Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowości w leczeniu łuszczycy 2016
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 7:25 pm   

Wiesz ja już swoje lata mam :wink: mój strszy syn ma 36lat,młodszy 25...nikt wczesniej sie nie zajmował takimi stanami,bolało bo miało bolec i koniec,dopiero po drugim dziecku gdy już chodzic nie mogłam wzieli sie za diagnozowanie...i wyszło,mam duze zmiany w całym układzie kostnym,funkcje stawów musiały przejąć miesnie,wiec cwicze,pływam i ratuje jak sie da.Ciaze obie przelezałam,bo chłopcy bardzo duzi byi 4600 i58cm strszy a młodszy 4800 i 68cm...zapłaciłam zdrowiem za druga ciąze...te donoszona....w ciązy byłam 5razy tylko pierwsze i ostatnie dziecko żyje....donosiłam gdy zostawiłam całe leczenie.
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Tinka93 

Wiek: 30
Dołączyła: 15 Cze 2018
Posty: 1
Wysłany: Pią Cze 15, 2018 11:04 am   

Witam,

podbijam temat, choruję na łuszczycę od 10 lat. od 5 lat testuje lek ixekizumab, niestety leczenie kończy się już za 6 msc i obawiam se co będzie dalej. Spotkałam się z wieloma opiniami i każda martwi mnie coraz bardziej. Choroba u większości pacjentów wraca ze zdwojoną siłą. U mnie łuszczyca występuje w śladowych ilościach, boje się co będzie po leczeniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

z góry dzięki za każdą odpowiedz
 
 
ewa7778 
ewa7778

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: Sob Cze 16, 2018 4:41 pm   

Hej
moja przygoda zaczyna sie z łuszczyca trzy dni temu padla diagnoza łuszczyca krostkowata mam na dłoni tylko
dostalam

telfast 180
dermovate
vitella zn
clobaza
mediderm

duza poprawa prwie ginie a mialam ranu skorupe itd ciekawa jestem jak zalecze czy to potrwa dlugo ze bedzie ok
 
 
dzyszla 


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 239
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 17, 2018 12:45 pm   

Ewa - ja bym odpuszczał sterydy, bo ryzyko pogorszenia po odstawieniu. Mnie niestety też doktorka załatwiła aplikując najsilniejsze sterydy na samym początku :(
_________________
mgr inż. Dżyszla
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 18, 2018 9:57 am   

Dyszla a czy ty zdajesz sobie sprawe jak wyglada łuszczyca krostkowa z zajeciem dłoni ?
ludzie no czasem sie zastanówcie czy macie cos w temacie do powiedzenia cos madrego a nie powielacie głupoty o zakazie stosowania sterydów!!!
Po pierwsze to szczególny rodzaj łuszczycy i leczy sie ja czesto w połączeniu antybiotyków ze sterydami a po drugie sa takie odmiany łuszczycy ,ze trudno leczyc bez sterydów.

Droga kolezanko prosze spróbowac zaleczyc stan ostry zgodnie z zaleceniemi lekarza dermatologa ,który WIDZIAŁ i zlecił terapie taka anie inna.Pomalutku nauczysz sie stosowania leków kazdego rodzaju,zobaczysz co ewentualnie mozesz czym zastapic.Wiedze nabedziesz pomału,systematycznie.Teraz masz mętlik w głowie i ogromny strach ...co bedzie...rozumiem i postaram sie pomóc zawsze gdy bedziesz potrzebowała rady czy wsparcia.Forum jest skarbncą wiedzy,mozna tu wiele rzeczy i odpowiedzi na pytania znalezc...w razie czego pisz...będziemy szukac wspólnie.Pozdrawiam.Krysia
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
ewa7778 
ewa7778

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: Pon Cze 18, 2018 3:17 pm   

dziekuję
ja stosuje masci od tygodnia duza poprawa
pozniej mam zmiejszyc sterydy i tylko te kremy i masci
ale w czym myjecie ręce
wiem napewno ze mi nie słuzy gorąca woda czy para zaognia czy ktos z Was ma łuszczyce krostkowa
_________________
123456
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 9:02 am   

ewo ten rodzaj ,który dopadł ciebie jest dość specyficzny,musisz liczyc sie z tym ze moze zaatakowac również stopy,tzw krostkowica dłoni i stóp.Ludzie wspomagaja sie woda utleniona.Wiem ze przekłuwaja pecherze i wtedy smarują woda utleniona...jednak powinnas byc ostrożna wzgledem wszelkich podpowiedzi.Łuszczyca to specyficzna choroba i kazdy z nas inaczej troche choruje i co innego mu słuzy.musisz zaobserwowac co u ciebie wywołuje wysypy...co ci szkodzi,jakie pokarmy? mleko? alkohol? czy psiankowate typu:ziemniaki,pomidory,kabaczki....musisz zdecydowanie unikac chemii-płynów do mycia,kapieli mydeł pachnacych...chyba Biały jelen bedzie najodpowiedniejszy,jest w kostce ale też i w płynie.Ze sterydów musisz wycofywac sie powoli,dosmarowujac nawet po odstawieniu co jakis czas...gwałtowne odstawienie sppowoduje własnie ostry nawrót.Dasz radę,jestes madrą dziewczyna,w razie potrzeby pisz,postaram sie pomóc.Mozesz takze zajrzec na www.luszczyce.pl lub www.luszczyca org.pl to tez sa fora łuszczycowe pełne rozmaitych informacji,na obu jestem w razie czego Pozdrawiam :smile:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
ewa7778 
ewa7778

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 9:44 am   

mam jeszcze pytanie nie wszystkie masci sie wchlaniaja ile minut potrzeba do wchłoniecia masci po jakim czasie mogę robic cos dłonmi a drugie pytanie
czy musi uplynac jakis czas aby zastosowac druga masc

jestem zielona pierwszy raz mam problemy skorne od lekarza wyszlam lekko skolowana i o nic nie zapytalam
_________________
123456
 
 
ewa7778 
ewa7778

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 10:11 am   

Szater a jak bys byla mila i miala do mnie cierpliwosc to moze bys mnie oswiecila jak smarowac wiem ze cienko ale to wklepywac czy wystarczy posmarowac
i czy kolejnosc masci czy kremow moze byc przypadkowa czy nie
z rana pierwszy steryd? czy zluszczajaca czy nawilzajaca
to dopiero sie zaczelo a ja mam dosc
_________________
123456
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 22, 2018 4:29 pm   

na noc posmaruj złuszczająca,rano umyj i nałóż steryd...masci zawsze nakładamy cienka warstwa i smarujemy zmiany...nie wcieramy i nie wklepujemy.Kup sobie białe rekawiczki bawełniane i ubierz je po nałozeniu masci.Dobrze miec ze dwie pary.Nawilzajaca mozesz połozyc po południu.Obserwuj bo po jakims czasie ta złuszczajaca nie bedzie potrzebna,natomiast nawilzajaca i natłuszczająca tak.przy wizycie lekarskiej musisz miec ze soba jakis zeszyt...pisz wczesniej pytania apodczas wizyty,pytaj i ZAPISUJ...potem mozesz do tego wracac kilkakrotnie
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
ewa7778 
ewa7778

Dołączyła: 16 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: Sob Cze 23, 2018 9:09 am   

dziekuje bardzo za cenne wskazowki
ale mam jeszcze pytanie ja mam 4 masci czy kremy stosowac niektore kilka razy
tak wogole 2
posmaruje jedna jak dlugo mam ja trzymac jaki jest czas wchlonioecia kiedy moge zmyc nie wszystkie sie wchlaniaja i po jakim czasie moge nałozyć drugą
_________________
123456
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 25, 2018 9:22 am   

telfast 180 jest lekiem p/histaminowym dawkowanie powinien podac lekarz,nie mogę wchodzic w jego kompetencje
Dermovate raz dziennie i do 14 dni,potem powoli odstawiac,mediderm natłuszcza wiec do woli

O stosowanie musisz pytac lekarza,to trudny do leczenia rodzaj łuszczycy :hmm:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa