Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
witamina A z mocznikiem !pytanie!
Autor Wiadomość
bongoddz 

Wiek: 43
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 9:32 pm   witamina A z mocznikiem !pytanie!

Jak dobrze połączyć witaminę A z Mocznikiem np. retimax 1500 z dermokosmetykami cerko lub coś innego polećcie.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 7:11 am   

w zaleznosci na jaką czesc ciała chcesz stosowac....generalnie cerko jest super na owłosiona skóre głowy ale tez i w zaleznosci od produktu (CERKOBALM np) super na ciało,ogolnie mozna łączyc i z cygnoliną i Cocoisem,bo masc z wit A natłuszcza wiec wszystko co nawilza:Squamax,Pharmaceris mozesz łaczyc w leczeniu. :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 7:19 am   

Maść z wit A rozpuszcza łuskę dzięki czemu łatwiej ją usunąć nie stosowała bym jej razem z produktami złuszczającymi jednak
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
bongoddz 

Wiek: 43
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 12:11 pm   

Szater ja mam na: kolana, łokcie, głowa i 2 małe plamki na brzuchu.
i co ogólnie myślisz o łączeniu witaminy A z mocznikiem. już dawno słyszałem ze taka mieszaka jest dobra ale jaka w tym prawda to nie wiem.
A może jest jakaś mieszanka robiona tak jak ta co smołą śmierdzi składnik mi teraz głowy wyleciał będziecie wiedzieć o co chodzi. Akurat ją mam



szater napisał/a:
w zaleznosci na jaką czesc ciała chcesz stosowac....generalnie cerko jest super na owłosiona skóre głowy ale tez i w zaleznosci od produktu (CERKOBALM np) super na ciało,ogolnie mozna łączyc i z cygnoliną i Cocoisem,bo masc z wit A natłuszcza wiec wszystko co nawilza:Squamax,Pharmaceris mozesz łaczyc w leczeniu. :mrgreen:
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 12:26 pm   

Maści mocznikowe mają działanie nawilżające i złuszczające. Z tego względu nadają się do stosowania na łuskę, aby sie jej pozbyc oraz wspomagająco jako nawilżacz.Ja stosuje najczesciej masci mocznikowe robione:

Ureae 20,0
Acidi salicylici 20,0
Ol. Paraffini 5,0
Lanolini anhydrici
Vaselini flavi ad 100,0
M.f.ung.


gdzie stezenie stosuje tez 10% mocznika lub taki skład :
Ureae [od] 10,0 [do] 30,0
Acidi salicylici [od] 10,0 [do] 20,0
Sapo viridis [od] 10,0 [do] 20,0
Vaselini flavi ad 100,0
M.f.ung
gdzie mocznika jest albo 10% 20% lub 30%

w tych skłądach jest też kwas salicylowy,to dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem łuski i wtedy mocznik lepiej sie wchłania.

Masz do wyboru albo te robione albo Cerko + mieszac z Wit A.Na głowe super dział i cerko i Squamax...tylko jak wiesz to tylko sa dermokosmetyki a nie zawsze po nich sie cos ruszy trzeba niekiedy dodac leczenie...np.cocoisem.... :hmm:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
bongoddz 

Wiek: 43
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 12:34 pm   

Kochana ile ja się nasmarować tą cyg nolina całą kilka miesięcy nic, teraz 20 już mam tej smoły się smaruje też nic porostu delikatnie mówiąc delikatnie mówiąc odpoczął bym sobie od tego leczenia. długo sie smarowałem tym kokoisem a tą 20 to mam prawie 2 tygodnie .


szater napisał/a:
Maści mocznikowe mają działanie nawilżające i złuszczające. Z tego względu nadają się do stosowania na łuskę, aby sie jej pozbyc oraz wspomagająco jako nawilżacz.Ja stosuje najczesciej masci mocznikowe robione:

Ureae 20,0
Acidi salicylici 20,0
Ol. Paraffini 5,0
Lanolini anhydrici
Vaselini flavi ad 100,0
M.f.ung.


gdzie stezenie stosuje tez 10% mocznika lub taki skład :
Ureae [od] 10,0 [do] 30,0
Acidi salicylici [od] 10,0 [do] 20,0
Sapo viridis [od] 10,0 [do] 20,0
Vaselini flavi ad 100,0
M.f.ung
gdzie mocznika jest albo 10% 20% lub 30%

w tych skłądach jest też kwas salicylowy,to dodatkowo zabezpiecza przed powstawaniem łuski i wtedy mocznik lepiej sie wchłania.

Masz do wyboru albo te robione albo Cerko + mieszac z Wit A.Na głowe super dział i cerko i Squamax...tylko jak wiesz to tylko sa dermokosmetyki a nie zawsze po nich sie cos ruszy trzeba niekiedy dodac leczenie...np.cocoisem.... :hmm:
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 4:55 pm   

to moze naswietlania :hmm: spróbuj Daivonex lub Daivobet....(ten ostatni jest z dodatkiem sterydu) samymi nawilzaczami czy masciami mocznikowymi chyba nie dasz rady skoro piszesz że ani cygnolina ani prodermina ani Cocois nie zaleczył :hmm:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
bongoddz 

Wiek: 43
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 13
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 9:35 am   

Tak się domyślam czemu dzieżko mi to zaleczyć teraz że używałem Dermovate i Clobederm może to jest jedna z przyczyn. No bo chciałem szybko. tak samo z dzieckiem jak się używa chodzików lub za szybko prowadza żeby zaczęło szybciej chodzić też mogą być niepowołane efekty. Na tu i teraz to mogę sobie kaszlnąć może mi to na zdrowie wyjdzie.

szater napisał/a:
to moze naswietlania :hmm: spróbuj Daivonex lub Daivobet....(ten ostatni jest z dodatkiem sterydu) samymi nawilzaczami czy masciami mocznikowymi chyba nie dasz rady skoro piszesz że ani cygnolina ani prodermina ani Cocois nie zaleczył :hmm:
 
 
me.how 

Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 43
Skąd: białystok
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 6:54 pm   

Poproś lekarza o coś takiego:
Rp.
Vit. A liq 15tyś j.m
Ureae puri 5,0
Aqua purificata 7,5 - 10,0 (niekoniecznie, ale krem będzie lżejszy i przyjemniejszy)
Lekobaza Lux ad 100,0 (ewentualnie zwykła Lekobaza bo LUX mało która apteka robi)
M.f.ung
D.S. 2xdz

;) pięknie połączone i za 8zł. dodatkowo będziesz miała przyjemniejsze w stosowaniu bo w kremie.


a żeby konkretnie odpowiedzieć na pytanie - obydwa prepraraty możesz śmiało łączyć i stosować jeden po drugim gdyż nie dają negatywnych interakcji ze sobą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa