Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dermovate
Autor Wiadomość
Maryla54 

Wiek: 69
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 3:55 pm   

Jakie to szczęście .. że na was trafiłam.
Mam 59lat, pierwsze zmiany Ł zaobserwowałam na głowie ok. 6.X, wizyta u dermatologa 16.X .. diagnoza ”prawdopodobnie Ł” – trzeba zrobić biopsje. Biopsja zrobiona a wynik będę znała na wizycie 6.XI. Pani doktor przepisała mi .. oczywiścien Dermovate. Opakowanie starczyło mi do wczoraj czyli smarowałam codziennie przez 9 dni. Teraz mi się skończyło „chwała Bogu”. Głowę co drugą noc smaruję maśćią robioną (skład nieczytelny) .. ta pierwsza i olbrzymia łuska ładnie zeszła, teraz tylko pokazuje się cieniutka łuseczka .. gdzienieniegdzie.
Mam jeszcze rozproszone, drobne zmiany na ciele .. prawie wszystkie w zgięciach i fałdach. Przepisano mi na to Lorinden C .. 2 op, jestem w trakcie drugiego.
I co teraz?? Jak będę szła do lekarza po wynik biopsji to co mam robić, jakich leków nie przyjmować?
Czy zacząć teraz inną terapie .. planuję zakupić:
Mediderm krem 500g .. do smarowania na ciało
Cerkosol 10% płyn na głowę .. zamiast Dermovate
Cerkoderm Krem 30% .. na zmiany na ciele
Poprowadzcie mnie proszę w dobrym kierunku. Na głowę .. najlepiej płyn – maści nie trawię Maryla.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 6:08 pm   

Piszesz ze miałas BIOBSJE? :shock: pierwszy raz słysze aby takie badanie dotyczyło łuszczycy,skóry głowy czy wogóle skory....tam jezeli juz to pobierają wycinek,biobsje robi sie na tkankach...miekkich....no ale może rewolucja jaksa była i mnie omineło :wink:
Przerwanie tak nagle stosowania sterydu moze spowodowac nawrót i to szybki,poczytaj na forum co pisze o stosowaniu sterydów.Pojedyncze zmiany moze lepiej potraktowac....solankami,kapielami ziołowymi czy ze słomy owsianej,potem moze Cocois :hmm: na głowe zastosuj moze ocet jabłkowy i tez cocois,zestawy Cerko bardzo polecam,do zdjecia łuski super działa Squamax,spróbowac mozna jeszcze -Pharmaceris-zel do mycia ciała i skóry głowy,kolejna to papka drozdzowa....na twoim miejscu już bym zaczynała działac bez czekania na kolejną wizyte,boje sie że po odstawieniu Dermowate -najsilniejszego sterydu....moze ponowic sie wysyp....pozdrawiam i miłej lektury :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Maryla54 

Wiek: 69
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Sob Paź 26, 2013 6:27 pm   

Tak to nazwała .. biobsja. Wzięła mi wycinek zainfekowanej skóry ze zgięcia w łokciu (ze strony wewnętrznej). Co do Dermovate .. to więcej już nie mam. Dawka przepisana przez doktorke się skończyła - pewnie powinnam stopniowo odstawić, ale tego nie wiedziałam. To co .. powinnam szybko zaopatrzyć się w Cocois? Na głowę mam jeszcze tą maść robioną, będę smarować na noc (co drugą) a rano zmywać .. czy to wystarczy? Bo przedtem to smarowałam po myciu Dermovate. Co zatem użyć zamiast tego? Cocois?
To ciało powinnam dokończyć tym Lorindec C?? Smarować codziennie, tak jak kazała - wtedy starczy mi do następnej wizyty.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 8:12 am   

wiesz trudno mi podpowiedzice ci co robic ,nie znam masci która masz smarowac te głowe...musi byc jakis składnik,co to za masc...natłuszczająca,czy złuszczająca-siarkowo-salicylowa? ze sterydem? takich masci sa dziesiątki :hmm: Trudno mi decydowac za ciebie bo jak wiesz lekarzem nie jestem wiec i zmieniac zalecen lekarskich nie mam prawa,uważam jedynie że na głowe trzeba cos zastosowac(chyba ze jest pełna remisja) bo po gwałtownym odstawieniu Dermowate moze wysyp powrócic,dlatego zaproponowałam kilka sposobów,sama musisz sie zdecydowac.Cocois jest w miare tani,mozna zastosowac i na ciało i na włosy ale...no własnie nie wiem czy zareagujesz na dziegcie bo nie kazdy na nie idzie.Podpowiedziałam ci kilka sposobów radzenia sobie z małymi zmianami,bez koniecznosci stosowania sterydoterapii ,która czasem jest konieczna ale gdy zmian niewiele i małe to szkoda skóre męczyc bo jak przyjdzie wiekszy wysyp,a tego przy łuszczycy nikt nie jest w stanie przewidziec to czym bedziesz sie leczyc?My tu podpowiadamy,dzielimy sie swoimi doswiadczeniami ale decyzje o leczeniu podejmujesz wspólnie z lekarzem prowadzącym.Łuszczyca to nieprzewidywalna choroba,nie wiadomo co ja wywołuje wiec i trudno ja leczyc,u każdego moze zadziałac cos innego dlatego musimy dokładnie poznac swoja chorobe,obserwowac swój organizm:jak reaguje na leki,masci,diete,stres bo to wszystko ma wpływ.Walcz dzielnie i w kazdej chwili mozesz liczyc na nasze wsparcie czy podpowiedzi. :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa