Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc fachowa w walce z łuszczycą poszukiwana
Autor Wiadomość
renatasz 
Renata


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 36
Skąd: Garwolin
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 6:55 pm   

szater dzięki za dodanie otuchy
już mi mózg paruje od natłoku wiedzy o ł,lubię dużo wiedzieć więc czytam czytam i czytam.
jedyny pozytyw tego świństewka na ciele jest taki,że niektóre partie ciała musi mi smarować moja druga połówka,więc twierdzi że jak żona już się rozebrała,to trzeba z tego skorzystać :wink:
i korzysta.przypominają mu się czasy po ślubie. pozdrawiam
_________________
Renata
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 6:14 pm   

reniu witaj :) i jak widac nawet pani ł moze miec zalety ;)
powtorze to co szater - patrz co dziala, czytaj i mecz lekarzy
kapiele u wiekszosci daja bardzo dobre efekty
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
renatasz 
Renata


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 36
Skąd: Garwolin
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 1:11 pm   

oto moje zmiany,reszta wygląda podobnie.po kliknięciu na zdjęcie jakość jest dobra,
czy waszym fachowym okiem wygląda to na łuszczycę.z góry dzięki za odpowiedzi i rady.
pozdrawiam

1ł.jpg
Plik ściągnięto 891 raz(y) 1,71 MB

_________________
Renata
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Cze 08, 2012 1:23 pm   

Na moje oko, to na tym zdjęciu wygląda na łuszczycę krostkową - ja taką mam, zmiany wyglądają niemal identycznie, ale nie jestem lekarzem i to lekarz powinien określić, czy to faktycznie łuszczyca i jaki jest jej rodzaj. Z tego co pisałaś diagnoza lekarza "CHYBA ŁUSZCZYCA" może być prawdą.
Generalnie, łuszczyca krostkowa jest wkurzająca, bo trzeba się smarować patyczkiem do uszu - mam na myśli cygnolinę - a to strasznie długo zajmuje. U mnie zmiany występują na rękach, nogach i głowie, czasem na brzuchu lub plecach, czasem między piersiami no i oczywiście na twarzy. Łatwo schodzą po cygnolinie 0,25% ( zaczynając od 0,125 przez dwa tygodnie pod okluzję). Pomaga (piszę o sobie) maść siarkowo salicylowa i buska maska siarkowa (do zdjęcia łuski), natłuszczanie, słońce/solarium/lampy, cygnolina, dziegcie (na głowę - PIX - szampon - i COCOIS - maść) no i rzecz jasna sterydy których NIE POLECAM STANOWCZO! :)
Z reguły mam tak, że jak zaleczę w jednym miejcu to zaraz pojawiają się w następnym i tak w kółko. Najwięcej mam po infekcjach wszelkiego rodzaju od przeziębienia, przez zapalenia stawów/oskrzeli, zębów do skaleczeń i drapania się. Czasem pojawia mi się po alkoholu, czasem po mięsie czerwonym (np. wołowinie, wieprzowinie).
Musisz się obserwować przede wszystkim, żeby określić, co u Ciebie powoduje wysypy. To najlepszy sposób rozpoczęcia leczenia moim zdaniem. W tym temacie, kilka postów wcześniej dałam linka do tematu, gdzie znajdziesz jak o siebie dbać - w sensie, kąpiele, natłuszczania itepe :) a to jest BARDZO ważne. Bez tego leczenie jest nieskuteczne na dłuższą metę niestety. Poczytaj, zapoznaj się z lekami, metodami leczenia, domowymi sposobami walki z tą chorobą.
Powodzenia! :mrgreen:
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
me.how 

Wiek: 35
Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 43
Skąd: białystok
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 8:31 pm   

no i wynocha na słońce się opalać, blada jesteś ;) łuszczyca nie lubi słońca
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 7:51 am   

I idzie sobie wtedy PRECZ. :D Szkoda, że u mnie jest słońca jak na lekarstwo ostatnio :/
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
renatasz 
Renata


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 36
Skąd: Garwolin
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 2:19 pm   

WITAM
byłam dziś ponownie u dermatologa i diagnoza brzmi "na pewno to jest łuszczyca zwyczajna".
trochę wcześniej poczytałam o tym cholerstwie,więc zaczęłam się dopytywać a to o słońce,a to o sterydy,o dietę itd.dużo się od niej nie dowiedziałam ,ale uświadomiła sobie, że ma przed sobą trochę oświeconą pacjentkę.chciała mi ponownie zapisać daivonex ale powiedziałam że na kupowanie tego specyfiku wiadrami to mnie nie stać,chcę coś tańszego,może jakąś maść robioną.dostałam cygnolinę (chyba 0,25).mam się nią smarować 1 raz dziennie na 15 minut,zmyć i całe ciało smarować emulsją SQUAMAX, I tu mam do was moi drodzy pytanko,na tej emulsji napisane jest żeby stosować ją najpierw a po niej dopiero inne preparaty,więc jak mam robić?jaka kolejność będzie lepsza? na głowę dostałam belosalic ale zastanawiam się nad jego stosowaniem bo to chyba steryd.
następna wizyta za miesiąc,więc poczekamy zobaczymy co z tego wypali a co urośnie od nowa. pozdrawiam
a że lekarz o zakazie alkoholu nic nie wspomniała to lecę na grilla i płyny do niego. :drink:
_________________
Renata
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 6:06 pm   

Jeżeli tak Ci lekarz zalecił, to tak masz robić. Jak położysz cokolwiek tłustego przed cygnoliną to albo zaburzysz jej działanie, albo po prostu je zniwelujesz (nie dotyczy leków do zdejmowania łuski, bo im mniej łuski tym lepiej działa cygnolina). NAJPIERW CYGNOLINA potem natłuszczacze. EDIT: Squamaxu nie znam (basia niżej napisała, że to do zdjęcia łuski więc tak jak ona napisała najpierw to potem cygusia potem coś tłustego KONIECZNIE! Ja używam maści cholesterolowej, oliwki dla dzieci, albo balsamu do ciała jak akurat mam czas i ochotę. :mrgreen: Zdaje mi się, że 15 minut to trochę przykrótko... Jakoś nie jestem zwolennikiem trzymania tak krótko cygusi. Ja trzymam to stężenie 1,5 h raz dziennie i pomaga. No, ale to ja. Ty się trzymaj zaleceń lekarza i sama dojdziesz czy to fajnie czy niefajnie :) :mrgreen:


Co do alkoholu, musisz się obserwować. Na niektórych działa tak, że mają wysypy, a na innych wcale.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
Ostatnio zmieniony przez Viximenne Wto Cze 12, 2012 6:09 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Cze 12, 2012 6:06 pm   

SQUAMAX,.................jest na usunięcie łuski więc najpierw to potem reszta
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Szpilka 
Szpilka

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: lubelskie
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 3:22 pm   

Cześć
Jestem tu nowa i "pani Ł" jak piszecie też jest dla mnie nowa. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona i wspólnie z Wami będę mogła walczyć i mieć nadzieję.
Zmiany mam stosunkowo niedługo od lutego br i na razie jest to dla mnie dramat. Wcześniej przypuszczałam, że to Ł ale wyniki badań dopiero wczoraj to potwierdziły :(
"Moja" pani dermatolog zaczęła od elosalic'u (niestety- czytałam wasze opinie na temat sterydów) i lipobase (dla mnie świetny, bardzo dobrze natłuszcza skórę, wygląda jak krem a działa jak maść), dziś dopisała jeszcze jakiś żel siarkowy (robione w aptece) i cerkoderm 30. Mam łuszczycę dłoni i stóp, na stopach więcej zmian i jak na razie ciężko mi zaakceptować fakt, że będę z tym żyła już na zawsze...
_________________
Najsmutniejsze zwierzątko na świecie to facet! Bo ma piersi bez mleka, ptaszka bez skrzydełek, jajka bez skorupek i worek bez pieniędzy. Dlatego 80% kobiet nie wychodzi już za mąż, bo zrozumiało, że dla 60 gram kiełbasy nie warto brać całego wieprza do domu :D
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 4:26 pm   

Witaj Szpileczko na forum,ciesze sie ze sie tu pojawiłas :tuli: nam bedzie miło a tobie przyda sie troszke wsparcia :mrgreen: kochanie pamietaj ze nic nie zastapi wizyty u specjalisty,kazda tez łuszczyca powinna byc prowadzona przez dermatologa i to on decyduje o sposobie leczenia.Podajemy rózne metody naturalne ale one nie moga zastapic leczenia...przynajmniej w twoim przypadku ,gdyz krostkowica nóg i dłoni to niestety cięzka postac łuszczycy i nalezy scisle przestrzegac zalecen lekarza.Przy tej łuszczycy niestety ale konieczna jest farmakologia i sterydoterapia wiec nie mozesz sugerowac sie opiniami ludzi o sterydach gdyż w wiekszosci sytuacji mowa jest o leczeniu łuszczycy zwykłej-plackowatej i o przedawkowywaniu sterydów...sa sytuacje kiedy jest on konieczny do leczenia(proponuje przesledzic posty tu

http://luszczyca.info/viewtopic.php?t=1364

jeszcze raz witam i sciskam cieplutko....w razie potrzeby pytaj,zawsze chetnie pomoge :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 5:26 pm   

witaj szpilka :)
a tak w ogole to lekarka powiedziala ze to krostkowa?
bo zwykle tez czasami bywaja sobie tylko na stopach i dloniach
ja tradycyjniej oprocz leczenia zaleconego przez lekarza polecam kapiele w wodzie z sola i buska maske siarczkowa :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
renatasz 
Renata


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 36
Skąd: Garwolin
Wysłany: Sro Cze 13, 2012 6:04 pm   

hej
dzięki wielkie za radę.czyli wychodzi na to że nasi dermatolodzy to powinni się odrobinę podszkolić. :hmm:
pozdrawiam
_________________
Renata
 
 
Szpilka 
Szpilka

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: lubelskie
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 9:42 am   

Dzięki za miłe powitanie :)
Miałam pobierany wycinek i na wyniku jest napisane psoriasis vulgaris czyli niby że zwykła, ale z moich obserwacji i tego co już poczytałam w necie wynika że krostkowa dłoni i stóp i takie były podejrzenia dermatologa (wygląda to jak zamieszczone zdjęcie na 1 stronie w linku od Szater tylko dużo mniej mam tego i nie takie paskudne a na dłoni jest w ogóle mało widoczne). Zawsze zaczyna się od pojawienia się pęcherzyka z taką niby wodą...
Maść siarczkową właśnie dostałam do stosowania przez 3 dni na noc a na dzień lipobase, a potem na noc na zmianę raz elosalic a raz cerkoderm 30 i zawsze na dzień lipobase. Jak zapytałam o naświetlania to powiedziała, że za mało mam zmian na naświetlania ( i to bez sensu!! mam czekać aż się pieruństwo rozniesie i dopiero będzie leczyć... nie wiem:()
Do Szater: Spokojnie :) sama na własną rękę nic nie leczę jestem pod opieką dermatologa i robię to, co każe :)

Jeszcze raz dzięki za miłe przyjęcie :) ściskam i cieszę się, że tu trafiłam :smile:
_________________
Najsmutniejsze zwierzątko na świecie to facet! Bo ma piersi bez mleka, ptaszka bez skrzydełek, jajka bez skorupek i worek bez pieniędzy. Dlatego 80% kobiet nie wychodzi już za mąż, bo zrozumiało, że dla 60 gram kiełbasy nie warto brać całego wieprza do domu :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa