Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Pawel
Czw Lut 20, 2020 7:06 am
Łuszczyca-skóra głowy. pyt.
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Maj 04, 2017 8:44 am   

Reklamy sa gdzie indziej :razz:
Nie ma lekarza ani w Polsce ani na swiecie ,który wyleczyłby kogokolwiek z łuszczycy :razz:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
winogrono 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Cze 2017
Posty: 10
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 2:39 pm   

Oczywiście, że łuszczycy się nie wyleczy, tylko złagodzi jej objawy albo wprowadzi w fazę spoczynku. Sama męczę się z odmianą tej choroby. I z lekami ze sterydami też bym nie przesadzała, a już na pewno nie stosowałabym wymiennie. Najpierw spróbowałabym z jednym i oprócz tego jakieś nawilżające kosmetyki - skóra głowy jest trudnym miejscem na leczenie, ale myślę, że olejki albo domowe preparaty z drożdży, jak były tu podane, spokojnie można próbować nakładać zamiast jednego z tych przepisanych preparatów.

Poza tym może stary wątek, ale mam nadzieję, że znalazłaś porządnego dermatologa, bo ten, którego opisałaś, wołał o pomstę do nieba :roll: Sama doskonale wiem, jak to jest użerać się z lekarzami tej specjalności...
 
 
adam1992 

Wiek: 31
Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 09, 2018 10:01 pm   

Witam,

mam 25 lat i dopiero zaczynam przygodę z łuszczycą. Mianowicie jak do tej pory pojawiły się 3 ogniska na skórze we włosach głowy, na brwi i w uszach. Wczoraj byłem u dermatologa przepisał mi 2 szampony do włosów: Stieprox, Clobex oraz jakiś krem Travocort. Jako że domyślałem się co to za schorzenie już wcześniej dużo czytałem i dowiedziałem się że wiele osób odradza stosowanie sterydów. Z tego co wyczytałem to Clobex i Travocort należą do tej grupy, nie wiem jak ze stieproxem. Czy mogli byście proszę dać kilka wskazówek, ocenić, dodać coś od siebie? Z góry dziękuję i pozdrawiam :) )
 
 
dzyszla 


Wiek: 40
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 239
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 10, 2018 9:04 pm   

Dokładnie - szampony ze sterydami - be! Stieprox natomiast jest przeciwgrzybiczym niesteroidowym lekiem. Stosuje się go też przy łupieżu, a takie działanie często jest dołączane w procesie leczenia łuszczycy.

PS. "dopiero zaczynam przygodę z łuszczycą" kurcze, brzmi to jakbyś już przestał wierzyć w remisję.
_________________
mgr inż. Dżyszla
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Sie 11, 2018 10:43 am   

adam1992 napisał/a:
Witam,

mam 25 lat i dopiero zaczynam przygodę z łuszczycą. Mianowicie jak do tej pory pojawiły się 3 ogniska na skórze we włosach głowy, na brwi i w uszach. Wczoraj byłem u dermatologa przepisał mi 2 szampony do włosów: Stieprox, Clobex oraz jakiś krem Travocort. Jako że domyślałem się co to za schorzenie już wcześniej dużo czytałem i dowiedziałem się że wiele osób odradza stosowanie sterydów. Z tego co wyczytałem to Clobex i Travocort należą do tej grupy, nie wiem jak ze stieproxem. Czy mogli byście proszę dać kilka wskazówek, ocenić, dodać coś od siebie? Z góry dziękuję i pozdrawiam :) )


Sterydoterapia to jedna z metod walki z łuszczyca,bardzo pomocna i niekiedy konieczna.Ludzie czesto popwiadaja bzdury,podwazajac decyzje lekarskie aprzecież kazdy z nas inny i choruje inaczej.Czesto obwinia sie sterydy lub inne masci za pogorszenie skóry ato do konca nie jest prawda.Obecnie jest bardzo niewiele masci sterydowych,starej generacji,po prostu zostały wyparte przez nowoczesne srodki czesto ziołowe lub na bazie wit D3 do których dodaje sie odrobine sterydu,gdyz to zapewnia lepsze leczenie.Poniewaz to poczatek twojej drogi,musisz uzbroic sie w cierpliwość,walka jest czasem bardzo trudna i byc moze że remisje beda jedynie krótkoktrwałe lub nie bedzie ich wogóle.Miałam tak przez wiekszosc swego życia.Wszystko zalezy od TWOJEJ WŁASNEJ CHOROBY! staraj sie samemu myslec,nie słuchac straszenia i podszeptów innych...wiekszosc mojego życia a choruje przeszło 55lat straciłam na eksperymentowanie,ograniczanie i katowanie sama siebie,bez efektów a jedynie co mi zostało to to ze była ciagle zła,naburmuszona i wsciekła na cały swiat.gdy zrozumiałam ,że zycie to nie ciągła walka z wiatrakami,zaakceptowałam chorobę,nauczyłam sie z nią życ,reagowac gdy zachodzi potrzeba i miec w nosie opinie innych...odzyłam...teraz ciesze sie życiem,jestem spełniona,ciągle działam i robię nowe rzeczy...tobie również zycze powodzenia...znajdz swoją drogę,pomału i bez spiny...na forum jest wiele ciekawych rzeczy,poczytaj sa różne metody,opisałam tez również sposób stosowania bezpiecznego sterydów...powodzenia :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Steron 

Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 8
Wysłany: Pon Paź 15, 2018 11:51 am   

Wszystko zależy od tego człowieka i jego nastawienia. Ale fakt, czasami trzeba odpuścić, żeby móc zacząć żyć.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Paź 15, 2018 3:47 pm   

Dokładnie i nie ma co straszyc czy przekonywac ze jest jedna jedyna metoda;diata czy insze wynalazki bo łuszczyca to podstępna choroba nie ma na nia jednego lekarstwa a zycie mamy jedno i szkoda go marnowac :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
carbonerra 

Wiek: 41
Dołączyła: 16 Mar 2019
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Mar 16, 2019 6:26 pm   

Łuszczyca to niestety bardzo uprzykrzająca życie choroba :(
Ze swojej strony mogę polecić wizytę w https://gabinet-kosmetologii-korab.pl/
sama korzystałam z zabiegów, co prawda na AZS, ale specjaliści naprawdę sumiennie tłumaczą każdy problem i na pewno wybiorą coś dla Ciebie :)
 
 
swierk995
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 15, 2019 7:40 am   

Niestety łuszczyca to choroba która łatwo nie daje za wygraną. Szampony pomagają i to z widocznymi efektami jednak tylko takie z apteki bądź sklepów medycznych. Ponieważ tylko oryginalne i markowe produkty są coś warte
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa