Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Warto się zarejestrować - po zalogowaniu dostępne są dodatkowe opcje na forum i nie wyświetlają się reklamy

Poprzedni temat «» Następny temat
muzyka
Autor Wiadomość
waldek 
WALDEK

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 7:30 pm   

Nie zmienia to faktu ze jego muzyka jest ponad czasowa i duzo jej zawdzieczamy .Zycia rodzinnego nie znam ale za muzyke szacunek bo na to zasluzyl .

tygryska 
tygryska

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 9:09 pm   

tez lubie kaczmarskiego sluchac - w sumie powiedzmy szczerze oceniac powinnismy osiagniecia muzyczne czlowieka a nie jego zycie rodzinne ;)
osiecka tez zdaje sie nie byla najlepsza mama ale tworzyla przepiekne teksty

waldek 
WALDEK

Wysłany: Wto Sty 31, 2012 10:53 pm   

No i zgodze sie Tygryska z Toba oceniac powinnismy osiagniecia muzyczne a nie jego zycie rodzinne .Zreszta o umarlych powinno sie mowic dobrze lub wcale .Zreszta jego coreczka jesli mowi zle o ojcu a od jego piosenek sie nie odciela tylko je spiewa to pytanie po co ?Swiadczy to raczej o niej .................bardziej zle jak dobrze .

szater 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 9:01 am   

Byc moze powinnismy...jednak gdy w gre wchodzi już bliskosc,znajomosc,emocje....odbieram to inaczej...Osieckiej nie znałam osobiscie ,nie zmienia to faktu ze go nie lubie słuchac,jego muzyka nic dla mnie nie znaczy,raczej to niszowy nurt który akurat do mnie nie trafia :mrgreen:

Jak o zmarłych tylko dobrze albo wcale to ...wole wcale :razz:

waldek 
WALDEK

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 10:00 am   

Z calym szacunkiem SZATER dla CIEBIE moze ta muzyka nic nie znaczyc jednak dla wielu osob ta postac to obraz niezapomnianego barda polskiego podziemia komunistycznego .Zrobil on dla kraju wiecej od nie jednego opozycjonisty .Nurt niszowy w pewnym sensie jako poezja spiewana tak choc nie do konca bo muzyka niszowa dociera do pewnej grupy ludzi tylko ale jego ma wielkie grono sluchaczy .Oceniasz muzyke biorac pod uwage jakim byl czlowiekiem podobnie juz ocenilas Dzem a to jednak dwie rozne sprawy .Jeden byl narkomanem drugi alkoholikiem ale tak na prawde nie wiemy co tych ludzi doprowadzilo do tego .Znajomosc corki niewiele tu zmienia on sie bronil nie bedzie moze mowic co chce ale jego muzyka obroni sie zawsze .Podobnie jak Ryska zreszta .

szater 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 10:29 am   

totez wyraznie napisałam ...a mam do tego chyba prawo...że go nie lubie słuchac,zadne przekonywania i tak nie zmienia mojego zdania...kazdemu ma sie prawo podobac co innego.Waldku :
cytuje
Lubie "Dzem" ale własnie ten z Ryskiem...jakos inni wokalisci mi nie pasują...za wszelką cene starają sie Upodobnic do Ryska.....generalnie był czas że to były moje klimaty...takie zauroczenie,szybko jednak zdałam sobie sprawe ze chce isc inną drogą.....dla mnie cos ma sens jako całosc:twórczosc,rodzina życie....u Ryska to wszystko było oderwane...widział swiat poprzez opary narkotyków...Umarł już niestety jako "nie" członek Dzemu z zespołu został wyrzucony....ale chetnie po smierci powrócono do grania jego piosenek...syn Sebastian też jest fajną postacią...gra,ma swój zespól...ale jakże inaczej idzie przez życie.... " -nie oceniłam Riedla -WYRAZNIE NAPISAŁAM ZE LUBIE DZEM....potem uzasadniłam.koniec dyskusji,o gustach sie nie dyskutuje...jeden kocha żone a drugi tesciowa...kazdemu wolno:

http://www.youtube.com/watch?v=5qEEDmu-Ozk

a tego człowieka z gitara i cudnym przesłaniem moge słuchac bez przerwy:

http://www.youtube.com/watch?v=xoRjh-pf5C0

waldek 
WALDEK

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 10:49 am   

Oczywiscie Szater masz prawo nie lubic go sluchac i wcale nie mam zamiaru nikogo przekonywac .Jednak na poczatku zaczelas go oceniac a nie tyle jego muzyke .Nie twierdze ze napisalas ze nie lubisz Dzemu jednak tez ocenialas tam czlowieka .Zostal wyrzucony ale on juz wtedy nie byl w stanie spiewac a ile razy zespol mial problemy przez niego to tez inna sprawa .Wydaje mi sie ze tu ma racje Puma jest to dzial muzyka i nie oceniajmy muzykow jesli juz to muzyke .Moze i o gustach sie nie dyskutuje ale nie ja ta dyskusje zaczolem .Kazdemu ma prawo sie podobac co innego i ja to szanuje ,nie komentuje ze to taka czy inna osoba .

romcyś 
Romano

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 12:44 pm   

Witam
Jeżeli można, to wtrącę swoje "trzy grosze". Muzyka nierozerwalna jest z osobą lub osobami które ją tworzą lub wykonują. Dlatego uważam, iż w dziale muzyka, należy pisać o wszystkim co kojarzone jest z muzyką. Fakt, o gustach się nie dyskutuje i tutaj trafnie oceniła to puma :brawo: "słucham to co mi się podoba". Mając nierozerwalny wieloletni (od 40 lat na scenie) kontakt jako chałturnik z muzyką, wiem że można o muzyce rozmawiać godzinami, ale zawsze o całości od pomysłu poprzez zapis nutowy, wykonanie po odbiór słuchacza.
Dlatego uważam, że każdy ma swojego Ryśka, Jacka czy :hmm: Dodę :oops: .
Uwielbiam bluesa, a przez tyle lat na chałturce chyba tylko dwa lub trzy razy było zapytanie o ten rodzaj muzyki (śpiewałem Nalepy - modlitwę) i to ktoś nie znał tytułu, tylko że wykonuje taki z długimi włosami i gra na gitarze.
Uważam że Szater ma swoją rację, którą podzielam, bo często dany utwór odbieram przez pryzmat wykonawcy (jego/jej głos, wygląd, uroda, zachowanie ...) Często słyszę - ładnie śpiewa, ale zachowuje się ....., albo - nie ma głosu, ale ładnie wygląda, jest sympatyczna.
Ot i cała muzyka.
To na tyle
Pozdrawiam KARNAWAŁ TRWA!!! :banan:
Romano

szater 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 3:54 pm   

Moi drodzy spusccie troszke pary i spokojnie poczytajcie co napisałam :razz:

NGDZIE ZADNYM SŁOWEM NIE OCENILAM ANI KACZMARSKIEGO ANI RYSKA...wypowiedziałam swoje zdanie i wyjasniłam dlaczego tak a nie inaczej odnosze sie do muzyki,cały czas usiłujecie mi udowodnic ze kogos oceniam w jakim celu?
Oceniając muzykę, generalnie dzielimy te oceny na dwa rodzaje - ocenę obiektywną i subiektywną. Ocena obiektywna bierze pod uwagę zaawansowane muzyków, spójność kompozycji, poziom techniczny solówek, składnię i tym podobne techniczne sprawy. Oceniając według tych kryteriów można uznać coś za dobre. Jest też drugi sposób oceny - subiektywny. Tutaj kieruje się tylko i wyłącznie gustem i tym 'co się lubi', jak wpływa na kogoś.
Muzyka towarzyszy mi od urodzenia,kocham ja,gram na pianine,spiewam i pisze teksty.uwielbiam chałturzacych wokalistów,bo sa prawdziwi w tym co robia,trafia do mnie muzyka która w danym momencie uderza w odpowiednie struny mojej duszy...tyle i az tyle co do krawcowych...dlatego własnie nauczyłam sie krawiectwa i wielu jeszcze innych rzeczy aby....nie byc zaleznym od nikogo .... tak mało trzeba :

http://www.youtube.com/wa...feature=related

a tu kawalek ...prywaty Burano...kto go dzis pamieta?mozna posłuchac nie tylko melodi i pieknego głosu artysty ale takze jezyka romskiego:

http://www.youtube.com/watch?v=Qtu9wG15C9A

waldek 
WALDEK

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 6:52 pm   

Szater- z calym szacunkiem masz zawsze najwięcej do powiedzenia.Nie wiem czy sie ktos Ciebie boi czy nie ze tak ulega ja nie mam zamiaru. Cenie wiedze medyczna, ale na temat muzyki to wybacz pierduł nie slucham .Mozesz swe wywody zostawic bo nikt nie mowil o jakims tam poziomie subiektywnym, obiektywnym itd. Ty wyskakujesz z jakąś corką itd a co mnie obchodzi jego corka jakos jej nie bylo gdy on jej potrzebowal. Mam swe zdanie mam prawo,wiem co napisalas i wystarczy .Jakim prawem sie wypowiadasz o wszystkich wykonawcach .Jedna nieomylna .Co tylko ty masz prawo grasz na pianinie a jak ktos jak ja rozumie a nie gra jest gorszy ???????Jestem tu od nie dawna admin usun mnie jak nie mam racji ty tu zrobiles ekspertow i jestes panem ale nie pozwole by ktos wycieral sobie buzie Kaczmarskim ,Ridlem bo zawsze ma racje ............

szater 

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 7:52 pm   

No Comment

http://www.youtube.com/watch?v=1M2NBZcABjw -to jest talent! jaki madry tekst! :brawo:

http://www.youtube.com/watch?v=xrRgiImux_I :banan:

waldek 
WALDEK

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 8:49 pm   

Bez komentarza .............doslownie .

romcyś 
Romano

Wysłany: Sro Lut 01, 2012 11:14 pm   

witam
Ot, jakie emocje wyzwala muzyka - potrafi wzburzyć i ukoić. A co powiecie o :hmm: filmie? bo, właśnie wróciłem z "Rzezi" Polańskiego
miłej nocy
romano

waldek 
WALDEK

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:07 am   

Puma jesli wydaje CI sie ze ja kogos przekonuje do takiej muzyki czy innej to jestes w bledzie .Jeden slucha takiej ktos inny moze sluchac nawet disco polo .Sprawa osobista kazdego ale nie ja zaczolem tu jakies wywody o rodzinie itd .Kaczmarskiego nie bylo mi poznac osobiscie ale wielu tych muzykow w swym zyciu poznalem bo akurat w tym kierunku pracuje ponad 20 lat .Znam i wele o nich wiem jednak nie mam zamiaru tu wyczasac ze ten to byl taki a ten cos tam jeszcze bo nie o to chodzi w tym dziale jak chyba sama napisalas .Mysle ze tyle wystarczy w tym temacie .

romcyś 
Romano

Wysłany: Czw Lut 02, 2012 9:35 am   

Witam
Waldi, a co ukryłeś pod stwierdzeniem "..nawet disco polo?"
Puma - myślę że inspiracją nakręcenia tego filmu, był areszt domowy Polańskiego w jego "domku". Moim zdaniem :hmm: film dla wąskiego grona odbiorców, a tylko b.dobry PR sprawił ze ludzie to kupują. To tak jak z muzyką (żeby admin się nie czepiał) każdemu podoba się inna. Uważam, że o muzyce powinno się rozmawiać również przekazują informacje drugiego obiegu - bo tworzy ją nie tylko melodia, ale również wszystko co z nią związane (jeżeli to kogoś interesuje) wykonawca, rodzina, mieszkanie, samochód, pies, kot, koza czy rower.
Nie zapominajmy że - muzyka łagodzi obyczaje, karnawał trwa a karawana jedzie dalej.
pozdrawiam
Romano

Odpowiedz do tematu