Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
TRĄDZIK.....
Autor Wiadomość
anoil87 
ruda


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 207
Skąd: Zabierzów/Kraków
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 6:13 pm   TRĄDZIK.....

słuchajcie..... może faktycznie trądzik przy łuszczycy to bułka z masłem, ale może jednak ktos mi pomoże...

sprawa jest taka że mój chłopak sie już z tym boryka z 10 lat, dla mnie to tam nie ma znaczenia ale on ma serdecznie dość tym bardziej że ma już 25 lat więc jego okres młodzieńczy już minął :!: chodzi po dermatologach, teraz używa żelu differin, ja mu tam serwuje jakieś maseczki czy coś ale te upierdliwe kropeczki na twarzy i ramionach nie chcą schodzić.

Jak dla mnie to on wyolbrzymia swój problem bo wiadomo że przy mojej ł. trądzik to pikuś ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć że to hamskie uczucie miec na ciele coś czego sie już dawno mieć nie powinno.

Może ktoś z Was zna jakieś metody domowe i farmakologiczne czy jakiekolwiek na ten trądzik :?: Jakies rady.... może ktoś z Was ma to juz za sobą :?: Będe wdzięczna za wszystkie rady i spostrzeżenia :grin:
 
 
to_ona 

Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:46 am   

ja borykałam się z trądzikiem nie wiem ile lat....10? chodziłam od dermatologa do dermatologa, dostawałam jakieś maści, kremy, antybiotyki (po trzymiesięcznej kuracji tetracykliną nabawiłam się grzybicy pochwy- to już w ogóle sie załamałam, łuszczyca+grzybica+trądzik) - miałam wrażenie, że przetestowałam już cały zasób farmakologii w naszym pięknym kraju nad wisłą ( łacznie z metodami niekowncjonalnymi, jak np przyklejanie plasterkami na noc kawałków aloesu...)

teraz jestem na kuracji izotekiem - pochodnym witaminy a. I powiem tak - nie ma jakiejś rewelacji, ale jest znaczna, znaczna poprawa - ja zawsze z krostami (żółtymi!) po kilku miesiącach stosowania mam jedynie kilka pryszczy i sporo przebarwień, ale to już jest do zamaskowania:) buzia wygląda zupełnie inaczej. no i zobaczymy, co z tego będzie:)

lek nie jest taki - koszt jednego opakowania 30 tab. to około 150 zł (20 mg) i 120 zł (10 mg) + wysokie koszty leczenia (badania wątroby, krwi, moczu. maść na usta, które strasznie wysychają) i trzeba go stosować dłuższy czas
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 7:20 pm   

Słyszałem, że są takie tabletki - drożdże w tabletkach, są tanie one podobno pomagają na trądzik, leczy go od wewnątrz organizmu
 
 
madi 


Wiek: 49
Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 69
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 9:06 pm   

daro napisał/a:
Słyszałem, że są takie tabletki - drożdże w tabletkach, są tanie one podobno pomagają na trądzik, leczy go od wewnątrz organizmu


ciekawe czy na nasze problemy by pomogły...jeśli maseczka z drożdży pomaga,to może zaatakować panią ł od wewnątrz?
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 3:21 pm   

Wydaje mi sie , że chodzi wam i tzw. tabletki na bazie drożdzy z wit B, sama kiedys je łykalam i musze przyznac ze pomogly.
 
 
spinacz

Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob Sie 16, 2008 11:51 pm   

A ja kiedys uzywalem mydła siarkowego i mi pomagało:)) Tanie i skuteczne pamietam ze bylo.
 
 
Stix 

Dołączyła: 17 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 9:32 pm   

W moim przypadku trądzik wyleczył żel Skinoren. To lek na bazie kwasu azelainowego. Jest dostępny bez recepty w aptece jeśli kto chce spróbować :) .
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 11:29 am   

A te tabletki z drożdży to w aptece można dostać???? I są na receptę czy nie???
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 11:33 am   

Mozna dostac w aptece bez recepty , cena zalezy jakiej firmy te tabletki, aptekarka powinna ci doradzic.
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 4:40 pm   

A to bezpieczne są te leki??? A może powinnam się skonsultować wcześniej z lekarzem??? Ale taka mniej więcej cena to ile wynosi???
 
 
nutka 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 359
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 12:16 pm   

GwiazdaDisco napisał/a:
A to bezpieczne są te leki??? A może powinnam się skonsultować wcześniej z lekarzem??? Ale taka mniej więcej cena to ile wynosi???

Poniżej podaję link, poczytaj sobie o drożdżach. Nie sądzę aby była konieczność konsultacji z lekarzem, ale jeśli to cię uspokoi to zapytaj przy kolejnej wizycie :) Cena 100g (ok 200 tabletek), to niecałe 10zł.
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=287
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 12:46 am   

Sama nie wiem, albo wiem kupie to jak nie jest drogie i poczytam sobie ulotkę i dopiero zdecyduje czy to brać czy nie:)
 
 
Malvada 

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 4
Wysłany: Wto Lut 17, 2009 1:15 pm   łuszczyca a Izotec.

witam Wszystkich.
chciałabym uzyskać informację jak lek Izotec może wpłynąć na łuszczycę. walczę z nią od 10 lat. podczas pierwszego wysiewu plamy miałam na całej twarzy i policzkach. w tej chwili zaatakowaną mam tylko skórę głowy, czoło, uszy i szyję. oprócz tego od 11 roku życia borykam się z trądzikiem. tetracyklina i inne antybiotyki, leki, papki, maści, szpital- nie pomagają. tworzą się ogromne, bolesne bomby nie chcące się wchłonąć. dermatolog zaproponował mi kurację lekiem Izotek. bąknął tylko, że nic mi nie będzie.jednakże jestem pełna obaw, ponieważ, jak wiadomo, przy łuszczycy naskórek złuszcza się w zastraszającym tempie, a Izotek powoduje dodatkowe wysychanie skóry. twarz jest przecież naszą wizytówką, a jak tu wyjść do ludzi, kiedy ma się strup na pół twarzy, a drugie pół w trądziku?

czy ktoś z Was stosował kiedyś tą kurację. błagam, piszcie, bo muszę podjąć decyzję.
 
 
hairman 

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 11
Wysłany: Pon Lis 27, 2017 2:21 pm   

Jeśli trądzik utrzymuje się długo to trzeba udać się z tym do dermatologa, to choroba jak każda inna i to potrafi być bolesna... Retinoidy są skuteczne ale mają tez skutki uboczne.... najlepiej będzie zrobić badania hormonalne, cholesterol, morfologię i tsh. Wtedy okaże się na jakim tle problem się rozwija
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 9:08 am   

zdecydowanie popieram przedmówce,trzeba dokładnie zdiagnozowac co jest przyczyną dokuczliwego trądziku.każdy w pewnym okresie go przechodzi,gdy sytuacja staje sie zbyt agresywna trzeba poszukac pomocy.Lekarz zadecyduje czym leczyc i wtedy nalezy sie dostosowac do jego zalecen,kazdy lek jest dla ludzi i każdy pomaga w rozsadnym stosowaniu.
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa