Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
bardzo zaawansowana łuszczyca
Autor Wiadomość
*Joanna* 

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 2
  Wysłany: Nie Lip 04, 2010 7:22 pm   bardzo zaawansowana łuszczyca

Witam serdecznie.
Moja ciocia ma bardzo zaawansowana łuszczycę. zmaga się z nią już od kilkunastu lat. nic nie pomaga:( ostatnio dopadł ją też rak płuc...podczas brania chemii łuszczyca po prosty zniknęła...:) niestety... ostatnio pojawiła się ze zdwojoną siła:( nie pomaga NIC!! nawet elki... zna ktoś Skuteczny sposób na poradzenie sobie z tą choroba? bardzo proszę o sprawdzone metody i nie na jakiś pojedynczy strupek tylko na naprawdę "wredną" łuszczyce...
 
 
*Joanna* 

Wiek: 34
Dołączyła: 04 Lip 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 7:23 pm   

aha i jeszcze jedno... słyszałam o jakimś szamponie z niemiec który ponoć pomaga i dzięki któremu ludzie się wyleczyli... wie ktoś coś na ten temat?? bardzo mi na tym zależy...:(
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 8:11 pm   Re: bardzo zaawansowana łuszczyca

*Joanna* napisał/a:
Witam serdecznie.
Moja ciocia ma bardzo zaawansowana łuszczycę. zmaga się z nią już od kilkunastu lat. nic nie pomaga:( ostatnio dopadł ją też rak płuc...podczas brania chemii łuszczyca po prosty zniknęła...:) niestety... ostatnio pojawiła się ze zdwojoną siła:( nie pomaga NIC!! nawet elki... zna ktoś Skuteczny sposób na poradzenie sobie z tą choroba? bardzo proszę o sprawdzone metody i nie na jakiś pojedynczy strupek tylko na naprawdę "wredną" łuszczyce...


Jeżeli jest to bardzo zaawansowana łuszczyca to raczej bez szpitala się nie obejdzie, bo z takimi zmianami ciężko sobie poradzić, jeżeli obejmują one większą część ciała, poza tym jeżeli brała chemię, jej organizm przez nią się osłabił i łuszczyca zaatakowała, często tak jest nawet przy zapaleniach garła, anginach ip. a co dopiero po chemii. Teraz raczej bym uważał na to co ona może stosować, ze względu na raka płuca, chodzi mi tu o różnego rodzaju ziół, które mogą pomóc w łuszczcycy, choć nie ma pewności czy pomogą, jeżeli jest ona aż tak obszerna, wydaje mi się, że najpierw trzeba pozbyć się łuski, bo maści kremy źle się wchłaniają, poza tym raczej zdałbym się na szpital, choć nigdy z niego ossobiście nie korzystałem.
Co do skutecznych sposobów, to chyba nie ma takiego dla każdego z nas, niektórzy mają łuszczycę kroplkową, inni plackowatą, a nie na każdego to samo działa i trudno podać coś konkretnego co może pomóc. Ja raczej zacząłbym od zaleczania od wewnątrz i zewnątrz, tzn. zioła i mazidełka.
Zapytaj czy stosowała kiedyś cygnolinę, która pomaga większości z nas, to może okazać się skuteczne choć dłogorwałe w zaleczaniu, ale to bym polecił
 
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 8:14 pm   

*Joanna* napisał/a:
aha i jeszcze jedno... słyszałam o jakimś szamponie z niemiec który ponoć pomaga i dzięki któremu ludzie się wyleczyli... wie ktoś coś na ten temat?? bardzo mi na tym zależy...:(


Nie wierz w te specyfiki reklamowane, bo jest ich sporo i tylko zostawiają pusty portfel, dlatego to piszę bo jeżeli ktoś poleca specyfik i pisze, że ludzie się WYLECZYLI to jakaś ściema, tej choroby się nie WYLECZY a tylko zaleczy. Uwierz mi nie jeden chory na łuszczycę chwytał się brzytwy i stosował te "złote środki" na wyleczenie - ale niestety tego się nie wyleczy
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 9:31 pm   

Joasiu po pierwsze nie ma złotego srodka ,który pomaga wszystkim,kazdy z nas choruje inaczej i co innego na niego działa.Poczytaj spokojnie forum,to bank wiadomosci.Nikt nie jest w stanie podac ci recepty czy gotowej odpowiedzi.Łuszczyca to dziwna choroba.Musisz poswiecic wiele czasu aby przeanalizowac i popróbowac wielu sposobów.To co działa na jednych to nie działa na innych.Gdyby ktokolwiekwyleczył sie z łuszczycy to wiedziałby o tym cały swiat i nagroda Nobla byłaby jego.Nie daj sie zwiesc roznym cudownym specyfikom.Kazdy musi sam znalesc to co jemu pomaga.Życze wytrwałosci w czytaniu i pogłebianiu wiedzy na temat łuszczycy.Gdy cokolwiek bedzie niejasne pytaj,chętnie pomozemy :mrgreen:
 
 
emilia bialecka 
emi24

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: łódz
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 8:09 am   

Witam od 3 lat moje ciało przypomina jedną wielką łuskę! Nic nie pomaga począwszy od maści ziół do 'metatraxenu'nie mam już sił pomocy
:sad:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 8:40 am   

Witaj bardzo lakoniczna a zarazem dramatyczna prosba.Nie da sie podac jednej recepty.Kazdy z nas choruje inaczej i co innego na niego działa.Leczenie może przebiegac w wielu kierunkach:masci,farmakologia,homeppatia,ziołolecznictwo,fototerapia czy leczenie biologiczne.Rozumiem Twój bol,kazdy z nas przechodzi przez te droge ale niestety musisz uzbroic sie w cierpliwosc.Na poczatek proponyje spokojnie poczytac to co napisano na forum.Jest to skarbnica wiedzy.Ludzie od lat umieszczaja tu swoje metody i sposoby walki z pania ł nie da sie tego powiedziec w jednym poscie.Spokojnie poczytaj,przeanalizuj i jezeli bedziesz miała konkretne pytania ,uwagi to napisz,chętnie pomożemy.(wydaje mi sie ze w nazwie leku jest bład Methotrexsat to cos innego jak Trexsan :wink: jezeli MTX nie działa to nalezy go bezwzględnie zostawic i rozpoczac kuracje:Cyklosporyną,Neotigasonem,lub Solami Złota-o tym powinien zadecydowac lekarz)Na koniec taka uwaga-jezeli masz tak cięzkapostac łusczycy to na bank BARDZO szwankuje ci watroba i uwazam ze powinnas zdecydowac sie na scisłą diete watrobową.Pozdrawiam.Miłej lektury i....czekam na pytania :mrgreen:
 
 
emilia bialecka 
emi24

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: łódz
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 10:41 am   

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODP. ..... Mój lekarz dermatolog rozkłada ręce i już sam nie wie co dalej ze mną począć. Mam pytanie apropo leku cyklosporyny co to za lek ???? Czy to metoda leczenia komuś pomogła ????Jak zaproponować lekarzowi metodę leczenia tym lekiem????? A moze ktoś mogłby dać minamiar na dobrego lekarza w Łodzi
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 28, 2010 10:52 am   

Emilko przejrzyj temat tu"Moja Biedroneczka", tam cały czas trwa walka i ta cyklosporyna też była praktykowana.Pogadaj z Aguskiem,może ona coś Ci w sprawie tych lekarzach doradzi.Pozdrawiam i powodzenia życzę :smile:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 12:14 pm   

emilia bialecka napisał/a:
BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODP. ..... Mój lekarz dermatolog rozkłada ręce i już sam nie wie co dalej ze mną począć. Mam pytanie apropo leku cyklosporyny co to za lek ???? Czy to metoda leczenia komuś pomogła ????Jak zaproponować lekarzowi metodę leczenia tym lekiem????? A moze ktoś mogłby dać minamiar na dobrego lekarza w Łodzi


Jak nie wie co robic to najprostrza droga skierowac do szpitala a nie eksperymentowac i dreczyc schorowana dziewczyne!
Niech natychmiast skieruje cie na odzdział w Łodzi macie super lekarzy.Cos mi sie o uszy obił profesor Kaszuba.Doska sie chyba u niego leczy.Jak sie nie odezwie(jak znam życie to sie odezwie :lol: ) to napisz do niej na PW

Cyklosporyna to tez lek na ł ale nie u wszystkich działa.Trudno nam zalecac ci jakikolwiek srodek farmakologiczny bo tylko lekarz zna cały przebieg choroby.Uwazam ze na temat leków tylko lekarz może podjac decyzje,opinie innych nie sa wiarygodne z prostej przyczyny-u kazdego inaczej działa.Jedyne co to skutki uboczne i beztroskie dostawianie lekow-o tym przestrzegam zawsze i wszedzie.Jezeli potrzebne ci wiadomosci wpisz w gogle.Uwazam jednak ze MUSISZ skonsultowac sie z innym lekarzem a najlepiej zdecydowac sie na szpital.Powodzenia :mrgreen:
 
 
emilia bialecka 
emi24

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: łódz
Wysłany: Sob Sie 28, 2010 1:12 pm   

szpital i tu jest problem mam małe dziecko i to nie wchodzi w grę ;ale dzieki w poniedziałek podzwonie po szpitalach i przychodniach moze znajde dr Kaszube pozdrawiam
 
 
Garra Rufa

Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 51
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 9:35 pm   

Rybki....
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 29, 2010 10:56 pm   

Dieta zgodna z grupą krwi.....oczyszczanko wątróbki....głodówki nie proponuję,przy małym dziecku nie przejdzie.Zaszkodzić nie zaszkodzi a próbować zawsze warto :smile:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 9:16 am   

DOSKA!!! :twisted:
Jak pilnie potrzebna to jej nie ma! :evil:
Ona jedyna w tej Lodzi jakos tych lekarzy ogarnia :wink:
 
 
pyronek

Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 10:52 pm   

*Joanna* napisał/a:
słyszałam o jakimś szamponie z niemiec który ponoć pomaga i dzięki któremu ludzie się wyleczyli


Tez byłbym wdzieczny gdyby ktoś polecil jakiś szampon... Fajnie by było gdyby jeszcze radzil sobie z myciem tych maści bo gdy czyms się wysmaruje na głowie to mycie tych włosów to jakiś koszmar ;/
_________________
http://walkazluszczyca.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa