Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dostać orzeczenie o niepełnosprawności?
Autor Wiadomość
Emilia 

Dołączyła: 27 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 2:05 pm   Jak dostać orzeczenie o niepełnosprawności?

witam mam pytanie mianowicie mam syna chorego niestety na łuszczycę,ma pokryte wiekszość ciała,głowę itd...gdy pytałam panią doktór,która jest w komisji lekarskiej o zasiłek pielęgnacyjny dla mojego syna odpowiedziała mi,iż nienalezy nam się ponieważ łuszczyca to choroba występująca tylko NA SKORZE więc niema paragrafu na takie cos..... :sad: szkoda bo niestety leczenie jest dla nas kosztowne a niemamy zadnej pomocy....czytałam tutaj na forum iż jednak jest szansa na dostanie dofinansowania tylko że musielibysmu mieć orzeczenie o niepełnosprawności....proszę o informacje gdzie mam się zgłosić i do kogo aby taki oświadczenie otrzymać???
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 12:58 pm   

To choroba przewlekla , nie wyleczalna do konca i wydaje mi sie , że powinnaś cos dostać , skoro mozna na nia nawet dostac rente . Akurat ja nie wiem dokladnie co i jak ale napewno ktos sie znajdzie na forum kto ci pomoze:) Moze przejdz do innego lekarza.
 
 
piter 

Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 12
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 8:20 pm   

ja sie zamierzam starac o przyznianie mi zaswiadczenia o lekkim chyba stopnia niepelnosprawnosci ale z tego co gadalem z moja lekarka i w zusie nawet powiedzieli mi ze pewnie nie dostane zadnych piniedzy od panstwa...tzn w postaci zasilku pielegnacyjnego nie wiem czemu nie rozumiem;/;/...bo niektorzy dostali to ja czemu mial bym nie dostac...ale wsumie pocieszam sie tym ze jak otrzymam zaswiadczenie o niepelnosprawnosci to ze studiow dostane napewno stypendium dla niepelnosprawnych i zapomoge co semestr ale z ta zapomoga co mi powiedziala to nie wiadomo czy na bank dostane...ale jak mozliwosc istnieje to sprobowac mozna :) ...

moim zdaniem powininismy otrzymac cos od panstwa no kurde nie zyjemy na kokosach a ta choroba pochlania kase jak szalona ...cholera niedosc ze mam utrzymywac siebie to jeszcze ja no takie cos to stanowcze nie;)
 
 
sonki85 

Wiek: 50
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 01, 2008 12:49 pm   

Witam. Łuszczyce mam od 23 lat .Mam ja na całym ciele. Ja starałam się o niepełnosprawność w stopniu lekkim ( niepłatny ) ,niestety nie dostałam. Stawałam na komisje lekarską trzy razy .Lekarz jak i dermatolog i mój ogólny ,przekonywali mnie że powinnam na to dostać ,ale lekarz orzekający był innego zdania . Twierdzili ,że łuszczyca nie należy to chorób, które Nas ogranicza w jakimś stopniu. Usłyszałam od lekarza na ostatniej komisji że bardzo mi współczuje ,i co mi z tego .Inny lekarz powiedział że jestem za młoda na grupę .Mam 35 lat ,to ile powinno się mieć lat? Wszystko zależy od lekarza orzekającego ,jeśli chce to może dać ,bo znam osobę która dostała a łuszczycy u niej jak na lekarstwo.Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Sonka
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Wto Gru 02, 2008 1:04 pm   

A ja się chciałam dowiedzieć gdzie się mam o takie coś ubiegać i jakie papiery trzeba złożyć??? Szczerze mówiąc pierwszy raz się o czymś takim dowiedziałam...
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Gru 06, 2008 7:36 pm   

Nie znam się na tym temacie, mianowicie chodzi mi o orzeczenie niepełnosprawności co do łuszczycy. Ale powiem wam jedno ja już stawałem dwa razy na komisję w ciągu tygodnia, ale nie walcząc o łuszczycę ale o moje choroby jakich doznałem w wojsku. Mianowicie wycięto mi połowę płuca, nie słyszę do końca na jedno ucho, ale walczę naet o odszkodowanie bo to mi się należy. Niestety z punktu widzenia komisji orzekających nic mie się nie należy, ale sam poczytałem przepisy, wysłałem im to razem z moimi chorobami + jako załącznik przepisy, z których wynika, że nie tylko odszkodowanie mi się należy ale także renta. Także ja sobie nie odpuszczę tak łatwo, doszedłem do tego, że komisje orzekają jak chcą, a na przepisy nie zwracają uwagi, wieć od jednej komisji trzeba się odwołać, aby poszło to dalej i walczyć jak się da, a naprawdę się opłaca. Pomimo orzeczenia w moim przypadku, iż nic mi się nie należy okazało się, że jednak się należy i to więcej niż sama komisja twierdzi.
Może to i długa droga ale warto się odwoływać od komisji, bo oni sobie robią co chcą - lekarze orzecznicy, którrzy sami nie wiedzą co mają orzekać.
Powiem jedno my mając chorbę łouszczycę nie możemy pracować przy jedzeniu itp. więc w jakimś stopniu jesteśmy ograniczeni szukając pracy, a oni tego nie widzą. Tak samo każdy z nas ma inną łuszczycę, niektórzy mają całe ciało, a niektórzy niewielkie zmiany.
Ja pomimo łuszczycy i innych moich chorób mam zamiar walczyć i wiem, ze wywalczę, bo zgodnie z przepisami mi się należy, choćby nawet sprawa miałą trafić do sądu, a do tego chyba dojdzie. W moim przypadku jest odwołanie od jednego orzecznika do orzecznika wyższej instancji, później do następnego a na końcu do sądu.
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Nie Gru 07, 2008 11:12 pm   

To nie możemy pracować w żadnych sklepach spożywczych czy coś takiego???? A jak bym się teraz ubiegała o książeczkę tą sanepidowską to bym ją dostała???
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 4:52 pm   

Tzn z tego co wiem nie, zależy chyba od tego jaką masz łuszczycę, tzn. u mnie akurat występuje ona na dłoniach, więc ja nie mogę - niektórzy mając łuszczycę pracują przy żywności, ale ja mam zbyt duże zmiany, tzn przede wszystkim dłonie, których nie da się ukryć, u mnie akurat nie pozowolono by na to, no chyba, że znalazł by się jakiś pracodwaca co by mnie dopuścił, ale wątpię.
Być może jeśli ty masz zmiany np. na nogach niewielkie to chyba nie jest to przeciwskazaniem, ale u mnie to napewno odpada, niestety ja dłoni niczym nie mogę zaleczyć, nawet sterydem, bo po nim jeszcze gorzej mnie wywala, zresztą leczenie dłoni jest ciężkie, nie ma kiedy je owinąć posmarować, maści przy dotykaniu czegokolwiek się ścierają itp. Dlatego ja mam takie zmiany jakie mam na dłoniach wiem, że ich nie zaleczę i nawet po tylu latach walki nie próbuję tego robić, bo i tak nic z tego nie wyjdzie :(
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 10:34 pm   

No dobrze a co z tą książeczką???
 
 
Michał21 
:)

Wiek: 33
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 19
Skąd: Rymanów Zdrój
Wysłany: Sro Gru 04, 2013 4:19 pm   

Wie ktos moze jak załatwic rente na łuszczyce??
_________________
.........
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Gru 04, 2013 6:30 pm   

choruje od 48lat,zmiany mam na ciele a także łuszczyce stawową....rente niestety ale zupełnie z innej choroby...patrząc na twój wiek i chorobe-łuszczyca...gwarantuje iż twoje starania o rente mają szanse.....jak wygrac milion w totka :razz: :lol:
Warto wziąc pod uwage iż łuszczyca nie jest w rejestrze chorób przewlekłych wiec....szanse marne :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa