Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
skurcze łydek
Autor Wiadomość
Madzik 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 29
Skąd: Koluszki/ Borowa
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:21 pm   skurcze łydek

oczywiście nie musi to mieć związku z łuszczycą i prawdopodobnie nie ma..
otóż mam często skurcze łydek... często to u mnie raz na 10 dni, powiedzmy... zaznaczam że nie uprawiam intensywnych sportów (jak mam być szczera to żadnych sportów),ani też nie jestem w ciąży ( bo to są 2 najczęstsze przyczyny) .
od jakiegoś tygodnia biorę magnez- podobno pomaga, okaże się..
jak mówię o tym np. mojemu tacie, to on mówi że w moim wieku to on nawet nie wiedział co to skurcz, i że to dziwne..
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:26 pm   

Może to być także objaw niedoboru elektrolitów - np. potas może to poprawić - pomidorki, seler.
Jeśli magnez, to polecam pochodzenia organicznego - gorzka czekolada, chrzan.
 
 
kiss 


Wiek: 39
Dołączyła: 11 Mar 2009
Posty: 60
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:45 pm   

Madzik ja tez mam skurcze łydek,( szczerze powiem że tez się zastanawiałam czy to ma jakiś związek z Ł). Czekolada pomaga (oj to fakt ;P), ale także Magnez B6 :) No i troszkę trzeba rozruszać mięśnie, jakieś biegi, albo choć półgodzinna gimnastyka w domu.
Pozdrawiam:)
_________________
Życie stawia przed nami wymagania na miarę sił, które posiadamy. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec!
-------------------------------------------
Kochać i być kochanym to jakby z dwóch stron świeciło słońce.:***
 
 
Madzik 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 29
Skąd: Koluszki/ Borowa
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 1:18 pm   

hej, w sprawie skurczów- magnez naprawde pomaga..kupiłam sobie Dolomit czy cos takiego..i odkąd go biore to skurcze sie nie pojawiają.. zdarzają sie uczucie ciezkosci nóg, czy czasem nawet jakis taki ból ktory zawsze i tak byl lagodny w porównaniu do skurczu.., mysle ze z czasem i to minie...na razie magnez biore od miesiąca-ale jak mówie juz są efekty, normalnie przez ten miesiąc miałabym ze 2 skurcze murowane
 
 
vorden

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 110
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 2:54 pm   

Madzik napisał/a:
hej, w sprawie skurczów- magnez naprawde pomaga..kupiłam sobie Dolomit czy cos takiego..i odkąd go biore to skurcze sie nie pojawiają.. zdarzają sie uczucie ciezkosci nóg, czy czasem nawet jakis taki ból ktory zawsze i tak byl lagodny w porównaniu do skurczu.., mysle ze z czasem i to minie...na razie magnez biore od miesiąca-ale jak mówie juz są efekty, normalnie przez ten miesiąc miałabym ze 2 skurcze murowane


poczytaj o hormonach , któryś z nich powoduje takie objawy nie pamiętam który : kora nadnerczy , przysadka lub trzustka
 
 
Revitol_pl

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 86
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 4:41 pm   

Warto byłoby także zrobic kompleksowe badania,bo skurcz mięśni moze brac się z dużego wysiłku,przetrenowania ale nigdy nie samoczynnie i nie za często.
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 8:49 pm   

A jakie badania sie robi na skurcze bo ja oprocz nich mam jeszcze zespol niespokojnych nog a moja p.neurolog kazala mi pochodzic jak sie to zbliza no ale nie wie ze musiala bym chodzic cala noc bo wtedy to chyta
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:32 pm   

Trzeba zbadac poziom elektrolitów:sód,potas,magnez,wapń-one musza byc zbilansowane...najczęsciej do skurczów mięsni dochodzi przy dużym spadku poziomu magnezu.Pilnowac nalezy poziomu elektrolitów...stres potrafi tak je spalic że moze dojsc do zatrzymania akcji serca :mrgreen:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 10:08 pm   

Basiu... jak dobrze zrozumiałam.... te skurcze masz w stanie spoczynku i w takim wypadku również skłaniam się ku opinii Szaterka...w sensie tych badań.Najprostsza morfologia z badaniem poziomu elektrolitów... powinna rozwidnić Twoją sytuację...troszkę nie rozumiem słów Twojej p.neurolog....chyba,że wyniki o których tu mówimy,masz w porządku.
Wszelkiego rodzaju skurcze...palców,łydek czy drżenie powiek... to u mnie objaw niskiego stanu... potasu jak też magnezu.Ja najczęściej wyrównuję je Asparginem...choć czasami potrzebne są niestety kroplówki.
Badania tego typu robione są za skierowaniem lekarza pierwszego kontaktu..tylko za badanie poziomu magnezu trzeba zapłacić...niewielki koszt..u mnie 4 zł.Pozdrawiam :smile:
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 7:30 am   

Nalezy tu też wspomniec o jednej istotnej sprawie....tarczyca!!! :twisted:
Okazyje sie że wiele osób chorujacych na łuszczyce ma problemy z tarczyca....czasami choroba przebiega bezobiawowo...wyniki TSH i T3;T4 sa w normie....ale nalezy zrobic USG bo tylko ono wykluczy lub potwierdzi...że cos sie dzieje... :!:
Acha! Badanie TSH jest bezpłatne...może zlecic je rodzinny ...poziom hormonów T3 i T4...już kosztuje...może zlecic za darmo tylko endokrynolog....ale mogą zrobic odplatnie ...bez skierowania... :mrgreen:
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:40 am   

Bede chyba musiala porobic te badania odplatnie bo te moje konowaly nie widza takiej potrzeby na nerwice lecze sie jakies 15 lat zimnego guzka na tarczycy mam tylez samo poza tym jestem po dwoch operacjach na kregoslup co chodzi o magnez to dopiero po dwoch trzech tabletkach sa jakies pozytywy przynajmniej nie mam tych cholernych migren ale miesnie nie chca sie rozluznic a boje sie brac depakiny(to lek na padaczke jak nie pomylilam nazwy)
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:52 am   

Basieńko przy skurczach to....POTAS POTAS jest ważny... zerknij z łaski swojej http://www.poradnikzdrowi...esni_35476.html
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:33 am   

Probowalam brac potas ale cosik serduszko sie buntowalo a po magnezie jest w miare jestem straszny nerwus sytuacji ku temu te mi nie brakuje (a jak braknie to sama cos wynajde taki to moj los)
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
szater 


Wiek: 65
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:45 am   

Sod i potas nalezy brac TYLKO ze wskazan lekarskich...gdyz zaburzenie,zwiekszenie poziomu tych elektrolitow w organizmie prowadzi do zaburzeń pracy serca.Magnez mozna brac na tak zwana wlasna reke...duzo szybciej sie spala,slabiej wchlania i raczej trudno go przedawkowac ...odwrotnie jak to jest przy sodzie i potasie.Skoro leczysz sie psychiatrycznie to ci podpowiem ze ,powinien w twojwj miejscowosci byc oddział dZienny,maja oni dla swoich pacjentow zestawy kroplowek z magnezem..super sprawa
Co do tarcycy ..tez mialam kiedys guzek..chlodny..przez lata bylo dobrze ..wyniki ..ok a teraz okazalo sie ze mam wole guzowato-jamiste i guzy 2,5cmX2,5cm...pilnuj i...koniecznie ro USG nawet prywatnie!
 
 
basia44 


Wiek: 58
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 1690
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 9:47 am   

poczytalam o tym potasie postaram sie uzupelniac go dieta tabletek nie bede ryzykowac od dawna podejrzewam ze cos z tymi elektrolitami jest nie tak nie moge pomidorow bo jestem uczulona na pestycydy a takich nie pryskanych nie mam skad wziasc ale poszukam zrodel gdzie indziej dzieki.
_________________
Prawdziwa przyjaźń opiera się na tym,co jest dobre dla obydwu przyjaciół
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa