Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Luszczyca w młodym wieku
Autor Wiadomość
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 8:51 pm   Luszczyca w młodym wieku

Witajcie. Mam 18 lat, i od niedawna dostałem łuszczycy . :) Z tego co przegladałem forum to na dloniach mam krostkową czy jakoś tak. a na łokciu mam tak jakby wielką plame i kolo kostki tez takie rozległe. Dostałem maści Elocom.
Mama miała to samo i mówiła że solarium jej pomaga.. Myślicie ze to prawda ze solarium pomoze? Bo generalnie mialem miec lampy jakieś. Ale to jest 20zł za 1s (tzn jedna kuracja ktora zaczyna sie od 1s i idzie powoli w gore) u nas. Matka kiedyś (5lat temu) wyłożyla 800zł na tą kurację .. a wiadomo w dzisiejszych czasach nie kazdy moze sobie na to pozwolic.
 
 
andrzej 
andrzej

Wiek: 65
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 188
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 9:45 pm   

witaj w gronie łuszczyków lampy są refundowane przez NFZ poszukaj jakieś przychodni dermatologicznej w okolicy gdzie mieszkasz może mają lampy .odnośnie leków to musisz poczytać forum i próbować co ci pomoże.
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 9:47 pm   

Jedyna przychodnia w okolicy to taka gdzie nie sa refundowane ... Niestety ..

Nie wiem czy to przez te masci ale zdarza sie ze jestem zmulony.. jakies zawroty czasem w przelyku jakby palilo ...
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 7:21 am   

Odpalony napisał/a:
Jedyna przychodnia w okolicy to taka gdzie nie sa refundowane ... Niestety ..

Nie wiem czy to przez te masci ale zdarza sie ze jestem zmulony.. jakies zawroty czasem w przelyku jakby palilo ...

To by świadczyło o zapaleniu przewodu pokarmowego i tu należało by ogarnąć stan zapalny żeby bardziej nie sypało :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 8:26 am   

generalnie jest tez taka akcja ze wczoraj wysmarowany elocomem bylem i drapalem to bo mi sie nudzilo i ladnie ta luska schodzila.. w pewnym momencie krew sie pojawila i takie walniecie na glowe dostalem.. nagle mi sie bialo zrobilo przed oczami jakbym sie walnal czy cos.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 9:55 am   

witam....ano drogi kolego ze tak zacznę.....trywialnie....jestes młodym narybkiem,czas już dojrzec do swiata dorosłych i do choroby ,która sie u ciebie ujawniła.Musisz wyrażac sie mniej "młodziezowo" a bardziej zrozumiale :razz: abysmy mogli ci pomóc niestety musimy znac wiecej szczegółowych informacji,dokładnie tez musimy wiedziec czego oczekujesz.łuszczyca to nie tylko choroba skóry ale całego organizmu.Obiawy ,które podałes sugerują problem ,tak jak wspomniała Basia ,przewodu pokarmowego,zapewne i wątroba i jelita sa w stanie zapalnym.Drapanie łusek powoduje minikrwawienia to jeden z obiawów łuszczycy.Musisz poczytac(wiem ze to niepopularne :wink: )troszke forum,jest tu duzo ciekawych materiałów....gdybys miał pytania,pytaj zawsze ktos z nas ci podpowie,pozdrawiam. :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 10:05 am   

Tylko teraz tak. Do jakiego lekarza mógłbym się udać by sprawdzili mi ten układ pokarmowy, oraz czy takie drapanie tego pogarsza to wszystko.
To mnie troche dobija.. Mama mówiła że jej solarium pomagało, i teraz nie wiem czy iść na to czy nie. Pieknie by było jakbych chociaż na okres wakacji sie pozbył tego..

Jakie konsekwencje mogą być tych stanów zapalnych ?
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 10:18 am   

Od stanów zapalnych przewodu pokarmowego strasznie sieje tzn bardziej sypie zwłaszcza dłonie :hmm: :hmm: na badania do gastrologa
możesz też zacząć pić siemię lniane bardzo pomaga w tych sprawach
drapanie owszem pogarsza bo paznokciami uszkadzasz już chory naskórek i robią się nadkażenia grzybicze czy bakteryjne utrudniając leczenie naskórka
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 10:48 am   

Cytat:
Od stanów zapalnych przewodu pokarmowego strasznie sieje tzn bardziej sypie zwłaszcza dłonie


Na dloniach nic nie miałem.. Od jakiegos czasu mnie wysypalo.. najgorsze ze w szkole patrza sie jak na jakiegos nie wiem.. tredowatego .. jeden dal komentarz to trafiajac go rozcialem sobie dlonie.. i to pogorszlo.. przetne cos na praktykach czy cos i od razu juz luszczyca to miejsce bierze..

Te stany da się wyleczyć ?

2 sprawa.. Co z tym solarium. Iśc i sprawdzić czy szkoda czasu?

3.. Palenie ostro pogarsza to ?
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 11:24 am   

Musisz bardziej dbać o dłonie ciepłe rękawiczki a na praktykach wykombinuj sobie cienkie bawełniane dokąd nie zaleczysz
mocz ręce przynajmniej raz dziennie ok 20 min w płatkach owsianych czy siemieniu lnianym szybciej zaleczysz, po moczeniu dobrze natłuść np.balsamem z nagietka i w bawełniane rękawiczki żeby miały ciepło
wyleczyć się nie da ale będzie rzadziej nawracać i w mniejszej ilości jak będziesz o dłonie dbał :hmm: :hmm:
Solarium spróbuj inaczej się nie dowiesz jak nie sprawdzisz na sobie :grin: :grin:
Palenie napewno nie pomaga :lol: :lol:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 11:28 am   

to trzeba zakupić rękawiczki .. Nigdy nie nosiłem.. Mi zawsze gorąco .. W zimę potrafię w bluzie a czasem w krótkim rekawku isć do szkoły. i nie odczuwam zimna ;)
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 12:18 pm   

Witam w gronie łuszczyków. Po pierwsze POCZYTAJ FORUM. Tu jest niemal wszystko na temat łuszczycy, objawów, wysiewów, zaleczania.
2. NIE DRAP!!! Pogarszasz sprawę, będzie Cię sypało i będzie co raz GORZEJ. Nie drap. Żeby złagodzić swędzenie, smaruj wazeliną, kremami do rąk czy ciała, kąp się w sodzie. NIE DRAP!!!!
3. Idź do dobrego dermatologa. To podstawa. Do dermatologa, który nie walnie Ci od razu sterydu ( ELOKOM JEST STERYDEM)
4. Poczytaj o metodach walki z łuszczycą. Naświetlania to jeden z nich, ale solarium to nie naświetlanie. Może pomóc, ale może też zaszkodzić.
5. Musiusz sobie przede wszystkim uświadomić, że łuszczyca jest chorobą NIEULECZALNĄ a jedynie ZALECZALNĄ. Mogą Ci się cofnąć zmiany ( czyli możesz mieć remisję) Nawet kilkanaście lat, ale ta choroba ZAWSZE będzie w Tobie siedzieć i z tego MUSISZ zdawać sobie sprawę i cały czas o tym pamiętać.

Przede wszystkim poczytaj forum, zapoznaj się ze swoją chorobą, pogadaj z lekarzem ( być może nie jednym). Wylecz wszystkie stany zapalne, układ pokarmowy, ZĘBY.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 12:22 pm   

sądze ze powinienes swojemu lekarzowi rodzinnemu powiedziec o objawach,które masz...zgaga czy co tam jeszcze cię dreczy,on zapewne podpowie droge postepowania.Każdy z nas chorych na łuszczyce ma słaba watrobe i niekoniecznie dobrze funkcjonujące jelita,dlatego wzmacniamy prace watroby poprzez OSTROPEST-zmielone ziarna,jedzone łyzeczka rano i łyżeczka wieczorem,można pic siemie lniane,spozywac duzo błąnnika aby systematycznie wypróżniac jelita,koniec z czipsami,jedzeniem z fast food...ogranicz weglowodany(biały chleb,makarony) sodycze i spróbuj z mlekiem(różnie ludzie reagują,ja pije i bez problemu ale są tacy co maja problemy)pokombinuj z jedzonkiem bardziej na diete watrobową....a nuż przestanie sypac,bedzie poprawa :hmm: Łuszczyca nie lubi zimna ,już to pisałysmy,koniecznie musisz ochraniac rece bo zrobisz sobie masakre,jak wysypie i nie zadbasz to nie ogarniesz.Mam watpliwosci co do stosowania ciągle sterydu o nazwie Elocom....moze lepiej przejsc na cos innego....analog wit D3?Daivonex?poczytaj jak można wogóle leczyc łuszczyce,co zastosowac.Dobrze jest zakupic (w Rossmanie jest w cenie 12zł-w słoichku z solą z morza)peeling solny i scierac dłonie 2xw tygodniu a ciało co drugi,trzeci dzien....daje dobre efekty.Wogóle sól jest nam bardzo pomocna.Pamietaj też,że niekoniecznie drogie preparaty pomogą nam w zaleczeniu,podajemy kilka takich tanszych asprawdzonych.Jeszcze jedno.....nie ma leku na łuszczyce i jednego srodka dla wszystkich,kazdy z nas choruje ineczej i sam musi znalesc swój sposób.Szkoda ze mama nie pomaga ciw walce,jest tyle fajnych informacji na forach,moze zaproponuj aby sie zalogowała znajdziecie razem wiele pomocnych rzeczy.Pozdrawiam :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 1:42 pm   

Odpalony napisał/a:
to trzeba zakupić rękawiczki .. Nigdy nie nosiłem.. Mi zawsze gorąco .. W zimę potrafię w bluzie a czasem w krótkim rekawku isć do szkoły. i nie odczuwam zimna ;)

Zbadaj też tarczyce jak ci tak gorąco :hmm: :hmm: :hmm:
 
 
Odpalony

Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 44
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 8:47 pm   

No to po nowym tygodniu zacznę chodzić po lekarzach.. Żeby już nie z rodzicem. Dopiero w sobote wypada mi 18.. A nasi lekarze są tacy ze nawet dzien przed 18 samego nie przyjmie.
To że nie uleczalna to wiem.
Mama mi poleca to co ona robiła.. Po prostu jakaś maść novate + solarium. Już 3 rok tego nie ma.. zadnego wysypu ma spokoj totalny.
Do rodzinnego musze się przejsc po jakies skierowanie.. Bo zjadlem teraz kolacyjkę i tak mnie przelyk pali że to przegięcie.. No i do tego brzuch pobolewa..
basia44 napisał/a:
Zbadaj też tarczyce jak ci tak gorąco

Z tym mam ok. byłem już badany kilka krotnie. Po prostu nie odczuwam zimna ; )
Potrafilem w grudniu pojechac sobie nad morze i wskoczyc do wody i nawet nie zachorowalem.. Gorzej mi jest latem..

Jak to jest z alkoholem ? Teraz na 18 przydało by się coś lyknąc.. ale watpie jak to będzie ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa