Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Novate
Autor Wiadomość
Woitas 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 12:12 pm   Novate

NOVATE.Znacie ta masc?Przepisana na l.kropelkowata.To steryd?
_________________
Woitas
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 12:21 pm   

Oczywiście że to steryd każdy to chyba zna z początków swojego leczenia :grin:
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 1:11 pm   

ja z poczatkow to znam lorindeny ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
waldek 
WALDEK

Wiek: 55
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 293
Skąd: sieradz
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 10:39 pm   

Steryd ,choc z poczatkow leczenia to tez lorindeny znam i elocom
 
 
Woitas 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 8:45 am   

Oprocz tego dostalem jeszcze jakas masc robiona.Do stosowania na noc dzisiaj odbieram.Chociaz po tym co tu czytam zastanawiam sie czy nie zamienic tegona cos bardziej naturalnego.Lekarz za wiele mi nie wyjasnil.Luszczyca kropelkowata,zapiszemy to i to.Zero alkocholu,prysznic zamiast wanny,nic pikantnego.Do widzenia. 5 minut - 80 zl.
_________________
Woitas
 
 
look 

Wiek: 42
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 76
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 9:25 am   

Witam. Może idź do jeszcze jakiegoś innego dermatologa. Chociaż teraz jest trend przepisywanie sterydów, ale może akurat coś innego zaradzi. Mi jeden przepisał steryd z maścią robioną, podobno na "rozcieńczać" steryd. Może napisz skład tej maści.
Dziwne, że od razu zakazał Ci alko :/ Mi na ten przykład wcale alkohol nie szkodzi. Chyba sam musisz ustalić co Ci szkodzi. Ja odstawiłem słodzone napoje (cola naprawdę pogarszała sprawę), śmieciowe fast foody, ograniczyłem pieczywo pszenne, generalnie węglowodany i cukry (nie używam już cukru do słodzenia). Co ciekawe wcale za tym nie tęsknie. Czuję się po prostu lepiej, od tego momentu nie wiem co to zgaga!
Inny dermatolog polecił mi olej z wiesiołka i specjalne kremy (żadne sterydy, po prostu kosmetyki tylko jakieś japońskie). Może też spróbuj wiesiołka.
Trzymam kciuki, powolutku i ty znajdziesz swój złoty środek i to co Ci szkodzi a co pomaga.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 26, 2012 10:29 am ]
tygryska napisał/a:
ja z poczatkow to znam lorindeny ;)


Z ciekawostki - matka znajomej miała co prawda lekką odmianę łuszczycy i po zastosowaniu lorendinu a (bo tylko wtedy to było - jakieś 15 - 17 lat temu) nie ma już więcej wysypów. Jest zaleczona do dziś. Jeszcze jeden dowód, że na łuszczycę każdemu pomaga co innego, a może pomóc naprawdę skutecznie.
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 10:16 am   

Choruje 40 i pare lat i były i LORINDENY i FLUSCINAR i DELATAR :razz: a 17 lat temu to juz przebojem było DERMOVATE,PSORCUTAN,ELACUTAN...tak ze nie same LORINDENY

Prawda jest ze na one czasy lekarze mysleli bardziej otwarcie i patrzyli jakie beda skutki stosowania tych wynalazków...w szpitalach królowały cygnolina i dziegcie ...a zeby mój lekarz zgodził sie przepisac DERMOVATE-co wtedy kosztowało majatek to....rece i kolana mnie bolały od prósb :lol:

Podejrzewam iż znajoma Twojej mamy miała po prostu ktoras z 300 odmian przyłuszczyc-chorob ktore dokładokłanie imituja łuszczyce,zalecza sie je sterydami i...juz sie wiecej nie pojawiaja...chyba ze gdzies znowu okazjonalnie po latach. :mrgreen:

Mam taka małą prosbe NIE PODWAŻAJMY OPINI LEKARZA!-łuszczyca kropelkowata to jednak troszke inna odmiana jak zwykla plackowata,inaczej sie ja leczy,dlatego zanim zaproponujemy zmiane leczenia czy lekarza to moze trzeba uzupełnic wiedze.

http://www.psorinfo.pl/Łu...ta.aspx?ID=3617

Wojtek mysle ze nalezy spokojnie podejsc do leczenia.Nawet nie masz jeszcze wszystkich masci,nie wiesz co za masc robiona.Nie sadze aby lekarz chcial ci zaszkodzic albo nie znał sie na leczeniu.Ten rodzaj łuszczycy jest dosc wredny do leczenia,na ogol mozna nad nim zapanowac pod warunkiem ze zlikwiduje sie stan zapalny ,ktory spowodowal wysyp.Mysle ze powinienes zrobic wymaz z gardła lub nosa (nie wiem gdzie masz czestrze infekcje:anginy,zatoki,przeziebienia,zapalenie ucha?)Powinienes tez otrzymac jakis antybiotyk podczas takiego wysypu,nie wiem czy akurat NOVATE kest najszczesliwszym wyborem ale...nie jestem lekarzem to on cie widział ,ma wyksztalcenie w tym kierunku i musimy pogodzic sie z jego wizja leczenia.Gdyby nie przyniosla ona efektów to wtedy mozna pomyslec o czyms innym.Jednak łuszczyca kropelkowata jest naprawde wredna odmiana....z koleji moze nawet z dnia na dzien odpuscic...i wysyp znika bez leczenia...pojawia sie ponownie i tak w koło Macieja.Powodzenia.Proponuje przeleczyc,poobserwowac i spokojnie podejsc do sprawy.Powodzenia...w razie potrzeby...jestesmy :tuli:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
Ostatnio zmieniony przez szater Pon Mar 26, 2012 3:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Woitas 


Wiek: 43
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 55
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 10:44 am   

Na razie poslucham zalecen i bede probowal zachowac spokoj.Chociaz jestem jeszcze na tym etapie ze jak sie budze albo np. odkladam ksiazke to dopiero po chwili sobie przypominam o l.Ale z natury jestem niepoprawnym optymista i co by sie nie dzialo to DAMY RADE!Pozniej opisze moja historie dokladnie.Dzieki i pozdrawiam!
_________________
Woitas
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 61
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 4:21 pm   

wojtas masz odpowiednie podejscie :) i na pewno dasz rade :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
zjawa20 


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 14
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 4:22 pm   

Dostałam od lekarza przepisane novate teraz wyczytałam że to steryd co to znaczy? na tym forum przy każdej maści piszecie że to steryd czy one mogą zaszkodzić :?:
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 4:51 pm   

zjawa20 napisał/a:
Dostałam od lekarza przepisane novate teraz wyczytałam że to steryd co to znaczy? na tym forum przy każdej maści piszecie że to steryd czy one mogą zaszkodzić :?:

Sterydy szybko zalecząją ale powodują też szybsze i agresywniejsze wysypy
poczytaj forum poszukaj mniej szkodliwych metod które równie dobrze zalecząją bez takich niespodzianek
U mnie dobre efekty dają metody naturalne
ale są i tacy co chwalą cygnoline czy dziegcie
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 5:59 pm   

witaj zjawo na forum....metod i sposobów leczenia łuszczycy jest wiele ,spojrzyj na tego linka:

http://www.centrum-luszcz...-luszczycy.html

wiele informacji znajdziesz w poszczególnych działach,poczytaj spokojnie,moze znajdziesz cos co cię zainteresuje.Nasze porady są tylko naszymi osobistymi doswiadczeniami absolutnie nie zastapia wizyty u lekarza specjalisty :mrgreen:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
waldek 
WALDEK

Wiek: 55
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 293
Skąd: sieradz
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 6:35 pm   

No tak tyle tylko ze dla poczatkujacej osoby moze to za wiele nie mowic .A jak wygladaja te zmiany jak ich duzo itd ??
 
 
zjawa20 


Wiek: 30
Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 14
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 6:46 pm   

Dzieki szater.

Waldek cały czas czytam i dużo tych informacji ale powoli sobie układam.
waldek napisał/a:
A jak wygladaja te zmiany jak ich duzo itd ??

Kropki i plamki na całym ciele :( nie duże ale są wszędzie
 
 
waldek 
WALDEK

Wiek: 55
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 293
Skąd: sieradz
Wysłany: Pią Maj 10, 2013 7:02 pm   

No to sterydu bym nie zastosowal no ale sama musisz sie zastanowic .Porozmawial bym z lekarzem jednak o cygnolinie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa