Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego dowiedziałem sie na temat Libii
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 11:25 am   Czego dowiedziałem sie na temat Libii

zostawiam bez komentarza.....mnie powaliło

http://www.joemonster.org..._na_temat_Libii
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 549
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 11:40 am   

Widziałem to już jakiś miesiąc temu. Prawdą jest, że Kaddafi znacjonalizował przemysł rafineryjny w Libii i dzięki temu gospodarka tego kraju miała się świetnie, Libia była chyba jedynym krajem na świecie bez długu http://www.for.org.pl/pl/...-zyje-bez-dlugu
Cytat:
Na 168 państw, dla których dane zebrał Międzynarodowy Fundusz Walutowy, tylko Libia w ogóle nie miała długu publicznego.
Prawdą jest też, że Kaddafi chciał odejść od rozliczeń w dolarach tak samo jak Saddam Hussein. Natomiast sceptycznie podchodziłbym do większości rzeczy, które są w tym filmiku - nie udało mi się tego zweryfikować i obawiam się ze większosc jest wyssane z palca.

Ale tak obiektywnie patrząc na tą sprawę nie umiem tego inaczej nazwać niż morderstwo polityczne. Nie mam ochoty czytać w naszych "obiektywnych" mediach na ten temat i dyskutować tutaj o tym, niech każdy sobie wyrobi pogląd sam.

Taki artykuł znalazłem pare dni temu: http://blogi.newsweek.pl/...d-not-dead.html
Cytat:
Nie jestem i nie byłem miłośnikiem Kaddafiego, także wtedy, gdy cały Zachód właził mu z rozkoszą w dupę, lub frywolnie i bezpruderyjnie nadstawiał mu swoją własną. Niezależnie od merkantylnych powodów takich niecodziennych figur politycznych.

Bardziej od śmierci Kaddafiego wstrząsnęła mnie jednak faryzejska i kabotyńska reakcja świata na to cyniczne morderstwo polityczne, zwłaszcza słowa radości Berlusconiego „sic transit gloria mundi”, który jeszcze nie tak dawno urządzał z Kaddafim w swojej willi bzykanko płatnych nieletnich panienek. Teraz rolę rajfura i alfonsa, Berlusconi zamienił na rolę zwyczajnej, mocno przechodzonej dziwki.

Najbardziej jednak zasmuciła mnie opinia szefa PE, Jerzego Buzka, którego do dzisiaj uważałem za mądrego i uczciwego człowieka, a nawet polityka. Oświadczył on , że to „długo oczekiwany dzień dla Libii”, stając się w ten sposób niestety wspólnikiem tego morderstwa.






Julian Tuwim napisał/a:
...że im gdzieś nafta z ziemi sikła i obrodziła dolarami; że coś im w bankach nie sztymuje, że gdzieś zwęszyli kasy pełne lub upatrzyły tłuste szuje ...
Cytat:
Kiedy Kaddafi przez 40 lat morduje - powiedzmy - 2000 obywateli kraju, w tym większość podczas buntu w więzieniu, nie chce zadłużać swojego kraju, buduje rurociągi przez co staje się bardzo niezależny jeśli chodzi o żywność, planuje wprowadzić nową walutę do handlu ropą - jest groźnym dyktatorem, którego należy zabić i traktować jak śmiecia.

Kiedy NATO w ciągu kilku miesięcy zabija kilkanaście tysięcy obywateli nieswojego kraju, a siły przez NATO popierane wystawiają zwłoki jak atrakcję turystyczną z którą można sobie pstryknąć sweetaśną fotę na facebooka - walczy o wolność i demokrację.


Jakoś NATO i USA w krajach gdzie cierpi miliony ludzi a nie ma surowców np Korea Północna nie kwapią się tak ochoczo do wyzwolenia ich spod reżimu ;) Nie mam żadnych wątpliwości, że tu nie chodziło o życie cywili a o coś innego bo jaką wartość ma dla USA życie ludzkie można było się przekonać nie jeden raz. To tyle ode mnie w temacie Libii, nie chciałbym na tym forum dyskusji politycznych, zwłaszcza na takie brzydkie i smutne tematy :( Wystarczy nakręcić w mediach odpowiednie podkoloryzowane historie i można zrobić wszystko przy akceptacji całego świata... Nie oglądam telewizji ale jestem prawie na 100% pewny, że w głównych wydaniach wiadomości śmierć Kaddafiego prezentowano jako koniec groźnego dyktatora i długo oczekiwany dzień przez Libię i nie próbowano nawet podejmować tematu z drugiej strony a działania USA i NATO prezentowane były jako bohaterskie bez ani jednego słowa krytyki...
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 6:26 pm   

Pawel napisał/a:
nie chciałbym na tym forum dyskusji politycznych, zwłaszcza na takie brzydkie i smutne tematy


niestety ale życie nie składa sie tylko z miłych ,słodkich ,wesołych i różowych tematów....uwazam że o pewnych rzeczach nalezy mówic głosno i dobitnie....milczenie często jest daniem przyzwolenia na niecne czyny....
moge nie zgadzac sie z niektórymi wypowiedziami na filmiku ale....generalnie cos w tym wszystkim jest :hmm:
...łuszczyca też jest brzydka i mało wesoła...ale jest :wink:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 549
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 7:40 pm   

Zgadzam się z Tobą szater, ale nie na wszystko mamy wpływ a życie jest za krótkie żeby poświęcać czas na porywanie się z motyką na słońce, choćbyśmy zmobilizowali nawet wszystkich Polaków to jesteśmy za małe żuczki żeby cokolwiek w tej wielkiej machinie ogromnych interesów zmienić i jak byśmy nawet zaczęli próbować przekręcać któryś trybik w drugą stronę moglibyśmy skończyć wszyscy rozgnieceni pod wielkim butem i nikt by sie za Polską nie obejrzał, nie dalej jak 70 lat temu mieliśmy przykład a wtedy była dużo bardziej "czysta sytuacja". Zresztą widać jak skończył Kaddafi, nie dawno przyjaciel a gdy stał się niewygodny w pare miesięcy zrobiono z niego groźnego dyktatora i zlikwidowano ku uciesze całego świata, tym którzy zapomnieli jaka była przyczyna interwencji w Iraku przypominam, że oficjalnym powodem było posiadanie przez reżim Husseina broni masowego rażenia, której po solidnym zbombardowaniu tego kraju nie znaleziono i USA przyznało się, że to była pomyłka ;)

Ale kto teraz o tym pamięta ;) Ważne aby walczyć w obronie ućiśnionych cywili. Nie bedę teraz szukał dokładych danych ale te 3 ostatnie misje "pokojowe" po 2000 roku kosztowały życie pewnie więcej jak miliona cywili. A ile można było zrobić dobra za te biliony (nie miliardy) dolarów, które wydano na zrzucanie bomb?

Nie chcę tutaj dyskusji na tematy polityczne z kilku powodów m.in. dlatego, że aby móc to robić trzeba by mieć prawdziwy obraz sytuacji, z drugiej strony takie dyskusje powodują mnóstwo nieporozumień i kłótni i w efekcie możemy długo tutaj dyskutować i nic tym nie osiągniemy. Nie chciałbym też aby to forum było w jakikolwiek sposób opiniotwórcze.

Zgadzam się z Tobą szater również z tym, że nie można takiego stanu rzeczy akceptować. Proponuję aby każdy robił jak najwięcej dobra w swoim otoczeniu i robił swoje jak najlepiej potrafi i w ten sposób zmieniajmy świat na lepsze :) Taki powrót do pozytywistycznej pracy organicznej u podstaw :)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 8:46 pm   

....żadne miejsce nie jest złe do zaprezentowania swojej opini na kazdy dowolny temat.....nikt tu nie chce sie bawic w polityke czy tworzyc opiniotwórcze forum...znalazłam ciekawą w/g mnie informacje i nia sie podzieliłam :hmm: ....

ps
...kropla drąży skałe...
mój Ojciec był społecznikiem i ja nim jestem...oboje porywamy sie z motyka na słonce...ON poswiecił całe swoje zycie pracy na rzecz innych ja robie dokładnie to samo,bez pomocy organizacji,staram sie reagowac na kazda krzywde i to nie w blasku fleszy...szanuje ludzi którzy nie stoją obojetnie gdy dzieje sie jakakolwiek krzywda czy niesprawiedliwosc....dlatego zawsze bede mowiła głosno o takich sprawach,niekoniecznie nawet wdajac sie w dyskusje....licze sie takze z tym ze moge byc zbanowana
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 549
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 9:09 pm   

szater napisał/a:
....żadne miejsce nie jest złe do zaprezentowania swojej opini na kazdy dowolny temat.....nikt tu nie chce sie bawic w polityke czy tworzyc opiniotwórcze forum...znalazłam ciekawą w/g mnie informacje i nia sie podzieliłam
Rozumiem :) Jak widzisz ja nie mam nic przeciwko temu tylko wyraziłem swoją opinię w tej sprawie :)

szater napisał/a:
kropla drąży skałe...

Tak tylko czasem zamiast kapać po kropelce może lepiej pomyśleć jak zbudować kilof? :)

szater napisał/a:
mój Ojciec był społecznikiem i ja nim jestem...oboje porywamy sie z motyka na słonce...ON poswiecił całe swoje zycie pracy na rzecz innych ja robie dokładnie to samo,bez pomocy organizacji,staram sie reagowac na kazda krzywde i to nie w blasku fleszy...
To bardzo dobre podejście :) Chociaż duża część rozmaitej maści fundacji i organizacji robi dobrą robotę to jest też mnóstwo, które nie robią tego w dobrych bezinteresownych intencjach. Przypomniała mi się teraz fundacja Bono z U2, która zbierając rocznie 10 milionów funtów na pomoc ludziom przeznacza kwotę 100 tysięcy funtów, reszta idzie na pensje dla 120 pracowników, którzy zajmują sie rozmyślaniem nad tym jak to co po opłaceniu ich pensji zostało rozdać i organizowaniem imprez właśnie w blasku fleszy o którym wspomniałaś z udziałem celebrytów aby pokazać ile to oni dobra czynią i apelować o kolejne składki. Nie lubię również reklam typu "kup nasz produkt a przekażemy 5groszy na dobry cel".
szater napisał/a:
.licze sie takze z tym ze moge byc zbanowana

Bez przesady :) Na tym forum nikt nie będzie zbanowany za poglądy :) Wprawdzie był jeden wyjątek, który potwierdził tą regułę ale to był szczególny przypadek - to był człowiek z innej planety jak pamiętasz i nie chciałem, żeby marnował swój czas tutaj :)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 9:48 pm   

Pawel napisał/a:
... Na tym forum nikt nie będzie zbanowany za poglądy :) )

A tak konkretnie, to można wiedzieć o jakich poglądach Wy tu w ogóle gadacie? To cały czas, o tym śmiesznym linku, leci? Efekt motyla :hmm:
 
 
Pawel 
Administrator


Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 549
Wysłany: Nie Paź 23, 2011 9:53 pm   

Mówiłem ogólnie ;) nie warto tego wątku drążyć. A efekt motyla to bardzo ciekawa sprawa, fascynowało mnie to zjawisko od zawsze :) Polecam serie filmów "Efekt motyla"
_________________
Pozdrawiam Cię Gość :)
Paweł
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 10:00 pm   

Mnie też to zjawisko fascynuje, niby nie wierzę ale czasami sama obserwuję jego działanie/istnienie :mrgreen: I jak tu nie wierzyć :hmm:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 9:21 am   

1.Wymiana zdan w ty watku NIE JEST DYSKUSJA O POGLADACH
2.Podałam informacje
3.została skomentowana
4.ustosunkowałam sie do komentarza
5.informacja ze zbanowaniem była zartem :razz: ...i dotyczyła nie zbanowania za poglady ale za łamanie regulaminu :lol:


acha i jeszcze jedno :

"„
Dowolny układ fizyczny, który zachowuje się nieokresowo, jest nieprzewidywalny. ”
— Edward Lorenz.....z tym akurat sie zgadzam :brawo:
_________________
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE , WIERNI PO PORAŻCE
Motto Falubazu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa