Wiek: 48 Dołączył: 10 Lip 2006 Posty: 928 Skąd: Polska
Wysłany: Wto Lip 11, 2006 7:38 pm LORINDEN A
LORINDEN A (steryd) - umiarkowanie działający
Skład
1 g maści zawiera 0,2 mg piwalanu flumetazonu oraz 30 mg kwasu salicylowego.
Działanie
Syntetyczny glikokortykosteroid o umiarkowanie silnym działaniu miejscowym, wykazujący działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwalergiczne i przeciwobrzękowe. Flumetazon jest difluorowaną pochodną steroidową, która w działaniu miejscowym aktywnością około 400-krotnie przewyższa hydrokortyzon. Powoduje redukcję substancji podstawowej tkanki łącznej, osłabia hiperergiczne, proliferacyjne i wysiękowe procesy w niej przebiegające. Jest także silnym inhibitorem kinin tkankowych, wykazujących aktywność proteolityczną. Dobrze penetruje przez naskórek do skóry właściwej. Prawie nie wchłania się do krążenia poprzez skórę. Dodatek kwasu salicylowego, wykazującego działanie keratynolityczne, ułatwia przenikanie glikokortykosteroidu przez zrogowaciałą warstwę naskórka, powodując jednocześnie jego rozpulchnienie i słabe działanie odkażające.
Wskazania
Lek stosuje się miejscowo w zadawnionych i ciężkich stanach zapalnych przebiegających z nadmiernym rogowaceniem, które nie reagują na inne steroidy: w łuszczycy owłosionej skóry, łuszczycy zadawnionej, liszaju rumieniowatym brodawkującym, liszaju płaskim o nasilonym świądzie lub w przypadku umiejscowienia na płytkach paznokciowych, łojotokowym zapaleniu skóry, wyprysku zliszajowaciałym.
Przeciwwskazania
Nie wolno stosować lorindenu w bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych zakażeniach skóry, jak również w stanach przedrakowych i nowotworach skóry, w trądziku zwykłym i różowatym, dermatitis perioralis, po szczepieniach ochronnych oraz w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na lek. Bardzo ostrożnie należy stosować na powieki osób z jaskrą o wąskim i szerokim kącie przesączania i zaćmą. W wyjątkowych przypadkach, ostrożnie i krótko można stosować u kobiet w ciąży i dzieci. Stosując na twarz należy pamiętać o skórnych powikłaniach leczenia.
Działanie niepożądane
Stosowany na dużych powierzchniach, długotrwale oraz pod opatrunkami okluzyjnymi może ulec absorpcji ze skóry i wykazywać układowe, hormonalne działania niepożądane. Zbyt długie stosowanie miejscowe może powodować zanikowe zapalenie skóry. Może powodować zaostrzenie istniejących zmian. Stosowany na twarz dość szybko może wywołać dermatitis perioralis i zanikowe zapalenie skóry. Może spowodować trądzik steroidowy, plamice, teleangiektazje, objawy podrażnienia skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).
Dawkowanie
Cienką warstwę maści nakłada się na zmienioną chorobowo skórę, początkowo 2-3 razy dziennie, później 1-2 razy dziennie. Przy nadmiernej lichenizacji lub w przypadku nadmiernie zrogowaciałych zmian - stosuje się pod opatrunkiem okluzyjnym, raz na 24-48 h.
w sobote byłam u lekarza ogólnego po kolejną recepte na w/w maść na 2 opak.
jakiez było moje zdziwienie w aptece, gdy pan za te 2 opak. zaśpiewał mi 8 zł ! tj. 4 zł / opak.
do tej pory płaciłam około 1,40 / opak. ale,ze miałam zapasik to od kwartału nie byłam w aptece
pan aptekarz poinformował mnie,iż lek został skreśklony z listy leków refundowanych i jest teraz płatny 100 %.
no dobra, jeszce przeżyje to ,ale inne leki jeśli zdrożeją 3-krotnie, to bedzie koniec świata!
załamka totalna AgA
_________________ Kochać kogoś - widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne
Lorinden A so świństwo i nie powinno się go stosować na łuszczycę!
Cytat:
Lorinden (piwalan flumetazonu, flumetasone pivalate) - Locacorten – zawiera fluorowany kortykosteroid o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwysiękowym i przeciwświądowym. Do użytku zewnętrznego. Wywiera te same działania uboczne co Flucinar. Nie powinien być stosowany w leczeniu łuszczycy, z uwagi na typowo objawowe i krótkotrwałe działanie. Lorinden A jest z dodatkiem kwasu salicylowego. Lorinden C zawiera dodatkowo klichinol o działaniu odkażającym. Lorinden N zawiera dodatkowo neomycynę o dizalniu przeciwbakteryjnym, a Lorinden T – zawiera w składzie dziegieć i kwas salicylowy. Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie tych preparatów u młodych ludzi z trądzikiem oraz u dojrzałych osób z trądzikiem różowatym. Oba bowiem przechodzą w oporny na leczenie trądzik sterydowy acne steroidea. Leki te nie powinny być stosowane na szyi i twarzy oraz na narządach płciowych. Są więc mało przydatne w leczeniu łuszczycy.
ja tez stosowalam L.A jako dziecko, ale mnie w ogole nie pomagalo; za to np mojemu tacie bardzo pomoglo, nawet teraz jak mu cos wyskoczy to mu pomaga
_________________ "Moze wiem najlepiej, dlaczego tylko czlowiek potrafi sie smiac: tylko on cierpi tak bardzo, ze musial wynalezc cos takiego jak smiech"
/F.Nietzsche/
Wiek: 48 Dołączył: 10 Lip 2006 Posty: 928 Skąd: Polska
Wysłany: Wto Sie 01, 2006 5:41 pm
Misurina popieram cię z tym sterydem, ja sam sterydów nie używam i nie mam zamiaru używać bo efekty są krótkotrwałe. Kiedyś używałem lorinden, trochę mi pomagał, ale nic nadzwyczajnego.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum