Dermovate,rozmawiałysmy już na temat tego sterydu stosowanego u ciebie....nie ma takiej potrzeby!Jestem akurat w tej dobrej sytuacji że miałam mozliwosc obejrzenia twoich zmian na żywo i powiadam....szkoda stosowac Dermovate....Proponuje :
-Pharmaceris-zel do mycia ciała i skóry głowy
-SQUAMAX emulsja firmy Lefrosch
-Cocois
mysle że tym zaleczysz,poza tym smarując głowe,wcierając czy to ten zel czy emulsje czy cocois zaleczysz przy okazji pazurki.Pozdrawiam serdecznie :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa