Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
łuszczycowe zapalenie stawów
Autor Wiadomość
klepuszewskigrz
Ania :)

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 3:25 pm   łuszczycowe zapalenie stawów

Witam :)
Jestem nowym użytkownikiem , więc mam prośbę odnośnie leczenia łuszczycowego zapalenia stawów metodami naturalnymi , czy jest możliwe zaleczenie choroby , pozdrawiam wszystkich cieplutko i proszę o odpowiedz :)
 
 
Viximenne 
Mama z Ł.


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2011
Posty: 539
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 4:55 pm   

Z moich wiadomości wynika, że niestety nie, choć można się jak najbardziej naturalnymi metodami wspomagać. Zależy jeszcze w jakim stadium choroby jesteś ( tudzież jest osoba posiadająca łzs). Tu Basia mi kiedyś podawała fajne wyciągi kolagenowe naturalne, bardzo wspomagające stawy.
_________________
NIELEGALNY pasztet! :D

Problemy miały rany od broni palnej, siecznej i nie żyły. Trochę problemów zakopano w stodole.

Nie obrzucaj nikogo błotem, bo możesz nie trafić a sam się upaprzesz.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:19 pm   

wszystko zalezy od stopnia zaawansowania choroby,łzs jest jak łuszczyca skórna...mozna zaleczyc ale wyleczyc już sie nie da bo zmiany w stawach jak juz powstana to na zawsze.Ja stosuje duzo żelatyny...szczególnie :łapki kurzece,galaretke z kurczaka,galaretki owocowe.(najlepiej samodzielnie robione)Czasem imbir-który uwielbiam wiec pijam chetnie,scieram i zalewam oliwa...postoi dwa tygodnie w zaciemnieniu i ...tym smaruje stawy...ale niestety moja choroba juz jest bardzo zaawansowana i wszystko to tylko srodki wspomagające.Oczywiscie najwiekszym jest RUCH!!! CWICZENIA W ODCIĄZENIU!-ja pływam dwa razy w tygodniu.
Ostatnio dosc dobrze sprawdził sie u mnie żel siarczkowy z Buska....przy tym schorzeniu niestety tez trzeba zmieniac preparaty,bo jak na wszystko tak i na żele czy masci p/bólowe sie uodparniamy. :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
klepuszewskigrz
Ania :)

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 10:20 pm   

Viximenne napisał/a:
Z moich wiadomości wynika, że niestety nie, choć można się jak najbardziej naturalnymi metodami wspomagać. Zależy jeszcze w jakim stadium choroby jesteś ( tudzież jest osoba posiadająca łzs). Tu Basia mi kiedyś podawała fajne wyciągi kolagenowe naturalne, bardzo wspomagające stawy.

Pięknie dziękuję za odpowiedz :)
Moje kłopoty ze stawami zaczęły się w styczniu tego roku . Napuchło mi bardzo kolano , bolały stawy w nadgarstkach , oraz dokuczał mi ból kręgosłupa , palce u rąk puchły .
Mam nie duże zmiany łuszczycowe na skórze głowy od 3 lat. Boję się leków ponieważ mają dużo działań ubocznych , leczyłam się teraz zastrzykami Movalis , chciała bym spróbować ziołami może homeopatią , aby choć trochę zaleczyć .
 
 
klepuszewskigrz
Ania :)

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 10:31 pm   

szater napisał/a:
wszystko zalezy od stopnia zaawansowania choroby,łzs jest jak łuszczyca skórna...mozna zaleczyc ale wyleczyc już sie nie da bo zmiany w stawach jak juz powstana to na zawsze.Ja stosuje duzo żelatyny...szczególnie :łapki kurzece,galaretke z kurczaka,galaretki owocowe.(najlepiej samodzielnie robione)Czasem imbir-który uwielbiam wiec pijam chetnie,scieram i zalewam oliwa...postoi dwa tygodnie w zaciemnieniu i ...tym smaruje stawy...ale niestety moja choroba juz jest bardzo zaawansowana i wszystko to tylko srodki wspomagające.Oczywiscie najwiekszym jest RUCH!!! CWICZENIA W ODCIĄZENIU!-ja pływam dwa razy w tygodniu.
Ostatnio dosc dobrze sprawdził sie u mnie żel siarczkowy z Buska....przy tym schorzeniu niestety tez trzeba zmieniac preparaty,bo jak na wszystko tak i na żele czy masci p/bólowe sie uodparniamy.
:mrgreen:

Pięknie dziękuję za odpowiedz :)
Moje kłopoty ze stawami zaczęły się w styczniu tego roku . Mam niewielkie zmiany łuszczycowe na skórze głowy od 3 lat . Myślę o leczeniu ziołami np . łopianem .
Czytałam że niektórym chorym na łuszczycę pomógł .
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 11:42 pm   

dawno dawno temu pewna stara pielegniarka mowila ze na luszczyce najlepszy jest sok z lopianu wcierany w skore... nie sprawdzilam tego nigdy ale ty mozesz ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 10:05 am   

tez o tym łopianie słyszałam ale bardziej jezeli chodzi o zaleczanie zmian skórnych :hmm:

Homeopatia najlepiej lecza lekarze homeopaci lub irydiolodzy,to dosc skomplikowana metoda medycyny alternatywnej....tam nic nie jest proste i oczywiste....trzeba wielu dociekan,łaczenia faktów,poznania swojego organizmu ,aby wogóle rozpoczac leczenie....pierwszym krokiem jest ustalenie leku konstytucjonalnego....a to wymaga duuużżżooo czasu....powodzenia :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 11:11 am   

no jak na razie mam tylko skorna luszczyce ;) mam nadzieje ze łzs nie zalapie...
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 2:27 pm   

pewnie nie załapiesz :lol: :lol: :lol: przynajmniej tego ci życze :mrgreen:
znalazłam takie cos...moze sie przyda:

http://zielnik.herbs2000.com/ziola/lopian.htm
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 5:24 pm   

"Łopian to wspaniały sposób na oczyszczenie krwi oraz środek na przyspieszenie wydalania toksyn z naszego ciała. Ponieważ korzenie, liście oraz nasiona łopianu są gorzkie, pobudzają one trawienie i pracę wątroby, jak również przyspieszają pracę trzustki."

moze dlatego pomaga na luszczyce a przynajmniej niektorym pomaga ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 5:58 pm   

Cytat:
Świetnym sposobem na uwolnienie się z kamieni nerkowych lub żółciowych jest picie herbatki z łopianu i kocimiętki.
14 różnych poliacetylenowych związkow chemicznych w świeżym korzeniu łopianu, dwa z nich posiadają bakteriostatyczne (hamujące wzrost bakterii) oraz hamujące wzrost grzyba właściwości. Średnie właściwości antybiotyczne i żółciopędne zostały ujawnione w wyciągu z korzenia łopianu

Cytat:
Korzenie zawierają w swym składzie m.in.: inulinę (do 45%) olejek eteryczny, śluz, garbniki (do 5%), goryczkę, arkcjopikrynę, niewielką ilość witaminy C, związki żywicowe i proteinowe, wreszcie też sole mineralne (najwięcej fosforu i siarki). Warto dodać, iż dojrzałe owoce łopianu zawierają do 70% oleju tłustego.
Lecznictwo ludowe doceniło tę roślinę już dawno, zalecając kurację jej przetworami w przypadku kamicy nerkowej, żółciowej, cukrzycy, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, czy wreszcie pospolitego zaziębienia.
odwarem możemy przemywać skórę zaatakowaną przez łuszczycę, egzemę, liszaje, czyraki, wypryski czy krosty.
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 8:45 am   

http://free.of.pl/z/zzsk/art/esc/Zmianywjelit.htm
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
klepuszewskigrz
Ania :)

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 11:37 am   

szater napisał/a:
wszystko zalezy od stopnia zaawansowania choroby,łzs jest jak łuszczyca skórna...mozna zaleczyc ale wyleczyc już sie nie da bo zmiany w stawach jak juz powstana to na zawsze.Ja stosuje duzo żelatyny...szczególnie :łapki kurzece,galaretke z kurczaka,galaretki owocowe.(najlepiej samodzielnie robione)Czasem imbir-który uwielbiam wiec pijam chetnie,scieram i zalewam oliwa...postoi dwa tygodnie w zaciemnieniu i ...tym smaruje stawy...ale niestety moja choroba juz jest bardzo zaawansowana i wszystko to tylko srodki wspomagające.Oczywiscie najwiekszym jest RUCH!!! CWICZENIA W ODCIĄZENIU!-ja pływam dwa razy w tygodniu.
Ostatnio dosc dobrze sprawdził sie u mnie żel siarczkowy z Buska....przy tym schorzeniu niestety tez trzeba zmieniac preparaty,bo jak na wszystko tak i na żele czy masci p/bólowe sie uodparniamy. :mrgreen:

Ja jeszcze nie posiadam doświadczenia jak sobie radzić z łzs, więc wszystkie rady i wskazówki odnośnie tej choroby są dla mnie bardzo cenne . Zakpiłam ten żel siarczkowy z Buska , mam nadzieję że mi pomoże . Po zastrzykach Mowalis ból stawów ustąpił , ale są teraz bardzo ,, sztywne ,, mam kłopot z klękaniem i kucaniem bo wtedy ból powraca .
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 11:40 am   

zaraz tam łopiany,burzany,i inne.....any,a czy wiecie jak wspaniale rusza praca watroby po flaszcze zoladkowej gorzkiej? :mrgreen:
_________________
luszczyca jest tylko choroba..jak wszystkie inne..i trzeba z nia nauczyc sie zyc
 
 
klepuszewskigrz
Ania :)

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 8
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 11:52 am   

basia44 napisał/a:
Cytat:
Świetnym sposobem na uwolnienie się z kamieni nerkowych lub żółciowych jest picie herbatki z łopianu i kocimiętki.
14 różnych poliacetylenowych związkow chemicznych w świeżym korzeniu łopianu, dwa z nich posiadają bakteriostatyczne (hamujące wzrost bakterii) oraz hamujące wzrost grzyba właściwości. Średnie właściwości antybiotyczne i żółciopędne zostały ujawnione w wyciągu z korzenia łopianu

Cytat:
Korzenie zawierają w swym składzie m.in.: inulinę (do 45%) olejek eteryczny, śluz, garbniki (do 5%), goryczkę, arkcjopikrynę, niewielką ilość witaminy C, związki żywicowe i proteinowe, wreszcie też sole mineralne (najwięcej fosforu i siarki). Warto dodać, iż dojrzałe owoce łopianu zawierają do 70% oleju tłustego.
Lecznictwo ludowe doceniło tę roślinę już dawno, zalecając kurację jej przetworami w przypadku kamicy nerkowej, żółciowej, cukrzycy, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, czy wreszcie pospolitego zaziębienia.
odwarem możemy przemywać skórę zaatakowaną przez łuszczycę, egzemę, liszaje, czyraki, wypryski czy krosty.
Kupiłam olej z korzenia łopianu z ziołami , będę stosować zewnętrznie na skórę , może pomoże załagodzić zmiany łuszczycowe .
Jeśli będzie poprawa to napiszę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa