Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to jest luszczyca
Autor Wiadomość
lolek 

Wiek: 45
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 5:23 pm   Czy to jest luszczyca

Witam ma takie coś kolo kostki na prawej nodze tak gdzieś od 2- 3 lat nie bylem jeszcze u dermatologa ale zamierzam się kiedyś wybrać :lol: swędzić mnie to nie swędzi może czasami jak podrażnię

 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 9:37 pm   

Jeżeli masz to od 2-3 lat to napewno przez ten okres miałbyś więcej zmian jeżeli chodzi o łuszczycę, ona na jednej plamce się nie kończy
 
 
lolek 

Wiek: 45
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 11:14 pm   

nie wiem czy 2-3 lata tak napisałem ale na pewno jakiś czas może kolo roku może dłużej może krócej nie rozszerza i nie ma nowych ognisk .A co to może być zdjęcia trochę dziwnie wyszły


 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 4:26 pm   

No tak wygląda to łuszczycowato, ale dziwne, że przez 2 lata nic więcej się nie pojawiło. Lepiej udaj się do dermatologa - to jest najlepsze rozwiązanie.
_________________
Poradnik łuszczycowy
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 4:36 pm   

Powiem ci, że dla mnie to jakaś pojedyńcza zmiana, u ciebie wygląda to (bynajmniej na zdjęciu) jakby nieżle odstawało od skóry, jak jakaś narośl. Łuszczyca, że tak to nazwę "nie odstaje" tak od ciała - skóry, dotykając ją ręką czuć zgrubienie ale nie jest to jakieś "odstające" na 0,5 cm.
Poza tym myślę, że coś poprostu zrobiło ci się koło kolana, nie wiem skąd masz podjerzenia, że to łuszczyca.
Kiedyś mój teść miał krostkę koło kolana, która z biegiem lat rosła, aż wkońcu musieli ją usunąć, była to jakaś narośl, która w środku była czymś wypełniona..
Poza tym nie wszystko co się "łuszczy" to "łuszczyca", a w twoim przypadku nie widać tu "łusek"
 
 
lolek 

Wiek: 45
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 1:03 pm   

to nie jest kolo kolona tylko kolo kostki stopy wygląda dziwnie bo podczas robienia zdjęcia musiałem wykręcić nogę żeby móc zrobić zdjęcie po zewnętrznej stronie .Odstawać odstaje ale nie na 0.5 cm tak ze 02-03 cm zdjęcie robione z lampa normalnie to wygląda szaro tak jakby jakaś łuską było pokryte
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 2:54 pm   

Na podstawie nawet tego zdjęcia , nikt na forum nie postawi ci diagnozy , czy to luszczyca czy nie, najlepiej udaj sie do dermatologa i bedziesz pewien.
 
 
Maściożerca
http://jacenty50.blogspot.com/


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 2:56 pm   

EWaa napisał/a:
Na podstawie nawet tego zdjęcia , nikt na forum nie postawi ci diagnozy , czy to luszczyca czy nie, najlepiej udaj sie do dermatologa i bedziesz pewien.


true

Forum to nie jest najlepsze miejsce na diagnozowanie przypadków chorobowych
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 5:19 pm   

Przez taki okres, o którym pisałeś na jednej plamce by się nie skończyło, napewno wysyp byłby o wiele większy - oczywiście mówię tu o zmianach łuszczycy, ona się na plamce nie kończy, a wysypy są o wiele większe
 
 
michar 

Wiek: 42
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 37
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 6:00 pm   

ja plamkę miałem dobre parę lat na udzie a dopiero teraz się dowiedziałem że to była ł :razz: patrząc na te zdjęcie to nie jest ł, chyba że jakaś dziwna odmiana ;) najlepiej udaj się do dermatologa tak jak piszą przedmówcy :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa