Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy z łuszczycy można się wyleczyć?
Autor Wiadomość
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 11:05 am   

nawyki zywieniowe zmieniłam na lżejsze, tzn. jem mniej i mniej tłusto , całkiem wyeliminowałam np. schabik , zastepujac go drobiem , oczywiscie nie przesadzam z jedzeniem , jem smażone ale tylko na oleju . Wydaje mi sie z tego co zaobserwowałam , że wysyp u mnie nastąpił przez stres ale to nie taki zwykły stres bo jak pamietam podczas matury , i innych egzaminów, okresu kiedy w moim życiu cos sie zmienialo , ślub, ciaża , wysypu nie mialam , dopiero taki "głeboki" stres może w połaczeniu z tzw. szkiem dla organizmu , spowodowalo , że nasiliło sie u mnie to choróbsko.
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 30, 2006 2:40 pm   

EWaa napisał/a:
nawyki zywieniowe zmieniłam na lżejsze, tzn. jem mniej i mniej tłusto , całkiem wyeliminowałam np. schabik , zastepujac go drobiem , oczywiscie nie przesadzam z jedzeniem , jem smażone ale tylko na oleju . (...)

To wcale nie musi oznaczać, że należałoby teraz oczekiwać polepszenia stanu łuszczycy.
Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem z tymi "nawykami żywnościowymi". chodziło mi o to, że trzeba poobserwować po czym sie pogarsza i to - właśnie - odstawiać.
Generalnie, to wszystko to, co zawiera konserwanty :???: Natomiast cała reszta, to już wymaga czasu.
Osobiście postanowiłem zastosować sie do zaleceń dietetycznych zależnie od grupy krwi.
Jako, że jestem "z myśliwych" (grupa "0"), (teoretycznie) powinienem odstawić ziemniaczki, pieczywko z mąką pszenną, kluseczki i makaroniki. Mogę natomiast wcinać różne mięska, ryż, różne kasze. Ze słodyczy (ktore uwielbiam) to ponoć tylko czekoladę gorzką.
Co z tego wyniknie, to zobaczymy.
Jako, że zauważałem zawsze pewne zmiany w funkcjonowaniu mego organizmu w zależności od spożywanych potraw, to dlatego zacząłem te "przygodę" dietetyczną i to z pełnym przekonaniem.

Pozdrawiam. miruś
 
 
art1211

Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 01, 2007 11:49 pm   

hi nigdy do tej pory nie wypowiadałem się na żadnym forum,więc wybaczcie błędy.Niesamowite ale nie byłem świadomy,że to taka ciekawa społeczność,mam na myśli chorych na ł.....Serdecznie nienawidze tej pani ale co zrobić przyczepiła się i jesteśmy już razem jakieś 15 lat.Próbowałem wielu maści,preparatów,szamponów no i zawsze te same rezultaty-na jakiś czas trochę lepiej.Pewnie widzieliście reklamy on-clinik lub jakoś tam.Szczerze mówiąc preparaty,które oferują pomogły mi jak nic przedtem.Po tygodniu mówie sobie CUD...wow pani ł is gone niesamowity rezultat.No i myślałem,że tak już zostanie ale nic z tego moja radość trwała może pół roku.W tej chwili preparaty wyżej wymienionej firmy działają pare godzin,a może tego nie wiecie preparaty nie są tanie komplet 3 kosztuje 300zeta plus pierwsza wizyta 150 więć tanie to nie jest.Mieliście z tym doczynienia?
 
 
*witek* 

Wiek: 73
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 33
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 12:37 pm   

Mam podobne odczucia, zresztą pisałem o tym na naszym forum przy temacie On Clinic.
Też wydałem tam parę żłotych, a efekty były takie sobie. Ale może komuś pomoże.
 
 
Ania:) 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 237
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 12:49 pm   

Daro!Mnie udało się całkowicie zaleczyć ł tylko raz w życiu!Byłam małym dzieckiem i sama nie wiem jak to się stało?Po prostu po którymś smarowaiu znikneła i nie było...do czasu.Ja nie chcę zaleczyc się całkowicie, w te wakacje miałam kilka plamek i byłam cholernie szczęśliwa!No ale jak wysypuje całe ciało i z dnia na dzień przybywa kropek to już się nie da...
Ewaa!No właśnie mnie też jak do tąd udawało się zaleczyć w jakimś stopniu sterydami...Ale już sama nie wiem czy tędy dorga...?Obawiam się, że jak nadal nic mi nie będzie pomagało to w końcu się złamię i znów sięgnę po któryś z tych specyfików...
Mirush!Dlaczego mnie wysypuje to wiem;/Non stop chore gardło - ale to niestety choroba zawodowa;/Do tego dochodzi stres i mieszanka wybuchowa gotowa;/A co do diety...to sama już nie wiem...Tyle się tego naczytałam, że już nie wiem w końcu co można a czego nie;/;/
Nic trzeba być dobrej myśli:)
Pozdrawiam cieplutko:)
Aha i Szczęśliwego Nowego Roku:)
_________________
Ania:)
 
 
Gepart 

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 2
  Wysłany: Nie Mar 18, 2007 9:44 pm   

Mam pytanie czy ktos zna jakies leczenie vitaminami,tzn slyszalem ze stosujac vitaminy mozna zapobiec jej wyskakiwaniu.Lecz nie moge znalesc jakie to sa
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 12:32 pm   

Witaj Gepart:) mozesz zastosowac zestaw witamin, powiem ci na własnym przykladzie , ze mnie pomogly w leczeniu wit z gr B , obecnie pije taki preparat po którym widze ze plamka ktora mialam na dloni dosć dlugo , pomału znika , jest to HUMAVIT z zawartościa skrzypu i pokrzywy, jest to opakowanie ekonomiczne bo zawiera aż 250 tabletek za 11zł, biorac pod uwage ze zalezy na poczatek pic 3 razy dziennie po2 tabletki to sie oplaca, pozatym mozesz pić BETA-KAROTEN ale juz bez dodatku witamin , bo byloby to zaduzo , wypróbuj tylko pamietaj że jakiekolwiek efekty beda widoczne dopiero po ok miesiącu , gdyz wlaśnie w takim tempie odnawia sie skora :)
 
 
Gepart 

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 7:16 pm   

Dziekuje za porade sprobuje zastosowac.
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 8:00 pm   

Cytat:
Jako, że jestem "z myśliwych" (grupa "0"), (teoretycznie) powinienem odstawić ziemniaczki, pieczywko z mąką pszenną, kluseczki i makaroniki. Mogę natomiast wcinać różne mięska, ryż, różne kasze. Ze słodyczy (ktore uwielbiam) to ponoć tylko czekoladę gorzką.

Od kiedy napisałem o tym, minęły już prawie trzy miesiące.
Co mogę powiedzieć?
- DZIAŁA !!!!!!!!
Zauważyłem jedynie, że stresy (niestety) niweczą cały efekt, ale od około tygodnia popijam melisse i myślę, że będzie OK. Już jakbym był wyciszony i znacznie lepiej sypiam.
Prócz korzystnych zmian na skórze, także na żołądku mam lekko.
Mam odczucie ciągłego niedojedzenia - ale ponoć dobrze ... :grin:
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 12:16 pm   

ostatnio slyszałam w progranie medycznym, że grupa krwi nie ma nic wspolnego z odpowiednią do niej dieta, to tak jakby jeść pod kolor oczu:) z reguły jak je sie lżej , i mniej tłusto, ograniczając slodycze to żołądek "oddycha" i czujemy sie lepiej co jest widoczne na naszej skórze przedewszystkim :)
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 1:49 pm   

A ja słyszałem, że ... :grin:
Faktem jest, że odstawienie 'mąki pszennej' powoduje lekkość na żołądku.
Mąka pszenna jest ciężkostrawna i zalega w układzie pokarmowym.
Spróbuj a już po 2-3 dniach to bardzo wyraźnie odczujesz. :razz:

Ten pogląd o zależności grupy krwi a 'diecie' nie jest wyssany z palca.
Człowiek, który to skrupulatnie obserwował przez wieeeele lat, właśnie wyciągnął takie a nie inne wnioski.
Zauważył, że w pewnych społecznościach ... dla przykładu Żydzi (prawie wszyscy grupa krwi B) z racji swoich świąt i w związku z tym spożywanych pokarmów chorują na te same choroby.
Obserwacje swoje prowadził na całym świecie a wyniki opublikował. Można to znaleźć na wielu stronach pod hasłem "dieta a grupa krwi".
Niestety, jak człek ma różne schorzenia, to te diety wykluczają się i wówczas (jak z resztą zawsze) trzeba obserwować efekty stosowanej diety - wsłuchiwać się w swój organizm.

Może nie jest to bardzo sztywną regułą, ale na mojej osobie się sprawdza. :mrgreen:
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 6:10 pm   

czyli dieta a nie grupa krwi ma tu podstawowe znaczenie ....ale to nie forum o grupach krwi i nie ma co debatowac na ten temat , każdy ma prawo do swojego zdania.
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 20, 2007 6:53 pm   

Tak, nie jest to forum o grupach krwi.
Chciałem jedynie uściślić swoja wypowiedź, aby była jak najdokładniejsza - czyżbym uraził Ciebie tym w jakikolwiek sposób ?
A "debatować" - jak to określiłaś - jest o czym, bo chyba każdy zauważa pewną zależność tego co zjada z wysiewami łuszczycy. Samo smarowanko, to jedynie kosmetyka tego, co wyłazi z nieznanej przyczyny. Starajmy się zatem eliminować przyczyny, które zauważamy - zaogniające wykwity - zamiast skupiania się (jedynie) na maskowaniu skutków.
EWoo, czyżbym sie mylił ? :wink:
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 9:18 am   

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałś? Ja nie jestem przeciwna odpowiedniej diecie podczas naszej choroby, i wiem , ze leczenie nalezy zaczac od wewnatrz organizmu, poprzez odpowiednia diete, sama gdy mialam wysiew skupiłam sie najpierw na tym co jem , dosc duzo poczytałam o ł. i o jej zaleczaniu( bo jak wiadomo tego wyleczyc sie nie da , gdyz ten gen bedziemy mieli w sobie zawsze) , skupiłam sie na diecie , wiem , ze , min. watroba w naszym przypadku ma duzo do "powiedzenia" , nie nalezy jej przeciażać , wiec nalezy o nia zadbać , lekkostrawna dieta, niskotluszczowa albo chociaz ograniczenie ciezkostrawnych pokarmow, ograniczenie alkoholu, itd. , zastosowalam diete tzw. watrobowa i zaczęla sie poprawa , oczywiście nie wykluczałam raz na jakis czas moze nie całkowitej glodowki ale ograniczenia jedzienia , tak po jednym dniu na miesiac. To wszystko mialo na celu oczyszczenie mojego organizmu z toksyn , niepotrzebnych substancji , aby nie bylo warunków do jakiegokolwiek stanu zapalnego ( oczywiście nie zapominajmy i zdrowych zebach) , Ale rozpisałam sie moze za duzo , chcialam na koniec tylko powiedziec ,powtórzyć , ze ja nie mam nic przeciwko odpowiedniej diecie podczas choroby , jak najbardziej jestem ZA . , tylko watpie w dopasowywanie diety pod katem grupy krwi. Aha , ja tez mam grupe 0:)
 
 
gość
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 21, 2007 2:52 pm   

EWaa napisał/a:
(...) oczywiście nie zapominajmy i zdrowych zebach) (...) Aha , ja tez mam grupe 0:)

Pewnie Ciebie (i nie tylko) zaskoczę, ale tę dietkę bezpszenną zaleciła mi moja dentyska.
Już nie wiedziała co ma począć z moimi dolegliwościami dziąsłowymi (bardzo częste stany zapalne pod "8").
Dosyć długo rozprawialiśmy na temat zależności naszego zdrowia od tego co jemy.
Skoro masz gr. "0", to spróbuj (może) także odstawić wszystko to, co zawiera mąkę pszenną.
Pierwsze pozytywne tego efekty (na skórze) zauważyłem chyba po 2 tygodniach - a może i wcześniej.
Pozdrawiam. ,mirek :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa