Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Plaga biedronek w Polsce
Autor Wiadomość
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 7:25 am   Plaga biedronek w Polsce

Zjawisko po części związane z tematyką forum ;)
Jak sie robi cieplej w te jesienne dni to nie wiem skąd ale ładują mi sie do mieszkania biedronki, całymi stadami.

Tylko, że to nie są nasze polskie czerwone biedronki boże krówki tylko agresywny chiński najeźdźca! Podobno ktoś sprowadził je pare lat temu do europy bo są bardzo żarłoczne i agresywne i rozprawiają sie szybko z mszycami, tylko że u nas nie mają naturalnych wrogów bo nasze wróble ich nie chcą jeść a inne robaki omijają je szerokim łukiem więc mnożą sie jak króliki.

Są strasznie wredne a jak chce je delikatnie złapać i wypuścić to gryzą i smrodzą w odruchu obronnym. Żadne robactwo mnie tak w życiu nie irytowało, nawet karaluchy z którymi miałem kiedyś przyjemność stoczyć kilka wojen.

Spotkaliście sie z tym w swoich miastach? Kilka lat temu czegoś takiego nie było.

Okna nie można otworzyć bo po chwili mam na oknie i parapecie widok jak na zdjęciu poniżej.

plaga_biedronek.jpg
Plaga biedronek w Polsce
Plik ściągnięto 8746 raz(y) 182,13 KB

_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 8:00 am   

Taką plage przeszłam w zeszłym roku,nagle pokryty nimi był cały budynek czteropietrowy.Sprawa była na tyle poważna że,przyjechała straż pożarna i rozpylała na nie jakis srodek owadobójczy.Dopiero jak myłam okna po tym incydencie okazało sie ilu "lokatorów"poukrywało sie we wszelkich możliwych otworach.W tym roku jakos niewiele ich widzialam.
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Kulfon 


Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 45
Skąd: Kulfocentauris
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 8:49 am   

Kiedyś amerykanie zrzucali nam stonke, teraz chińczycy przywieźli biedronke. Może to poprostu jakaś akcja promocyjna marketów biedronki? Tak jak jest marketing wirusowy to oni użyli insektowy czy robaczany
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 10:06 am   

szater napisał/a:
Dopiero jak myłam okna po tym incydencie okazało sie ilu "lokatorów"poukrywało sie we wszelkich możliwych otworach.

To jest właśnie najgorsze, włażą we wszystkie szpary. Szanuje żywe stworzenia pod każdą postacją i do tej pory starałem się je delikatnie wyciągać i wypuszczać ale niestety jak sie bardziej zirytuje to w ruch pójdzie odkurzacz :evil:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
grzesiek5528 


Wiek: 29
Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 178
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:39 pm   

Witam po przerwie :) Ja wczoraj wykurzyłem z pokoju 14 biedronek :)
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 7:47 am   

już myslałam ze mamy w tym roku spokój ale niestety,walczymy dzielnie całą sobote i niedziele...no to jakis koszmar jest,okna nie mozna otworzyc a w szparach juz jest ich znowu setki :zly:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Sro Paź 23, 2013 8:06 am   

Jeszcze ten tydzień ma być ciepło to będą sobie fruwać. Mam nadzieje że od nastepnego będzie spokój z biedronkami :)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
robo 


Wiek: 54
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 320
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 3:59 pm   

...kiedys była plaga stonek - cała Polska z nia walczyła :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa