Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
łuszczycowe zapalenie stawów?
Autor Wiadomość
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 9:49 pm   łuszczycowe zapalenie stawów?

Choruje na Ł dobre kilka lat, od pewnego czasu zauważyłem że pobolewają mnie np: nadgarstki bądź kolana, dziś np: obudziłem się i zauważyłem że nie mogę ruszać nadgarstkiem jak go dotykam to mnie boli, dość mocno starej dobrej POMPKI <ćwiczeniowej> nie jestem w stanie zrobić :(



Pytanie skierowane do Szatera i innych wyjadaczy w tym temacie < bez obrazy :) > czy to może być zapalenie od pani Ł? :(
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:52 pm   

saba witaj - szater pojechala/poleciala do turcji - ale wydaje mi sie ze wizyta u lekarza bylaby wskazana... ŁZS dobrze jest rozpoznawac jak najszybciej - a moze to po prostu zbyt duzo cwiczen pompek? i troche nadgarstek nadwyrezyles?
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Szpilka 
Szpilka

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: lubelskie
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 12:36 pm   

Saba poczytaj tutaj:
http://www.zdronet.pl/lus...66,choroba.html
lub tu:
http://luszczyce.pl/luszczycowe-zapalenie-stawow/

Jeżeli ten ból i zesztywnienie (po wstaniu rano) utrzymuje się długo tzn ok 6 godz. i dłużej to może to być łzs - tak wyczytałam w kilku już miejscach. Ja też mam podobne objawy tylko w piętach i rano ciężko to rozchodzić.
_________________
Najsmutniejsze zwierzątko na świecie to facet! Bo ma piersi bez mleka, ptaszka bez skrzydełek, jajka bez skorupek i worek bez pieniędzy. Dlatego 80% kobiet nie wychodzi już za mąż, bo zrozumiało, że dla 60 gram kiełbasy nie warto brać całego wieprza do domu :D
 
 
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 7:24 pm   

dzieki za pomoc,
no zobaczymy jak to dalej sie potoczy, może przebrałem rękę, ostatnio ćwiczę sporo na siłowni i w domu
zobaczymy jak długo poboli, lekarzy się boje więc na razie nie mam zamiaru się wybierać do specjalisty :)
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 8:35 pm   

saba poczytaj o łzs i pomysl - gorzej ze jak czlowiek czyta to objawy ZAWSZE pasuja ;) wiec tak z czuciem czytaj biorac pod uwage ze mozesz dopasowywac sie do choroby ;) ale jesli nadal bedziesz mial objawy tego typu to jednak radzilabym przeprosic sie ze specjalista ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Freya 


Wiek: 34
Dołączyła: 31 Lip 2007
Posty: 219
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 12:25 pm   

Bać to się będziesz miał czego, jak to zlekceważysz i objawy się rozwiną i dostaniesz pakiecik sterydów, i wysiłki z siłowni i z domu pójdą na marne, bo po prostu się roztyjesz po nich...

Może to troszkę ostry komentarz, ale taki miał być - pomyśl co masz cenniejszego niż zdrowie? Żyjemy w takich czasach i w takim miejscu że dostęp do medycyny mamy stosunkowo niezły. Zamiast sobie pomóc od razu, albo rozwiać wszelkie wątpliwości i potwierdzić że to nie to i się uspokoić, mówisz, że się boisz lekarzy :P No chłopie :>

Co do tego, czy to może być łzs - mój początek wyglądał tak, że wybiłam sobie palec grając w siatkówkę na wf, i ten palec mnie bolał przez dobry rok. Nie zawsze, ale jak np chwytałam się drążka w autobusie lub obierałam ziemniaki. Potem się okazało, że to w zasadzie był pierwszy objaw. Więc to się może naprawdę objawiać na różnie dziwne sposoby, a to wyczytywanie w różnych artykułach typowych ogólników w zasadzie nic nie daje. Najlepiej korzystać z rad ludzi "dobrej woli" którzy chętnie dzielą się spostrzeżeniami z własnego, łuszczycowego życia, a potem przesiać je przez własny rozum no i oczywiście skonsultować się z lekarzem, do którego mamy zaufanie :smile:

Tak więc leć do lekarza! Albo się uspokoisz i będzie super, albo zaczniesz sobie jak najszybciej pomagać i też będzie dobrze. A potrzebujesz tylko badania krwi i prześwietlenia bolących stawów, które wypisuje lekarz ogólny, razem ze skierowaniem do reumatologa. Nic więcej strasznego nie trzeba :) A możesz zyskać spokój ducha.
_________________
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

Oscar Wilde
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 12:33 pm   

Oj Freya ma rację i to całkowitą. Jak się ma problem ze stawami, to przeciążanie stawów jest ABSOLUTNIE nie wskazane. Wybierz się do specjalisty i to migusiem, bo skończysz na wózku z powykręcanymi stawami. A to już jest inwalidztwo. ZA MŁODY JESTEŚ na wózek. Ogarnij się i leć do lekarza. :mrgreen:
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
look 

Wiek: 42
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 76
Wysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:43 am   

Freya napisał/a:
Co do tego, czy to może być łzs - mój początek wyglądał tak, że wybiłam sobie palec grając w siatkówkę na wf, i ten palec mnie bolał przez dobry rok. Nie zawsze, ale jak np chwytałam się drążka w autobusie lub obierałam ziemniaki. Potem się okazało, że to w zasadzie był pierwszy objaw.


Witam. Może nie tyle objaw co przyczyna o ile można tak to nazwać. Podobnież łzs lubi zacząć się od uszkodzenia stawu właśnie.
Ja też sobie wbiłem w głowę stawówkę i zaczynam schizować :sad: Pobolewają mnie palce prawej ręki. W sumie to bardzo lekki ból, takie trwające ułamek sekundy "strzyknięcie", w niczym mi nie przeszkadzający. Utrzymuje się już dłuższy czas (może nawet i rok), na szczęście stawy nie są obrzęknięte ani nie bolą przy dotyku.
Chyba za bardzo wbiłem sobie to do głowy bo myślę tylko o moich paluchach :neutral:
Ale przynajmniej wiem z forum, że jak zacznie się prawdziwy ból i obrzęk to nie ma na co czekać, choć cały czas mam nadzieję, że nie zachoruję na to dziadostwo :neutral:
Pozdrawiam gorąco
 
 
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 5:16 pm   

Dawno mnie nie było, co do tematu wybrałem się w tamtym czasie do lekarza 1szego kontaktu stwierdził że to pewnie przemęczenie lub źle sypiam :o , podczas wizyty u dermatologa doktor dał mi jakąś maść rozgrzewającą, smarowałem nią nadgarstek przez tydzień i powiem wam że jest już ok :) od dawna mnie nie bolał
chyba moja "panika" byłą nie potrzebna
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 9:19 pm   

Jak się nazywa ta maść ? :>
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 10:13 pm   

O kurcze nie powiem Ci teraz bo nie pamiętam już, nie wiem czy to nie była ta jakaś maść "końska" coś w ty stylu
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 7:24 am   

czasem,szczególnie jak choroba sie zaczyna takie pobolewanie,strzykanie w stawach utrzymuje sie krótko a nawet mija po zastosowaniu(lub niekiedy nie) najprostszych preparatów-jednym pomagają rozgrzewające innym chłodzace.To ze jestesmy nadwrazliwi i w tym temacie nie jest dziwne,dlatego dobrze jest obserwowac cały organizm,rzadko kiedy wystepuja pojedyncze symptomy,wiec zawsze cos można wyszukac zas z drugiej strony czy warto całe zycie podporządkowac chorobie :hmm: mysle ze jak nie ma silnych bóli,sztywnosci stawów,trudnosci w poruszaniu sie to wystarczy utrzymywac ciało w sprawnosci fizycznej-chociazby pływaniem,zdrówka :mrgreen:




poprawiałam literówke :roll:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
Ostatnio zmieniony przez szater Sro Sie 28, 2013 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 11:20 am   

O, kupię sobie, bo po ostatniej siłowni mam problem z kolankiem i przydałoby się tym wspomóc. :)
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 4:22 pm   

no ja na basen mam opory :S na siłownie bez problemu jakoś się tam czuje "swojo"
jednak gdybym miał wejść na basen lub do aquaparku w tym stanie jakim jestem teraz? never! :D
nad jeziorem co innego :p ahh... co tu siedzi w głowie no :D
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 7:58 am   

kurcze każdy ma chyba takie opory....ja na basen chodze rano z kolezanka,pare razy było mi tak jakos nieswojo ale teraz mnie wszyscy znaja wiec jakos tak razniej :mrgreen: W wodzie mniej widac a zawsze staram sie wychodzic tam gdzie mam recznik wiec szybko sie zawijam i spoko.Biorac pod uwage ze zawsze koncze sesje w yacuzzi z solanka(wiec woda goraca,zaostrza zmiany) jakos nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi :razz: nad jeziorem chyba umyka mi ta sprawa a juz w ciepłych karajach to zupełnie nie zastanawiam sie jak wygladam i czy widac cokolwiek,tam nigdy nie spotkałam sie z jakakolwiek przykroscia(a mierze przeciez wiele rzeczy w ichnich sklepach czy bazarach)
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa