Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Naświetlania czy solarium?
Autor Wiadomość
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 6:24 pm   Naświetlania czy solarium?

Chciałam Was zapytać o zdanie, radę na w/w temat. Co dla Was jest lepsze?
Stosuję cygnolinę i widzę, że jakaś terapia wspomagająca by się przydała. I właśnie się zastanawiam, czy iść na lampy (choć to się wiąże z dość sporymi wydatkami, plus to rakotworcze działanie....Kiedyś miałam to w nosie, teraz już nie...) czy iść po prostu na solarium?
Co Wy stosujecie, jeżeli w ogóle stosujecie podczas leczenia cygnoliną?
Jakoś nie potrafię podjąć decyzji...
Aha, no i czy Wy wiecie czy naświetlania i solarium to, to samo? Czy to są te same lampy?

A tak na marginesie, to tak sobie ostatnio myślałam, jak jest z tą dietą?Ogólnie nie zauważyłam jakiegoś wielkiego wpływu, ale teraz się zastanawiam, czy nie zaostrza stanu podczas leczenia? Ja teraz jestem tak trochę jak spuszczona ze smyczy, po tak długiej diecie (ciążowo-karmieniowej :wink: ) pozwalam sobie na wszystko...Jeszcze dziś zrobię winkowo- śmieciowy wieczór a od jutra spróbuję, a może będzie lepiej...?
Pozdrawiam :grin:
_________________
Ania:)
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 6:56 pm   

Kiedys w szpitalach jak leczono cygusia to musowo na ogródek wyganiali...potem było albo naswietlanie albo cygusia...teraz przy tym nowoczesnym swiatłolecznictwie lampami UVB311 łaczy sie te dwie metody.Solarka to jednak cos innego niz naswietlanie lampami
zerknij tu:

http://eritt.pl/swiatlote...-swiatloterapia

a na temat solarki....to duzo linków jest...czasem sie wspomagam...ale rzadko raczej wole naturalne słonce.....co do naswietlania lampami UVB 311 to niekoniecznie widziałam efekty,ale są ludzie którym pomaga.

co do diety to ....u mnie sie nie sprawdza,nie mam wysypó po alkoholu,jedzeniu czy innych uzywkach...ale to indywidualna sprawa...podobno dieta srodziemnomorska jest najlepsza :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Sro Mar 06, 2013 10:22 pm   

a te ,,inne uzywki,,to tez ze smarowaniem? :lol: :lol: :oops:
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 8:04 am   

Stary Łuszczyku, w temacie poproszę o Twoją opinię :wink:
Co Ty o tym myślisz, jako że z cygnoliną również Ci po drodze :wink:
_________________
Ania:)
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 10:59 am   

Ja osobiscie jestem troche ,,inny,, i po ponad 30 latach nie slucham juz lekarzy zbytnio bo po pierwsze niewiele nowego moga mi powiedziec,a po drugie wyrobilem juz u siebie swoje metody leczenia i nawyki.Po trzecie nie przejmuje sie tym czy luszczyca wybija mi bardziej czy mniej,nauczylem sie z nia zyc i ja tolerowac.Odnosnie lamp to chodze na nie bardzo sporadycznie,przewaznie zima,bo zadna lampa nie zastapi sloneczka, A co do solariow to uwazam,ze to zbedne wystawianie skory na niebezpieczenstwo.Pytalas o cygnoline i naswietlanie.Lekarze ,ktorych znam.odradzaja stosowanie takiej kombinacji,gdyz powoduje to wzmocnione dzialanie cygnoliny a jak wiecie cygnolina tez dziala na narzady wewnetrzene.Wyprobowalem to na sobie i jakos moja skora znosila to calkiem dobrze.zreszta jak sobie przypominam to na oddziale tez wchodzilem pod lampy z cygnolina,bo szpital stosuje metode ,,masc na masc,, a wiec wciaz jestem posmarowany.Zauwazylem jednak,ze podczas rozpoczynania kuracji cygnolina po wyjsciu na slonce cygusia dosc solidnie mnie popiescila,wiec wyciagnalem wnioski i teraz latem posmarowany na sloneczku jestem juz gdzies tak w polowie kuracji kiedy skora troszke sie przyzwyczai do cygnolinya wiec przy 0.75%.Co oczywiscie nie oznacza,ze wczesniej nie wychodze na slonce,oczywiscie,ze wychodze,ale staram sie (w chwili gdy jestem posmarowany) nie dac sie ,,smazyc,, na sloncu.Jednak jak w kazdej poradzie powtarzam do znudzenia to samo,nie kazdy ma moja skore i nie u kazdego odbior i efekty beda takie same.Jednak odpowiedz w pytaniu glownym jest jednoznaczna,tak,uzywajmy slonca nawet w czasie smarowania cygnolina.Oczywiscie nie z zegarkiem a z glowa.I odnosnie lamp jeszcze.Ja osobiscie nie zauwazylem aby lampy pomogly w terapii cygnolina,wiecej daje slonce,ale oczywiscie to tylko moja skora moze tak reagowac.U was moze byc inaczej
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 1:25 pm   

Mój lekarz zawsze mówił, że z dwojga złego lepsze są naświetlania, bo kontrolowane (to jego słowa - choć nie wiem ile w nich racji, bo nigdy nie byłam na naświetlaniach). Nie wiem, jak się to je z cygnoliną, bo ja nie chodzę ani na naświetlania ani na solarium podczas leczenia nią, dopiero tydzień po odstawieniu pozwalam sobie na sesję 2 razy w tygodniu po 3 minuty - i zazwyczaj wybieram solarium ze słabszymi lampami i sprawdza się ta metoda całkiem nieźle u mnie. Choć ostatnio kusiło mnie, żeby pójść po cygusi na solarium, choć nie wiem czy jest sens, bo już i tak mam nogi popalone.


Co do diety to zawsze warto wprowadzić zdrowy tryb odżywiania niezależnie czy jest się chorym czy nie :)
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 1:35 pm   

Ja raczej nie ryzykowalbym polaczenia solarium i cygnoliny.Lampy uvb uzywane do naswietlen luszczycy maja specjalne filtry(inne jarzeniowki)ktorych nie maja lampy solariowe.
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
hairman 

Dołączył: 09 Gru 2016
Posty: 11
Wysłany: Pon Gru 11, 2017 1:12 pm   

Zdecydowanie zgadzam się ze Starym Luszczykiem. Nie ma sensu łączyć tych dwóch rzeczy i narażać się niepotrzebnie. Jeśli chcesz już walczyć z tym w ten sposób to może faktycznie naświetlanie lampami UVB, mimo ceny.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Gru 12, 2017 9:29 am   

Widzę ,ze nasze stare porady pomimo upływu lat ciagle aktualne :brawo:

Mozna łaczyc w tej chwili te dwie terapie ale pod warunkiem...zmywamy masc i odczekac ze 2h...cygnolina czy jakiekolwiek leki doustne nie współgra z solarium czy mocnym słoncem...tak wiec...solarka odpada pod kazdym wzgledem :!:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
asiak7 

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon Sty 08, 2018 10:49 pm   

Bardzo mi ten wątek pomógł, bo też rozważałam solarium. Dzięki. Pozdrawiam.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Sty 09, 2018 10:32 am   

Bardzo sie cieszymy :mrgreen: mogłas napisac pare słów wiecej ,troszkę mało czasu na forumku spedziłas :hmm: w 4minuty to ja wprawna bywalczyni forum całego tematu nie przesledzę :razz:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Steron 

Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 8
Wysłany: Pon Paź 15, 2018 11:42 am   

Dla chcącego nic trudnego, jak widać:) Ja dopiero zaczynam. A temat ciekawy. Warto sobie poczytać i przemyśleć kilka rzeczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa