Łuszczyca Forum Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca Forum
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sól i błoto z morza marwego
Autor Wiadomość
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 10:56 am   Sól i błoto z morza marwego

Czy ktoś stosował, kupował sól i błoto z morza martwego.
Troszkę poczytałam na ten temat i mam ochotę wypróbować ale nie wiem czy warto się wykosztowywać. Czy komuś te kąpiele pomogły i czy sól z morza martwego na allegro to rzeczywiście prawdziwa sól. Jeżeli ktoś może mi doradzić to będę wdzięczna
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 6:37 pm   

Ja od czasu do czasu uzywam bloto z Morza Martwego.Nie wiem na ile ono jest oryginalne.Chora skora jest po nim jasniejsza.Po kapieli chore miejsce smaruje Biszofitem.
 
 
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon Gru 28, 2009 6:45 pm   

Możesz mi powiedzieć gdzie kupujesz błoto tzn. w aptece czy przez internet?
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 7:41 am   

Kupilam w aptece.Podsylam Ci link z informacjami o produkcie.http://www.lbiotica.pl/strona,produkty,pokaz/100,Bloto_Morza_Martwego_500ml.html
Widzialam ten produkt na allegro.
 
 
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 11:48 am   

Dzięki wielkie,rzeczywiście na allegro też jest.
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
Paweł 


Wiek: 37
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 12:52 pm   

Też kiedyś miałem jakieś błoto z morza martwego. Jak lekarz to zobaczył to zabronił mi tego używać, bo to tylko wysuszało skórę. No i faktycznie na opakowaniu było napisane, że wysusza skórę. Jak sobie nałożyłem to na głowę to po kilku minutach miałem skorupkę z wyschniętego błota - nic więcej.
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 9:23 pm   

Nie używalam tego na glowe.Na skorze trzeba trzymac do uzyskania suchej skorupy i zmyc.
 
 
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 10:30 am   

Powiedz mi czy po zdjęciu błota bądź po kąpieli z soli ( za każdym razem) trzeba nawilżać skórę czy nie ma takiej potrzeby?
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw Gru 31, 2009 2:46 pm   

Ja po kapieli z blotem smaruje cialo emulsja Emolium a chore miejsca Biszofitem Połtawskim.Zamowilam sobie jeszcze sól z Morza Martwego.Zawzielam sie ze tym razem nie bedzie żadnych sterydow.Pierwsza łuszczyca byla kilkanascie lat temu i tym byla leczona.Druga pojawila sie ok 3 lat temu,krotko przed ciaza.Wiec bylam zdana na naturalne preparaty.I tak szperam i probuje roznych rzeczy.I nawet jestem zadowolona.Jeszcze mysle nad jakas sporadyczna wycieczka na solarium.
 
 
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 2:44 pm   

Dodajesz mi otuchy. ja też już zamówiłam sól i zastanawiam się nad błotem. Zmagam się z już z P. ł. ponad 10 lat. Czasem w lecie jak mocno się opalę to na chwilkę przechodzi, ale nie za długo.
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
Revitol_pl

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 86
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 7:18 pm   

A gdzie zamawiałaś bloto? bo weź pod uwagę to,że możesz trafic na nieuczciwego sprzedawce. Lepiej zamówic w sprawdzonym sklepie internetowym.
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 8:26 pm   

Wpierw w swojej aptece kupilam.Potem poszperalam na allegro,aby Beti pokazac na wzor.Zerknij na link z mojego posta w tym temacie z 29.12.
 
 
Betti 
Beata


Wiek: 55
Dołączyła: 02 Cze 2009
Posty: 127
Skąd: Krosno
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 6:56 pm   

Kupiłam na allegro w Eden Chemicals, 12,5 kg za 149 zł.
Nie wiem czy ta sól ma coś wspólnego z solą morza czarnego. Czytałam jak ma ona wyglądać ( duże kryształki). Niestety jest bardzo dużo drobnej soli i myślę że jest wymieszana z naszą zwykła solą pół na pół. Nie wiem może się mylę?. Jest jakiś sposób aby to sprawdzić? Kąpie się i nic na razie nie pomaga. Może ktoś poda mi, ile tej soli sypać na jedną kąpiel, może za mało daje.
Dzięki z góry Betti
_________________
Beata
"Zycie nie daje nam tego, czego chcemy, tylko to, co dla nas ma."
 
 
Andrew88 

Wiek: 36
Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 2:16 pm   

Witam,
ostatnio widziałem sklep z naturalnymi produtkami do ciała, do kąpieli itp. Firma nazywa się ORGANIQUE ( www.organique.pl ). W swojej ofercię, między innymi mają sól z morza martwego, błoto i jakieś mydło na łuszczycę. Na stronie www akurat tego nie ma, ale mają to na pewno, bo koleżanka pracuje w jednym z takich sklepów i mówiła mi, że jest taka specjalna seria kosmetyków na łyszczyce i na pewno są to preparaty naturalne. Morze ktoś skorzysta, na stronie jest podana lista sklepów (przeważnie w jakiś CH/galeriach, w większych miastach). Ja planuje sobie kupić sól i błoto, ale narazie nie mieli na stanie, bo w B-B jest taki mały ten sklepik :D

Pozdrawiam :)
 
 
sylviritim 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 4:51 pm   

Zerkne w weekend do centrum handlowego u siebie w Gdańsku.Kojarze ze maja taki sklepik.Zorientuje sie w ofercie i w cenach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa