Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Łuszczyca a tatuaż
Autor Wiadomość
Matt_M_Maddox 


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: Lublin
  Wysłany: Czw Lip 26, 2007 12:49 pm   Łuszczyca a tatuaż

Da rade zrobić sobie tatuaż jak się ma łyszczyce ? Wie ktoś coś na ten temat ? Ma ktoś z Was tatuaż ?
 
 
ewamyszka2

Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 5
  Wysłany: Pią Sie 03, 2007 7:55 pm   TATOO

MAM TUAZ ALE NIE UWAZAM Z PERSPEKTYWY CZASU ,ZE TO BYŁ DOBRY POMYSŁ .NIEMAM ŻADNYCH ZMIAN W OKOLICACH 'MOJEGO DZIEŁA ALE MUSISZ PAMIETAC ZE KAZDY Z NAS MA INNY ORGANIZM :wink:
 
 
Blanka_aa89 
mężatka <3


Wiek: 34
Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sob Sie 01, 2009 2:43 pm   Re: TATOO

ja tez mam tatuaż i jak dla mnie to wcale nie ma zadnego wpływu na ł.....:) i mam zamiar zrobić sobie drugi:) pozdro.!
_________________
.. "Zupełnie inaczej jest ,jeśli masz kogoś,kto Cie kocha. To Ci daje setkę powodów,aby żyć"
 
 
Gabeczka 

Wiek: 40
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 3:58 pm   

Nie mam tatuaża choć nie powiem, że też sie nad nim nie zastanawiałam. Na jednym ze stron poświęconych tatuażowi znalazłam info, że aby mieć tatuważ skóra pownna być bez żadnych zadrapań, zmian itp., wiec przy łuszczycy to odpada. tatuaż to też pewnego rodzaju drażnienie skóry, co nie sprzyja łuszczyc. W stronie jednego salonu znalazłam przeciwskazania dot. posiadania tatażu: wymieniana jest łuszczyca.
Ja bym nie ryzykowała. Nie dość, że cięźko pozbyć sie ł , to jeszcze gojenie sie ran po tatuażu. No i ryzyko wysiewu w tym miejscu!
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Sro Sie 05, 2009 12:55 am   

A ja mam takie pytanie :)
Dajmy na to ktoś zrobił sobie tatuaż no i w tym miejscu zrobiła mu sie łuszczyca... No i co potem??? Ten tatuaż zejdzie mu razem z łuską czy jak???:) A jak się zagoi to tatuaż będzie taki sam jak przedtem???
Hmmm no to trochę więcej pytań niż jedno :P
_________________
Poczuj jak smakuje zło, będąc więźniem moich rąk...
 
 
Gabeczka 

Wiek: 40
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Sie 05, 2009 8:30 am   

też sie nad tym zastanawiałam. w tym tygodniu będę u dermatologa. jak nie zapomnę to zapytam o to.
Wątpie, żeby znikł, ale napewno wyglądać to będzie paskudnie.
 
 
Maściożerca
http://jacenty50.blogspot.com/


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Sie 05, 2009 4:40 pm   

A mnie zastanawia jak ludzie mocno wytatuowani wyglądają w wieku 50,60 lat gdy skóra już nie jest jędrna i zmarszczek sporo?? Nie mam na myśli fajnego małego tatuażu w miejscu niekrępującym lecz mocno wytatuowane osoby.

Problem w wypadku łuszczycy jest myślę dużo poważniejszy i w wypadku mocno zajętego przez łuskę ciała tatuaż jest pewnie niewskazany.
Nie wiem także czy podrażnienie przez ukłucia igłami nie spowoduje wysypu.
 
 
Blanka_aa89 
mężatka <3


Wiek: 34
Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sro Sie 05, 2009 9:24 pm   

ja tatuaż mam z tyłu na biodrach już 4 lata..i jakoś niezauważylam żeby coś wpływało na ł.....wrecz przeciwnie kiedyś mialam kilka plamek na plecach a od kilku lat nic niemam tak samo mam kolczyk w języku :) i tez nic niezauważylam niepokojącego:)zależy... a zresztą każdy ma inny organizm ......
_________________
.. "Zupełnie inaczej jest ,jeśli masz kogoś,kto Cie kocha. To Ci daje setkę powodów,aby żyć"
 
 
Gabeczka 

Wiek: 40
Dołączyła: 31 Lip 2009
Posty: 38
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Sie 14, 2009 8:03 am   

dowiedziałam sie od dermatologa, że tatułaż nie zejdzie jak pojawią się na nim zmiany łuszczycowe. Natomiast samo skaleczenie, uraz skóry może powodować zmiany łuszczycowe. A nie oszukujmy sie tatułaż to są pewnego rodzaju skaleczenia.
Każdy ma inny orgazniz także nie można powiedzieć, że u kogoś to nic nie wywołał to u mnie też. Ja odkąd pamiętam zmiany mam cały czas w jednym miejscu i nigdzie indziej.
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 3:59 pm   

Barwnik przy tatuazu wnika dosc gleboko w skore a luska jest tylko plytko na naskorku. Obawialabym sie robic tatuaz. Kazdy uraz lub skaleczenie moze spowodowac wysyp.
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Sob Sie 15, 2009 8:08 pm   

Wiecie co tak sobie teraz pomyślałam to znaczy że na łuszczyka trzeba chuchać i dmuchać... bo nie może mu się nic stać:D
_________________
Poczuj jak smakuje zło, będąc więźniem moich rąk...
 
 
Ewela29 
Ewela29


Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 12:16 pm   

Witam :neutral: jestem tu nowa.Ja również posiadam tatuaż ale na łopatce to miejsce gdzie nie miałam nigdy zmian.Wszystko z nim ok z zmiany w tamtym miejscu nadal nie pojawiły się.
_________________
Ewela29:)
 
 
Ear1982 


Wiek: 41
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 24
Skąd: bytom
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 4:34 pm   

ja mam dwa tatuaze, jeden na plecach, a drugi na przedramieniu. zrobilem je chorujac juz, tylko tyle ze ja ją posiadam tylko na glowie, ale po zrobieniu ich nie zauwazylem jakis wiekszych zmian w mojej chorobie :wink: no i jeszcze na dokladke mam kolczyk w jezyku, ktory kocha moja zonka :mrgreen:
 
 
Blanka_aa89 
mężatka <3


Wiek: 34
Dołączyła: 21 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Suwałki
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 8:18 pm   

ja tez mam tatuaż i kolczyk w języku:):):):):):):):):):): :P :P:P:PPP:P:P
_________________
.. "Zupełnie inaczej jest ,jeśli masz kogoś,kto Cie kocha. To Ci daje setkę powodów,aby żyć"
 
 
Toffik
Sam z p.Ł

Wiek: 35
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 11:00 pm   

:cool: Zazdroszczę wam tatułażu.
Mi dermatolog stanowczo odradził gdyż po skaleczeniu ciała rana nie goi mi sie do końca a jedynie przemienia w łuske :sad: i tak właśnie "rozwijam" tą chorobe :???:
Tam gdzie sie skaleczyłem głembiej mam "ploacki" p.Ł
_________________
I love THC

Forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa