Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Diprosalic - maść
Autor Wiadomość
michallo94 

Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 12:49 pm   Diprosalic - maść

Cześć. Dziś byłem na pierwszej wizycie u dermatologa z łuszczycą (mam ją dopiero od kilku miesięcy, musiałem długo czekać na wizytę u dermatologa, bo tak mnie zapisano). łuszczycę mam tylko na łokciach, zdarzały się pojedyncze bombelki koło kolan lub koło pępka, ale obecnie znikły, nigdy tego nie leczyłem, smarowałem tylko czasem kremem nivea. Dermatolog przepisała mi maść Diprosalic, przeczytałem, że raczej nie ma ten lek zbyt dobrych opinii, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak bardzo może mi zaszkodzić. Czytałem, że należy go stosować 2 razy dziennie przez 2 tygodnie, a co potem? Łuszczycy póki co mam mało (tylko łokcie), a boje się, że po odstawieniu tej maści rozprzestrzeni mi się to i będę miał tego więcej.
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 1:06 pm   Re: Diprosalic - maść

michallo94 napisał/a:
Cześć. Dziś byłem na pierwszej wizycie u dermatologa z łuszczycą (mam ją dopiero od kilku miesięcy, musiałem długo czekać na wizytę u dermatologa, bo tak mnie zapisano). łuszczycę mam tylko na łokciach, zdarzały się pojedyncze bombelki koło kolan lub koło pępka, ale obecnie znikły, nigdy tego nie leczyłem, smarowałem tylko czasem kremem nivea. Dermatolog przepisała mi maść Diprosalic, przeczytałem, że raczej nie ma ten lek zbyt dobrych opinii, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak bardzo może mi zaszkodzić. Czytałem, że należy go stosować 2 razy dziennie przez 2 tygodnie, a co potem? Łuszczycy póki co mam mało (tylko łokcie), a boje się, że po odstawieniu tej maści rozprzestrzeni mi się to i będę miał tego więcej.

To co dostałeś to steryd
zmian masz mało jak piszesz ja bym próbowała czym mniej inwazyjnym to zaleczyć
na łokciach dobrze sprawdza się epikrem jako nawilżacz ale też zmiękcza naskórek
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
michallo94 

Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 1:11 pm   

Strasznie się zestresowałem po tym, jak przeczytałem, że mogę mieć tego więcej, bo skoro mam tego tak mało, to szkoda by było to zepsuć. Czy ten epikrem kupi się bez recepty?
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 1:35 pm   

Tak jest to typowy nawilżacz
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
michallo94 

Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 2:24 pm   

A czy jest w ogóle taka możliwość, że łuszczyca się za bardzo nie rozprzestrzeni? Czy u każdego w końcu po jakimś czasie będzie jej dosyć dużo? Jest możliwe to, że np. zawsze bym miał łuszczycę tylko na łokciu?
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 3:15 pm   

michallo94 napisał/a:
A czy jest w ogóle taka możliwość, że łuszczyca się za bardzo nie rozprzestrzeni? Czy u każdego w końcu po jakimś czasie będzie jej dosyć dużo? Jest możliwe to, że np. zawsze bym miał łuszczycę tylko na łokciu?

W naszej przypadłości wszystko jest możliwe póki masz tylko tu to się ciesz i nie zamartwiaj czy będzie tego więcej stres nam nie pomaga tylko szkodzi :razz:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 5:27 pm   

Zgadzam sie :brawo: w łuszczycy nic nie jest pewne ani dane na zawsze :razz: Proponuje poczytaj spokojnie forum,bo rzeczywiscie jak masz parezmian to szkoda leczyc sterydem.Sól do kąpieli i słonko to najlepsze.Im mniej chemii na tak malutkie zmiany tym lepiej.Szkod zamartwiac sie co bedzie jak bedzie ,jak bedzie bedziemy sie martwić :*
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
michallo94 

Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 6:03 pm   

Czyli co? Epikrem na łokcie i wychodzenie na spacer, gdy jest słonko? Niestety prócz tego mam łupież pstry, który dopiero zaczynam leczyć, więc to trochę ze sobą nie gra, bo słońce = pocenie, a pocenie to powrót łupieżu ;_;
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 6:07 pm   

Na problem na głowę sprawdza się ocet jabłkowy najlepiej własny
można też kupić w sklepie jest gorszej jakości jak własny
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
michallo94 

Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 6:09 pm   

na łupież pstry dostałem stieprox, oraz krem clotrimazolum, bo ten łupież mam głównie na plecach, na głowie mam tylko dwie małe plamki.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Lip 29, 2014 7:20 am   

poniewaz znam wiec proponuję również tobie produkty LEFROSCH-dla naszej skóry łuszczycowej a na łupiez pstry maja super zestaw(sprawdziłam na synu):
http://www.lefrosch.com/i...et&lewa=n&wit=n
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
agatka12
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 14, 2018 11:48 am   

Witam ja od kiedy skończyłam 5 lat mam łuszczycę teraz mam 34 i powiem, ze po solarium i opalaniu znikła całkowicie. Ta m gdzie stosowałam Właśnie Diprosalic mam lekkie przebarwienia. Ale jak dla mnie najlepsza jest naturalna terapia
 
 
goja 

Wiek: 50
Dołączyła: 19 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Cze 19, 2018 7:51 pm   

Skuszę się na tę maść.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 22, 2018 3:24 pm   

goja napisał/a:
Skuszę się na tę maść.


co za bzdury wypisujesz...widac od razu ,że nie masz pojeciia o łuszczycy i masciach :>
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
honeyy

Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 9:32 am   

Stosowałam różne maści przepisane przez dermatologa, ale po odstawieniu problem nawraca :( ( Teraz stosuję https://stopbol.pl/. To naturalny preparat, zmiany są już ledwo widoczne i nareszcie nie swędzą!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa