Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Warto się zarejestrować - po zalogowaniu dostępne są dodatkowe opcje na forum i nie wyświetlają się reklamy

Poprzedni temat «» Następny temat
witaminy na łuszczyce
Autor Wiadomość
ania-k1983 
ania-k1983

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:38 pm   witaminy na łuszczyce

witam
mam pytanie: jakie sa najlepsze witaminy, ktore pomagaja w walce z łuszczyca? chodzi mi o takie , ktore mozna łykac.

szater 

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 5:17 pm   

Duzo jest rozmaitych teorii dla nas najodpowiedniejsze:

1.odkwaszenie organizmu-woda z cytryną na czczo
2.kwasy omega3,6,9-lub duzo ryb morskich-łosos,makrela
3.tran norweski
5.magnez z wit B6
6.witaminy z grupy B6,B1,B2,B12 + drozdze
7.Ostropest

....oczywiscie wszystko z głowa i rozsadkiem :mrgreen:

look 

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 10:01 pm   

Mi pomagają witaminy B oraz E i prowitamina A (betakaroten) jak również fosfor, wapń, potas oraz magnez. Wszystko to zawarte mam w jednym - PIWKU! Można oczywiście łykać, ale również chłeptać, żłopać i delektować. Uwaga, nie każdemu pomaga, większości z nas szkodzi. Dozować z umiarem.

Viximenne 
Mama z Ł.

Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 10:03 am   

Ja do listy Szater dodałabym wapno (na swędzenie) i olej z wiesiołka (niektórym pomaga mi nie pomógł).

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.

mandragora 

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 1:07 pm   

A+E

madi356

Wysłany: Wto Mar 01, 2016 9:57 pm   

Mi pomga olej z wiesołka w płynie oraz stosuje selen+cynk oraz wit d3. Selen+cynk oraz witamine d 3 zaczelam brac w zwiazku z niedoczynnoscia tarczycy i choroba Hashimoto, ale ostatnio moja dr powiedzial mi ze choroba Hashimoto jest chorobą autoimunologiczną. A jak wiadomo do chorób autoimunologicznych zaliczamy tez łuszczycę. Więc jednoczesnie te suplementy, które biorę przy chorobie Hashimoto działają też na łuszcycę.

szater 

Wysłany: Sro Mar 02, 2016 9:45 am   

witaminy D3 mamy niedobór w naszej strefie klimatycznej co do reszty mam nadzieje ze stosujesz z głowa i robisz przerwy,nadmiar równie szkodzi co niedobór :hmm:

winogrono 

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 3:15 pm   

Ja mam czasami wrażenie, że biorę suplementy tonami, a czasem jak na lekarstwo. Moja dieta ostatnimi miesiącami była naprawdę fatalna, co się odbiło na wyglądzie, zwłaszcza na kondycji skóry. Dopiero niedawno zrobiłam sobie spóźnione postanowienie noworoczne, że zrobię coś w końcu z tymi posiłkami, których nie mogę nazwać zdrowymi pod żadnym kątem. Ale i tak nadal pozostaje mi żelazo, tran, wapń i magnez, nie mówiąc już o tej nieszczęsnej D3, którą muszę brać okrągły rok, bo mam zalecenia unikać słońca, jak się tylko da :roll: A mój portfel cierpi na kupowaniu tego wszystkiego, pomimo zaopatrywania się w jednej z tańszych aptek, Aptece Melissie: http://www.apteka-melissa.pl/, gdzie kupuję też kosmetyki na moją chorobę. Zastanawiam się, czy po prostu wzbogacenie swojej diety w produkty z tymi pierwiastkami nie byłoby tańsze, tylko jeszcze musiałabym pokonać barierę w umyśle, by iść w kierunku zdrowszego odżywiania...

szater 

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 4:33 pm   

Branie suplementów cały rok to podstawowy błąd,jest dużo warzyw i owoców i w nich musisz szukac wspomagania anie w sztucznych preparatach....wit D3 stosuje sie od wrzesnia do kwietnia!!! nie ma potrzeby brania cały rok,nie sądze aby jakikolwiek lekarz tak zalecił,nawet ukradkowe promienie dostarczane poprzez twarz czy rece powodują wytwarzanie w organizmie D3.Proponuje wiecej soków z surowych warzyw i owoców a mniej zasilania kasy wspaniałej apteki :mrgreen:

dzyszla 

Wysłany: Wto Cze 27, 2017 5:59 pm   

Ja tam dalej D3 biorę... JEszcze testuję wpływ...
To jest najgorsze, jak człowiek musi wybierać między łuszczycą a rakiem skóry :( Choć w sumie jakoś szczególnie i słońce mi nigdy nie pomagało. Za to po ostatniej akcji u onkologa mam dosyć słońca :(

szater 

Wysłany: Sro Cze 28, 2017 8:02 am   

wyniki nie beda wiarygodne,szkoda staran i kasy :razz: no ale dorosły jestes,zrobisz jak zechcesz :???:

Odpowiedz do tematu