Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddawanie krwi
Autor Wiadomość
Ida

Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 11
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 5:23 pm   Oddawanie krwi

Dziś miałam prelekcję w szkole na temat honorowego oddawania krwi. Już się tak napaliłam,że będę mogła komuś pomóc,a tu bach-z łuszczycą nie można :( Czy ktos z was słyszał cos na ten temat? Właściwie dlaczego tak jest? Czekam na Wasze komentarze, moze wiecie więcej ode mnie ;)
 
 
anoil87 
ruda


Wiek: 36
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 207
Skąd: Zabierzów/Kraków
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 5:45 pm   

no niestety taka smutna prawda, że krwi oddawać nam nie wolno.... a to dlatego że mamy gen łuszczycy :arrow: to znaczy że jeżeli komuś by przetoczono naszą krew to ten wadliwy gen by sie dostał do jego organizmu i mógłby wywołac chorobe :roll:
Też zawsze chciałam oddać krew no ale lipa..... w sumie robiąc to raczej temu komuś zaszkodzimy niż pomożemy :sad:
 
 
to_ona 

Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 12:34 am   

to ciekawe, ale dopiero tutaj wyczytałam, że nie można oddawać krwi... bo ja oddawałam - mając łuszczycę niezdiagnozowaną :( hmmm to ciekawe, ale przy wypełnianiu całej tej skomplikowanej ankiety jakoś nie rzuciło mi się w oczy pytanie o łuszczycę.

poza tym ludzie - geny są wytwarzane w jądrach komórkowych- to chyba raczej niemożliwe, żeby przekazać komuś "gen łuszczycy" - gdyby geny mogły być przekazywane przez krew, to najprawdopodobniej zakazano by transfuzji!
 
 
Madzik 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 29
Skąd: Koluszki/ Borowa
Wysłany: Wto Paź 07, 2008 10:43 pm   

ja byłam w centrum krwiodawstwa, wstępne testy przeszłam pozytywnie, dopiero pani doktor która była kolejnym etapem weryfikacji do oddawania krwi powiedziała mi ze nie mogę- ale nie dlatego ze łuszczyca jest szkodliwa, lecz dlatego ze medycyna nie wie co powoduje wystepowanie łuszczycy.. i oni nie chcą ryzykować będąc w tej niewiedzy..
 
 
GwiazdaDisco 
Nierealna...


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 307
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 1:53 am   

Mi też raz taki facet powiedział że nie mogę:) Zresztą nawet jakbym była zdrowa to nie dałabym sobie igły wbić bo sie boje:P
 
 
gaabi20 
Aneta

Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 4
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 4:10 pm   

Hej to bardzo dziwne bo ja tez o tym nie slyszalam i sie z tym nie spotkalam. Tez wlasnie zostalam honrowym dawca krwi i nic na ten temat lekarz mi nie mowil:(
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:30 pm   

Bo lekarze mało rzeczy mówią. W końcu jaki lekarz może wpaść na to, że jego pacjent chce oddawać krew...
_________________
Poradnik łuszczycowy
 
 
monika794 
Mona79

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:17 pm   

Szpiku też nie można oddawać :( ciekawe czy narządy po śmierci by pobrali?
_________________
Damy radę
 
 
saba_yo 
TRANCE 4ever :)


Wiek: 34
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 125
Skąd: Włocławek/Poznań
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:25 pm   

co do szpiku do zalezy od osoby ktora ma przyjac go bo np jak by ktos z rodziny potrzebowal a jedynie ja bym mogl oddac czy cos to pewnei b ysie zgodził istnieje przeciez mały procent e bedzie mia przez to Ł. :P
_________________
Mów mi sebeek ;)

Otworzę plażę łuszczyków :D
 
 
monika794 
Mona79

Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 18, 2009 10:31 pm   

może i tak. W każdym razie chciałam się zarejestrować w banku szpiku i nie ma takiej opcji jak się ma ł.
_________________
Damy radę
 
 
Martaaa 

Dołączyła: 29 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:32 pm   

ja tez chcialam oddac krwe to w ankietcie napisalam ze mam łuszczyce, no i po wypełnieniu pani doktor mi powiedziałą ze niestety , osoby z łuszczycą nie mogą oddawac bo to choroba która powduje zmiany na krwinkach.. czyli nie dotyczy tylko skóry..
 
 
rubensik 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 9:10 am   

Ja też przez ostatni rok nauki w liceum oddawałam krew bo nigdzie nie było pytania na ten temat i pewnie dalej bym zdawała gdyby nie to forum.Ale przecież łuszczyca nie jest zaraźliwą choroba i co ma krew do genów?!Geny nosimy w innych "komórkach" a nie we krwi
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:07 am   

Z tym niepobieraniem krwi lub szpiku to przesada. A ktoz to wie czy dawcy krwi nie są chorzy na inne choroby. Nie slyszalam zeby naukowcy wydzielili gen luszczycy. Lekarze są po prostu ostrozni ,jesli czegos nie wiedzą wolą dmuchac na zimne.
 
 
Martaaa 

Dołączyła: 29 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:40 pm   

to chyba chodzi o geny łuszczycy. to nie jest powierzchowna choroba ktora tylko atakuje skórę ale przy okazji powoduje zmiany we krwi.... lekarka mi to powiedziala. a pewnie jakbym sama ne zaznacyzla ze mam tą chorobe to by mi pobrali krew...
 
 
Spec 
Spec

Wiek: 35
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: KIELCE
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 4:13 pm   

Lokalizacja Kielce Centrum Krwiodawstwa rozmawiałem z lekarzem i miałem badania. Łuszczyca dyskwalifikuje od oddawania krwi.

Chciałem nie mogę trudno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa