Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Łuszczyca a wypadanie włosów.
Autor Wiadomość
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 550
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 2:40 pm   Łuszczyca a wypadanie włosów.

Łuszczyca nie powoduje wypadania włosów i zmian w ich strukturze. Przerzedzenie włosów zdarza się w przypadku towarzyszącego tej chorobie łojotoku.

źródło:
http://www.resmedica.pl/zdart19913.html
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
misurina 

Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 36
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 11:18 pm   

albo od zdrapywania i wyciągania z włosów (szczególnie długich) łusek ;) - sprawdzone na własnej skórze...
_________________
Luszczyca
 
 
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Sie 10, 2006 7:48 pm   

Tak sobie myślę, ze może sama łuszczyca nie powoduje kłopotów z włosami, ale maści, które stosujemy.Niewątpliwie mają one ujemny wpływ na nasze czuprynki;/;/
Pozdrawiam:)
_________________
Ania:)
 
 
PaniKa 


Wiek: 58
Dołączyła: 20 Maj 2007
Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 7:19 pm   Czyzby?

Mam drugi raz w zyciu potęzny wysiew.....za pierwszym razem stracilam polowe uwłosienia głowy i teraz tez się na to zanosi.Byc moze one nawet nie wypadają ale się łamią,nie wiem.
Jednak ilosci straconych są imponujące.....
 
 
ewaracjapl 
ewaracjapl

Dołączyła: 13 Wrz 2008
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 11:52 am   

Wszyscy piszą, że łuszczyca nie powoduje wypadania włosów. A ja twierdzę, że powoduje. Łuszczyca jest m.inn. spowodowana osłabieniem organizmu. Proszę nie oszukiwać się samemu, że to przez łuskę itp. A co powoduje łuskę na głowie? Mszyca czy pajęczaki? Mnie przez okres ok. 4 m-cy wypadło chyba połowę. Teraz stosuje tonic i szampon NERIL, jest lepiej. :shock:
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 12:55 pm   

wypadanie własów przy luszczycy glowy jest spowodowane tym , że wlos a raczej cebulka wlosa nie ma dostatecznej ilości "powietrza" , jest stlamszona przez luskę przez co wlosy sa oslaboine i wypadają. Wystarczy pozbyc sie luski ,pić preparaty w tabletkach lub naturalne na wyglad skóry , paznokci i wlosów a wszystko wróci do normy. Kiedys zaczęłam stosowac płyn NERIL ale przestalam , po przeczytaniu ostrzezenia , ze na począdku moga sie nasilić objawy wypadania wlosow , przezucialam sie środki naturalne, smarowalam glowe nawet wodą spod alg .
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 9:14 am   wypadanie wloow

Juz to pisalam ale powiem jeszcze raz ,ze luszczyca nie powoduje wypadania wlosow. Nawet nie powodują tego masci. Powodują to uszkodzenia mechanicznie podczas smrowania,czesania itp....Mnie kilka lat temu lekarz powiedzial /troche zartobliwie/ ze mam ł.ale bede mila mocne i geste wlosy. No i sie nie pomylil.
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 9:21 am   pytanie

Czy moj wogole widac? Przy tekscie mam ikonke edytuj i zielony krzyzyk - skasuj post. Dlaczego? Nie rozumiem.
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 9:54 am   

Jesli masz zdrową skore glowy to czy bedziesz wlosy szarpać czy mocno smarować to i tak nie wypdna , .. Ja podtrzymuje swoj zdanie , ktore równiez konsultowalam z lekarzem, skora pozbawiaona, ograniczona dostepu powietrza , pory zatkane, cebulka wlosa oslabiona, wlos oslabiony , i podczas smarowania wypada. Kiedy mialam taką skorupe na glowie , że nie czułam szczotki na skórze to podczas mycia i czesania wypadalo mi tyle włosow , że myslałam , że ołysieje. Teraz , gdy mam skóre glowy zaleczoną jest calkiem inaczej , mogę czesać i czesać i wlosy sa na swoim miejscu:)
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 11:52 am   

Mi tam normalnie wypadają :P Ale to właśnie dlatego, że jak się drapie i wyciągam ten syf, to ciągnę za włosy.

Ewa49 jak napiszesz posta to Tylko u Ciebie widać z boku edytuj i usuń. Post jest normalnie widoczny. To są opcję jakbyś np. napisała posta i chciała coś w nim zmienić to wciskasz edytuj, lub jeśli wogóle chciałabyś usunąć swojego posta to wciskasz usuń. Każdy użytkownik ma takie przyciski widoczne tylko przy swoich postach.
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:05 pm   odp.

Dzieki za odpowiedz. Boze ucze sie tego komputera i ciagle cos nie tak. Tak juz rozumiem z tymi wlosami i z tymi napisami przy poscie.
 
 
stary luszczyk 
staryluszczyk


Wiek: 61
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 922
Skąd: grudziadz
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 1:58 pm   

musze wam powiedziec ze z czasow mojej swietnosci zostala mi tylko na glowie piekna szopa..co potwierdza wasze slowa z e wlosy nie wypadaja od luszczycy tylko od towarzyszacych jej lojotokow i mechanicznego sciagania luski..co zreszta juz dawno powiedzieli mi lekarze podczas moich licznych pobytow na oddzialach szpitalnych..i bardzo sie ciesze bo kiepsko wygladalbym pollysy:D:D:D:
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 2:19 pm   

U Panow brak wlosow to jeszcze zadna tragedia ale u kobiet to byloby kompletne zalamanie. Jesli moge cos doradzic ,co nie dotyczy moze luszczycy: jesli ktos ma slabe wlosy lub po prostu nie chce ich "nadwyrezac" to radze nie suszyc wlosow suszarką ani cieplym ,ani zimnym strumieniem powietrza. Po prostu zostawic je - niech same wyschną.
 
 
Aliss 
;**


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Mar 2009
Posty: 91
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:05 pm   

Hmm.. ja nie wyobrażam sobie aby nie suszyć włosów suszarką :P a potem dodatkowo ich nie wyprostować... taki nawyk..
poza tym jeśli miałabym czekac zanim moje włosy same wyschną to pewnie już moją "łepetynkę" zadrapałabym na amen :P
a tak to szybko wysusze.. posmaruję i git! ;)
 
 
Malwinka 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 1:04 pm   

Każdy dermatolog mówi, że łuszczyca nie powoduje wypadania włosów. Ale to co oni mówią, nie zawsze się sprawdza w praktyce. Najlepiej to wiemy my sami, nie dermatolodzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa