Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
łuszczyca u dziecka
Autor Wiadomość
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Lis 27, 2012 12:40 pm   

A to niedobrze. Powinna jeść dużo warzyw i pić dużo płynów. Zupa to jeden z rodzajów o tyle fajna że są i warzywa i woda. ŻADNYCH zup nie je? Nawet rosołu? pomidorówki, nic? Spróbuj gotować najróżniejsze zupy, może któraś jej zasmakuje. Może ich nie zabielaj, lub zacznij, jeśli tego nie robisz. Ja bardzo długo nie jadłam krupniku, bo moja mama gotuje fatalny, za to moja teściowa gotuje przepyszny. Jak masz możliwość, podsyłaj do babci na zupkę, albo do cioci, albo do koleżanek. Wiadomo u kogoś smakuje najlepiej. Może się do jakiejś przekona.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Wto Gru 04, 2012 10:28 am   

przekonałam sie że łuszczyca to nie przewidywalna choroba sypało moją córke okropnie i to tak w krotkim czasie już nie wiem czym mam smarować jej główke i ciałko :cry: może coś mi doradzicie czekam na wsze pomysły i rady
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 1:35 pm   

dziewczyny doradźcie mi jakąś maść bez recepty na ciało cena nie gra roli ale mała okropnie zsypało maść z witaminą a nie pomaga nawilżanie też nie :cry:
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 2:12 pm   

Wazeliną smaruj. Możesz użyć takiego balsamu CETAPHIL, Emolium, oilan. To są drogie specyfiki i niektórzy mają na nie uczulenia więc ostrożnie! Maść nagietkowa też powinna pomóc. Ale to są środki jedynie doraźne, bardziej pielęgnacyjne niż leczące. Jak chcesz leczyć dziecko to do lekarza po cygusię :)
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 2:25 pm   

do lekarza na pewno się udamy ale jestem dwa tygodnie po porodzie i tak nie bardzo teraz mam jak jeszcze nie doszłam do siebie w 100% dlatego potrzebuje czegoś bez recepty za tydzień mamy wizytę u pana profesora ale przez ten tydzień chciała bym jej jakoś pomóc
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 2:31 pm   

Tak jak Vixi pisze wazelina ale nie taka ze sklepu tylko z apteki najlepsza w tubce na zmianę z Retimax em czy innymi jak maść nagietkowa
od zawsze polecam kąpiele w oleju najlepszy dla mnie z pestek winogron
przy silnym stanie zapalnym bez soli (na wanne daje ok 4-5 łyżek)
Alantan itp
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sro Gru 05, 2012 2:56 pm   

O. Gratulacje! :D Jakoś mi to umknęło, że Ty rozpakowana. Tak jak Basia pisała, wazelina najlepsza z tubki. Serio. Ewentualnie jakaś maść z mocznikiem o ile dziecek nie ma uczulenia na mocznik, ze dwa/trzy dni posmarować, wykąpać w sodzie/soli/słomie i smarować nagietkiem.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Czw Gru 13, 2012 1:12 pm   

cześć dawno mnie tu nie było mam pytanie do bardziej doświadczonych ktoś powiedział mi że zmiany na ciele córki mogę smarować sudocremem czy to prawda??
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 8:59 am   

cześć dawno mnie tu nie było ale praca dzieci i codzienne życie pochłonęło mnie bez reszty ale jest też plus tego wszystkiego.Choroba córki przez ostatnie 2 miesiące bardzo sie nasiliła była cala zsypana miała okropny stan zapalny skóry mieliśmy skierowanie do kliniki na oddział byłam już załamana cała tą sytuacja aż do momentu wizyty z młodszą córka u pediatry.Kiedy zobaczyła Oliwie i stan jej skóry przepisała nam maść cholesterolową i kazała smarować codziennie po kilka razy do tego cała seria preparatów emolium oliwki,kremy itp i po 3 tygodniach takiej kuracji na ciele Oliwki nie ma żadnego śladu po chorobie jej skóra jest czysta:):):)i obyło sie bez szpitala.Teraz stosujemy wyłącznie emolium do kąpieli i oliwke z aloesem i jest super:):)
 
 
kasiek24 
córcia Oliwka


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 9:01 am   

a i polecam emolium do głowy Oliwia miała jedna wielką skorupę a teraz nie ma śladu
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 9:08 am   

swietnie kasiek ze podzialalo :D :D :D
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 2:31 pm   

Kasiu to nareszcie pozytywna wiadomosc.Sciskam was obie i...trzymajcie sie cieplutko. :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Nikodem123 
Konopna Farmacja Poznań

Dołączyła: 07 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Maj 07, 2017 11:41 pm   

Konopna Farmacja Poznań proponuje
Kompleksową kurację  do stosowana jako pomoc w leczeniu łuszczycy u dzieci
 * Zewnętrznie  polecamy bardzo skuteczną KONOPNĄ MAŚĆ BABY , która działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodząco oraz posiada szerokie spektrum lecznicze. Dociera do najgłębszych warstw skóry przy czym jest bardzo bezpieczna
W przypadku łuszczycy występującej na skórze głowy zaleca się KONOPNY OLEJEK DO CIAŁA, który można stosować jako dodatek do szamponu. Nawilża skórę zapobiegając pękaniu, łuszczeniu i swędzeniu.
Wewnętrzne nawilżenie ma także ogromne znaczenie w przypadku łuszczycy. Spróbuj podawać dziecku nasz  KONOPNY OLEJ, który jest źródłem NNKT(Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych Omega 3 i Omega 6). Poprawiają one ogólny stan skóry, zapobiegają jej wysuszaniu i powstawaniu stanów zapalnych, ponieważ nawilżają skórę od środka. Przyspieszają gojenie się zmian skórnych. Kwasy tłuszczowe działają łagodząco na dolegliwości związane z przebiegiem łuszczycy.
ostatni etap to codzienne oczyszczanie skóry KONOPNYM BIO MYDŁEM, które ma działanie antyseptyczne oraz pielęgnujące można stosować mydło  nawet przy noworodkach jest delikatne
Więcej informacji o produktach na stronie www.konopiafarmacja.pl lub w naszym sklepie  Konopna farmacja Poznań  na ulicy F.Ratajczaka 33. Zapraszamy
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 10:23 am   

pomijam fakt iż dział reklamy jest w zupełnie innym miejscu to...o masciach konopnych już tyle pisalismy,niestety efekty sa słabe,duza kasa wyrzucona w błoto...no ale zawsze oczywiscie mozna spróbowac.Łuszczyca u dziecka jest ta odmiana bardzo,bardzo agresywna(wiem bo akurat sama choruje od dziecka,pomijam już sprawe Alusi czy DOMI...opisywane tu na forum) samym olejem konopnym o nawet najsilniejszym stęzeniu nic sie nie zdziała bez leków i konkretnego leczenia.Ludzie czesto mylą atopowe zapalenie skóry z łuszczyca...ludzie z farmacji...oczywiscie :???:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa