Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ŁUSZCZYCA PAZNOKCI
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 8:33 pm   ŁUSZCZYCA PAZNOKCI

Postanowiłam zamiescic na naszym forum zdjecia paznokci zaatakowanych łuszczyca,niby duzo na ten temat wiadomosci ale zawsze łatwiej porównac te zdjecia ze swoim problemem.jest to dosc zaawansowany stopien chorobowy(obejmujacy własciwie wszystkie paznokcie dłoni) jednak nie jest to forma skrajnie destrukcyjna ,pomimo duzych uszkodzen płytka paznokciowa nadal jest.

Zwróccie uwage nie tylko na to że płytka paznokcia niejednokrotnie ochodzi - tzw. efekt kropli oliwy - , zas same palce są tzw. kiełbaskowate jest to jeden z objawów ŁZS.(prosze zwrócic uwage ze po zgieciu palców skóra jest napieta i swiecaca)
oto zdjęcia:





Paznokcie są bardzo łamliwe , rozwarstwiowe , grubości papieru czyli praktycznie żadnej, jest duża bolesność podczas przypadkowego uderzenia.Stosuje na nie najczesciej kąpiele ziołowe ,peeling solny , kąpiele w ciepłej oliwie z dodatkiem soku z cytryny,staram sie jezeli tylko to mozliwe nie stosowac dodatkowo masci,czasem nastepuje regeneracja paznokci pod wpływem leków leczacych łuszczyce.
Przyznam takze ze czasem (dla polepszenia sobie humoru) korzystam z usług kosmetyczki,niekiedy takze pozwalam sobie na przedłuzenie paznokci -metoda żelowa.
PS.
Kąpiel ziołowa: gałezie i liście brzozy(oczywiscie w okresie letnim) w okresie zimowym w zależności od dostępności , płatki owsiane tzw"Górskie",siemie lniane,pokrzywa,skrzyp polny,rumianek-lub dla alergików szałwia,Wszystko zagotowuje w garnku około 30 min,potem odcedzam i w ciepłej kapieli mocze całe dłonie,pare razy dziennie.
(jestem osobista włascicielka owych paznokci-prawa autorskie wiec sa przestrzegane...jakby cos :razz: )
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Gosiaczek68 


Wiek: 55
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 246
Skąd: Konin
Wysłany: Wto Lis 15, 2011 11:56 pm   

Moje podobne tylko jeszcze mam na płytce paznokcia takie dziurki jak na naparstku.
_________________
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
Ostatnio zmieniony przez Gosiaczek68 Sro Lis 16, 2011 10:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 8:33 am   

Czasem miewam dziurki,czasem potrafi peknac na pół cały paznokiec,rózne sa etapy.Wkleiłam celowo bo czasem ktos nawet nie zdaje sobie z tego sprawy ze ma łuszczyce paznokci-który lekarz dermatolog was szczegółowo oglada na wizycie?najczesciej pyta z czy przychodzisz? :zly: -gdy sie odpowiednio wczesniej zadba to i tragizm tego schorzenia w całych jego skutkach jest opózniony.
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Agusek 
Mama Biedroneczki


Dołączyła: 04 Lis 2009
Posty: 578
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 9:30 am   

Ala jak nie jest na lekach, ma właśnie naparstkowe pazurki. W trakcie leczenia jest duża poprawa, rosną zdrowe, a później apiet od nowa Polska Ludowa.

Poprawa na paznokciach była i przy cyklosporynie, i neotigasonie i teraz na humirze też widać.
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 9:48 am   

Był już identyczny temat założony przeze mnie kilka lat temu http://luszczyca.info/viewtopic.php?t=43

Trzeba będzie je jakoś połączyć ;)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
andrzej 
andrzej

Wiek: 65
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 188
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 10:05 pm   

drogie panie pozostało wam przykleić sztuczne takie jak mają kocury do drapania ,a my co mamy zrobić? :mrgreen:
 
 
Gosiaczek68 


Wiek: 55
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 246
Skąd: Konin
Wysłany: Sro Lis 16, 2011 10:38 pm   

Andrzejku ja nic z tym nie robię, same rosną tylko przycinam, czasem jest tego więcej czasem mniej. A może też spróbuj takie pazurki z kwiatkami,lub motylkami :mrgreen: Znam jednego pana co ma takie super pazury,że nie jedna pani pozazrości :>
_________________
Nie zaczynaj dzisiejszego dnia od rozpamiętywania wczorajszych zmartwień!
— Phil Bosmans
Słoneczne Promyki Przyjaźni
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lis 17, 2011 8:57 am   

...tamtego tematu niestety nie zauwazyłam...wkleiłam swoje bo uwazam ze sa na tyle charakterystyczne ze łatwiej jest porownac inne do takiego stanu chorobowego,oczywiscie temat mozna polaczyc(nawet mnie zdjecia tamtych paznokci zwalaja z nog...chociaz juz wiele widzialam) :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 5:52 pm   

mnie kosmetyczka to jak sie tak zrobiło to nadklejala na forme...żelem i z żelu robila paznokiec :hmm:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa