Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Świąteczne pogaduchy
Autor Wiadomość
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 9:51 am   Świąteczne pogaduchy

:mrgreen: Kochani jak tam przygotowania do Swiąt?Liczę że podzielicie sie wiadomościami kulinarnymi.Daro zapodaj jakąs super sałatkę :roll:
Heniutko,Tygrysko jak tam u Was z pieczonymi mięskami?Mnie już sie znudził schab ze sliwkami,może znacie inną wersję(prostą,sprawdzoną!) :mrgreen:
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 9:53 am   

u mnie robie

Pieczeń rzymską

1 kg mięsa mielonego wołowo-wieprzowego, sól, pieprz, 2 łyżki oliwy, 2 średnie cebule, 2 całe jajka, 4 jajka na twardo, dwie suche kajzerki, 0,5 metra folii aluminiowej.

Dwie godziny przed pieczeniem namoczyć suche kajzerki w zimnej przegotowanej wodzie. Cebulę drobno pokroić i podsmażyć na złoto, odstawić do wystygnięcia. Surowe jajka wbić do mięsa mielonego i wstępnie wymieszać. Namoczone bułki odcisnąć dokładnie i przemielić w maszynce razem z podsmażoną cebulą. Zmieloną bułkę z cebulką i przyprawami dokładnie wymieszać z masą mięsną
Wąską długą formę wyłożyć folią aluminiową. Wyłożyć masą do połowy, ułożyć obrane uprzednio ugotowane jajka na twardo i zakryć pozostałą masą. Posmarować wierzch oliwą, zakryć szczelnie folią i wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec w temperaturze 200 °C przez 30 - 40 minut. Ostatnie pięć minut piec z odwiniętym wierzchem folii aby pieczeń ładnie się zrumieniła.
Aby poprawić smak i aromat pieczeni nic nie stoi na przeszkodzie aby do masy mięsnej dodać ulubione zioła i przyprawy.

rodzinka uwielbia ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:41 am   

Ja niedawno zmienialam mieszkanie wiec mam pomalowane, posprzątane i odkurzone po kątach. Jeszcze bedzie troche bajzla jesli przed swietami wstawią mi nowe okna. A z potrawami swiątecznymi to ja raczej bez szalenstw. Ale chetnie poczytam co za smakolyki szykujecie.
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:44 am   

mnie remont czeka... ale nie na razie... nie ma na to odpowiedniej kasy ;) - swoja droga ewa ile kosztuje teraz okno (tak mniej wiecej) takie w blokach?
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:55 am   

Tygryska okna są bardzo drogie. Ja za 3 okna jedno normalane i dwa balkonowe tylko drzwi czyli trzy sztuki okien zaplacilam 3200zl. Z tym ,ze 2 sztuki okien są wzmocnione folią w razie uderzenia zeby nie wyleciala szyba. Firme polecila mi znajoma ktora kilka lat temu zakladala okna i jest bardzo zadowolona.
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:02 am   

na razie nie stac mnie na to ale orientacyjna cena sie przydaje - dzieki ewa :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:05 am   

Kocie ja tę pieczeń przejełam po babci.Dodaje jeszcze do niej pieczarki podsmażone,trochę papryki w kosteczkę i dwa jajka na twardo w całosci do środka.Na wierzch daje plastry boczku surrrowego(a le niezdrowe ale smaczne)chciałam zrobic inny niż zawsze schab.Ten ze śliwką juz sie przejadł.Zreszta mi schab mało wychodzi jest taki suchy.Wędlin ze sklepu nie kupuję na śeięta i musze ratowac sie pieczonymi miesami.(kuchnia to nie jest niestety moje ulubione zajęcie :oops: ale od czego ma sie przyjaciół-przecież nie zostawią biednej czarownicy w potrzebie :lol:
 
 
ewa49 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 496
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:06 am   

Moja administracja ma mi oddac czesc pieniedzy za te okna i dlatego sie zdecydowalam bo to rzeczywiscie duzo kasy, ale musialam to zrobic bo przez stare okna strasznie wieje a jak wstawią nam liczniki ciepla to sie nie pozbieramy z rachunkami za centralne
 
 
EWaa


Dołączył: 19 Lip 2006
Posty: 815
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 12:46 pm   

A ja dostałam jakiegos "lenia" , żeby mi sie tak chcialo jak mi się nie chce:) , przydałyby sie jakies krasnoludki do pomocy:)
_________________
Witam Wszystkich:):)
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 6:53 pm   

Melduje posłusznie że pierogi i uszka już pokleiłam,choinkę kupiłam,prezenty prawie mam.Najgorzej sprawa wyglada ze sprzątaniem.Jestem po remoncie(latem),wszystko niby powinno iśc gładko ,powinno bo niestety od 1.5 miesiąca ocieplają nasz budynek.Firma ma bardzo splidne podejscie do pracy-grunt żeby sie nie zmęczyc.Za oknami mam rusztowania,powleczone siatką ta że noc mam praktycznie cały dzień.Fruwajace resztki(kuleczki)steropianu robią za śnieg.Po otwarciu okna wszystkie meble przystrojone.W sumie zastanawiam sie nad sprzątaniem.Choinka,świece,wigilijny stół i śnieg na meblach czyż to nie romantyczne? :roll:
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 7:11 pm   

szater ;) w sumie masz bezplatna sniegowa dekoracje ;)

a ogolnie to w takim razie poczekalabym z gruntowniejszymi porzadkami az skoncza :) no chyba ze spodziewasz sie jakichs gosci powaznych na swieta ;)

ja prezenty tez juz mam ewentualnie sa zamowione i do odbioru... reszta w proszku ;)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 7:55 pm   Re: Świąteczne pogaduchy

szater napisał/a:
:mrgreen: Kochani jak tam przygotowania do Swiąt?Liczę że podzielicie sie wiadomościami kulinarnymi.Daro zapodaj jakąs super sałatkę :roll:
Heniutko,Tygrysko jak tam u Was z pieczonymi mięskami?Mnie już sie znudził schab ze sliwkami,może znacie inną wersję(prostą,sprawdzoną!) :mrgreen:

Wiesz z tym sprawdzeniem to różnie bywa.....co kraj to obyczaj :grin: Różne smaki i inne upodobania som.A to jednak ŚWIĘTA-niewypałów nie może być.Chociaż do premiery troszkę czasu jest,można wypróbować.Ja to ogólnie większość mięsek na gorąco robię, potem to tylko podgrzanko i hulaj dusza :oops: Chcesz mogę zapodać?
A z tym schabem..to rękaw koniecznie i mała temp. i dłużej w piekarniku,nie ma mowy o suchości.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:05 pm   

Co do porządków to ja mam wymówkę.Zwierzyny u mnie w liczbie 3 jest,w tym jeden 3 miesięczny labrador.Ludzie to jest żywe srebro :twisted: co odkurzysz to..... znowu odkurzaj.No to co ja się będę wysilać -czasu a czasu jest.
Łyknęłam dziś "Galerianki"- ludu mój ludu :shock: .
 
 
kaśka69 


Wiek: 54
Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 224
Skąd: poznań
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:10 pm   

Ja zawsze zaczynam od najprzyjemniejszej czynnosci sprzatnie i ozdabianie. Mieszkanko juz błyszczy, girlandy pouwieszane, gwiazdor juz na balkonie doczepiony.
Teraz niestety czas na najgorsze czyli na gotowanie. To czynnosc której bardzo nie lubie.
Ale tą czynność zaczynam dopiero od przyszłej soboty, wiec jeszcze tydzień laby.
 
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 8:45 pm   

kaska to ja odwrotnie :) gotowanie lubie a sprzatanie... no samo nie chce sie to trzeba ale nie budzi mojego zachwytu ;)

jas - jakie jeszcze masz zwierzaki? bo ja mam dwie koteczki - jedną czarna z biala krawatka i jedna preguska :)
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa