Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Łuszczyca głowy POMOCY
Autor Wiadomość
Janek25

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 6:15 pm   Łuszczyca głowy POMOCY

Witam, z chorobą zmagam się... Jakoś od późnego dzieciństwa.. Odwiedziłem już paru lekarzy, którzy nawet nie potrafili do końca zidentyfikować choroby, ja niestety mam pewność - to na pewno łuszczyca.. Stosowałem kilka preparatów - jedna maść stosowana przez 3 dni pomogła na jakiś tydzień, w innych przypadkach brak rezultatów. Ogólnie nie mam pomysłu jak to cholerstwo zaleczyć i naprawdę mam już dość łuszczycy.. Mam ją na głowie, jest praktycznie niewidoczna (tylko gdy mam krótkie włosy to widać plamy) ale mimo to straszliwie mi dokucza - często drapię skorupę wyrywając kupę włosów co doprowadza mnie do szału.. Jakie preparaty powinienem przetestować? Osobiście dodam, że wolałbym unikać maści - po prostu są one dla mnie bardzo uciążliwe (ciężko je domyć, nie można wyjść z domu po nałożeniu gdyż włosy są strasznie przetłuszczone a jestem młodym człowiekiem i nie potrafię usiedzieć na miejscu).. POMOCY :(
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 8:29 pm   

witaj janku - jednak polece masc ;) buska maske siarczkowa - ale... posmaruj (tylko najpierw sprawdz czy nie masz uczulenia na jakims malym miejscu) posiedz z godzinke chociaz i potem przy kapieli normalnie umyj glowe - mozliwe ze troche ci zlagodzi objawy luszczycy (jesli to w ogole luszczyca ;) )
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Janek25

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 8:41 pm   

Sprobuje tej masci, moze jutro kupie :D Dziekuje za rade.. A czy moge jakos zdiagnozowac czy to aby na pewno luszczyca? ;p Moj ojciec ma podobny problem ale nie w takim stopniu jak ja.:)
 
 
Janek25

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 8:50 pm   

Wszystkie specyfiki przetestuję :D Jak miło że ktoś stara się wspomóc mnie radą ^^ DZIĘKUJĘ
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 9:19 pm   

szczerze mowiac nie wiem czy mozna jesli nie ma standardowych objawow - laboratoryjnie pod mikroskopem?... hm...
ogolnie jak kiedys doczytalam moze to byc rowniez luszczycowe zapalenie skory lub przyluszczyce - leczenie jest podobne wiec... ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Janek25

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 9:30 pm   

Ok :D Dzięki za informacje.. Opisze reakcję mojej "skóry" na powyższe preparaty jak przetestuję^^
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 8:53 am   

Niezaleznie czy to jest łuszczyca czy ktoras z przyłuszczyc to leczenie musi isc.Po preparatach które likwiduja łuske trzeba zacząc....leczenie.Na głowe są specjalne płyny ,ktore latwiej zmyc.Czerwone....no własnie to sprawa skóry głowy,po zejsciu łuski bedzie czerwona skóra i tego sie nie da ominąc,jezeli jednak bedziesz uzywał preparatów leczacych typu:polski COCOIS,angielski EXOREX-to są dziegcie ,czy analog WIT D3-DAIVONEX-polski,DOVONEX-angielski.Dobrze by było dostawic jakis szampon który bedzie współgrał w leczeniu.Troszke tego na rynku jest.Musisz wiedziec ze wszystko co proponujemy to porady niezobowiazujace i nie zastapią one wizyty u lekarza.Łuszczyca to dziwna choroba i niestety kazdy ma tzw. "własną"-czyli na jednego działa cos na drugiego niekoniecznie,dlatego trzeba eksperymentowac.Spokojnie poczytaj,przeanalizuj,ułóż jakis plan działania i...do boju. :brawo:
Wstepne,najwazniejsze info masz,reszte otrzymasz w trakcie.Puma ma piekne ,długie włosy i daje rade da sobie i z twoimi. :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
JuliaP
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 02, 2012 11:46 am   

Witam,
Hmmm, te wyrywane kępy mnie zastanawiają, masz na myśli to, że sam podczas drapania wyrywasz te włosy z siłą czy one wypadają, w sensie wychodzą przy najmniejszym pociągnięciu?
Bo przy łuszczycy włosy nie powinny wypadać.
Ostatnio zmieniony przez JuliaP Sob Maj 11, 2013 2:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 12:12 pm   

[Witam,
Hmmm, te wyrywane kępy mnie zastanawiają, masz na myśli to, że sam podczas drapania wyrywasz te włosy z siłą czy one wypadają, w sensie wychodzą przy najmniejszym pociągnięciu?
Bo przy łuszczycy włosy nie powinny wypadać. ]



Julia moja łuszczyca na głowie jest podobna wyrywam włosy garściami
Nie mogę maści salicylowo-siarkowych itp.więc pozostaje mi maść z wit A świetnie likwiduje łuskę i zalecza stosuje ją na godz lub dwie przed umyciem jak skorupa bardo gruba dosmarowuje w międzyczasie po zmyciu już jest fajnie a zmywa się łatwo i taką operacje muszę powtórzyć ze dwa razy dziennie na początku wtedy widzę efekty inaczej w ciągu godz mam kask.
ostatnio wspomogłam się dziegciami,po dwóch tygodniach głowa czysta.
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Evelll 

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 8
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 5:22 pm   

Hej jestem tu nowa z Ł zmagam sie 4 rok.. Najbardziej objawia sie ona na nogach. Masakra.. Na rekach tez.. Na głowie też mam ostatnio miałam załamke i troche ja zaniedbalam.. Zaczynam leczenie..ehh mam nadzieje ze bedziemy sie nawzajem wspierac .. Pozdrawiam wszystkich
 
 
Evelll 

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 8
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 7:46 pm   

Dzis pierwszy raz zastosowałam papke drożdżowa nie tylko na głowe,ale także na nogi i ręce oraz wykąpałam sie w wodzie z sola.. Zobaczymy jakie będą dalsze efekty moich kuracji. Chciałabym wkońcu na lato ubrać krótkie spodenki..
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 8:00 pm   

witaj evell :)
troche pracy i cierpliwosci i na pewno ci sie uda :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
Evelll 

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 8
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 9:47 pm   

Wiecie ale ta papka drożdżowa na skóre głowy rewelacja... Na nogach i rękach łuska odpada też ładnie... Cieszy mnie to,oby tak dalej:)
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 12:19 pm   

Witaj na forum i....oby tak dalej :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Evelll 

Wiek: 32
Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 8
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 8:22 pm   

Mam pytanko. Wie ktoś może jak często można tą papke drożdżową robić??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa