Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Fumaric Acid
Autor Wiadomość
Voitek
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 6:53 pm   Fumaric Acid

Na tym czy innym forum czytalem o zachwytach w leczeniu luszczycy przy pomocy "fumaric
acid". Czy moglbym zainteresowac Sz.Czlonkow do dyskusji na ten temat" ?
Kiedys do domu dostalem ulotke od jakiegos lekarza autora jakiejs medycznej gazetki.
Powiedzial, wszystko jest wyjasnione z luszczyca. "fumaric acid" rozwiazuje wszystko.
Moja dermatolog kompletnie to zlekcewazyla, jak kazdy typowy lekarz. Pozniej bladzac po web sites, dowiedzialem sie, ze skora, azeby byla zdrowa potrzebuje miec pewien poziom "fumaric acid". Organizm produkuje fumaric acid po kapieli slonecznej. Rzekomo ci, ktorzy cierpia na luszczyce wymagaja dwukrotnie wiecej slonca, azeby ten poziom osiagnac, w porownaniu z tymi, co nie maja luszczycy. Probuje byc opalony (robie to ostroznie) na calym ciele. Korzystam tylko ze slonca, jezeli to jest mozliwe.
Luszczyca moja nie powieksza sie, ale i nie maleje. Pozostaja gladkie czrwone plamy glownie na konczynach. Czy ktos moglby podzielis sie ze mna swoim doswiadzceniem w uzywaniu faumaric acid
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 9:33 pm   

Drogi kolego ..niestety musisz pisac po polsku..wiele zwrotów jest niezrozumiałych dla wiekszosci forumowiczów.Fumaric Acid to po polsku kwas fumarowy-jest on składnikiem wielu leków przeciw łuszczycowych.

oto przykładowa tabelka:

D 05 A – Leki przeciwłuszczycowe
do stosowania zewnętrznego
D 05 AA – Preparaty dziegciowe Dziegć

D 05 AC – Pochodne antracenu Ditranol

D 05 AD – Psoraleny Trioksysalen • Metoksalen

D 05 AX – Inne Kwas fumarowy • Kalcypotriol • Kalcytriol • Takalcytol • Tazaroten


D 05 B – Leki przeciwłuszczycowe
do stosowania wewnętrznego
D 05 BA – Psoraleny Trioksysalen • Metoksalen • Bergapten

D 05 BB – Retinoidy Etretynat • Acytretyna

Kazdy z nas korzysta z różnych w/w leków.W łuszczycy nie ma nic oczywistego dlatego na kazdego z nas działa cos innego.
Jestesmy forum informacyjnym,pomagamy młodym przejsc przez trudne etapy choroby.Wzajemnie sie wspieramy jednak nie jest to forum gdzie prowadzimy zażarte dyskusje naukowo-medyczne :mrgreen:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 9:40 pm   

Sorki że tak post pod postem.Pisałes o najnowszym leku oto jego opis:

Daivobet® jest pierwszą i jedyną podwójnie działającą terapią oferującą korzyści płynące z dwóch uzupełniających się mechanizmów działania: miejscowego sterydu w postaci dipropionianu betametazonu i analogu witaminy D3, kalcypotriolu.



Ta nowa opcja terapeutyczna jest wynikiem postępu naukowego w dziedzinie połączeń chemicznych w miejscowych terapiach, który pozwolił stworzyć stabilną, zdolną do penetracji mieszaninę.
Badania kliniczne dowodzą, że w porównaniu z wynikami składników zastosowanych oddzielnie, Daivobet® wykazuje:
Szybsze ustępowanie zmian łuszczycowych
Większą skuteczność w redukcji zmian w skali PASI oraz większą poprawę według Physician Global Assessment
Wyższy wskaźnik odpowiedzi na leczenie i stosowania się do zaleceń lekarza





Zarejestrowane przez LEO Pharma nazwy handlowe unikalnego połączenia to:



Maść Daivobet®, maść Dovobet®, maść Psorcutan Beta®, maść Delcibel® i maść Taklonex®. Nazwa Daivobet® używana jest na przykład w Danii, kraju macierzystym. W Kanadzie i Wielkiej Brytanii używa się nazwy Dovobet®.


Skład



Jeden gram maści Daivobet® zawiera 50μg kalcypotriolu i 0,5 mg betametazonu (jako dipropionian).


Opakowanie



Daivobet® jest dostępny w opakowaniach 3g (próbki), 15g, 30g, 60g i 100g. Nie wszystkie wielkości opakowań mogą być dostępne na rynku.


Wskazania



Daivobet® jest przeznaczony do leczenia stabilnej postaci łuszczycy zwyczajnej, stosowany w terapii miejscowej.






AH, Kopenhaga



"Próbowałem wielu różnych metod leczenia i w większości przypadków skuteczność była niezadowalająca. Łuszczyca ma na mnie wielki wpływ. Moje życie polepszyło się ogromnie odkąd zacząłem stosować jedną z najnowyszh terapii na rynku."


(Generalnie staramy sie unikac stosowania sterydów ale czasami nie ma wyjscia-to takie moje wyjasnienie )






Sposób działania maści Daivobet®



Daivobet® jest unikalnym połączeniem kalcypotriolu 50μg (jako wodzian) i 0,5 mg betametazonu (jako dipropionian). Analog witaminy D3 i miejscowy steryd działają na łuszczycę w różny sposób. Terapia z zastosowaniem połączonej formy dwóch substancji aktywnych kontroluje łuszczycę przez optymalizację mechanizmów normalizujących proliferację i hamujących procesy zapalne, właściwych obu składnikom.
Kalcypotriol (aktywny składnik preparatu Daivobet®) ma wpływ na różnicowanie się keratyncytów (Reichrath et al. 1997). Wiązanie się kalcypotriolu z receptorami dla witaminy D w komórkach skóry inicjuje szereg zdarzeń komórkowych, które hamują proliferację keratynocytów, stymulują ich różnicowanie i regulują procesy zapalne.

Betametazon jako dipropionian działa przeciwzapalnie (Ortonne et al. 1994). Miejscowy steryd zostaje wchłonięty przez naskórek, gdzie wiąże się z receptorami dla glikokortykoidów, wywołując odpowiedź przeciwzapalną oraz hamując proces namnażania się keratrynocytów.

Kalcypotriol, analog witaminy D3, wykazuje się przede wszystkim antyproliferacyjnym działaniem na skórę, podczas gdy steryd wykazuje zarówno przeciwzapalne jak i antyproliferacyjne właściwości. Stosując obie substancje aktywne razem można osiągnąć wyższą skuteczność i szybszą odpowiedź. Potencjalna skuteczność takiego połączenia (oddzielne nakładanie kalcypotriolu i sterydu) została potwierdzona w badaniach klinicznych (Ortonne et al. 1994; Kragballe et al. 1998; Ruzicka & Lorenz 1998; Lebwohl et al. 1996).

Dopóki nie opracowano preparatu Daivobet®, kalcypotriol i steryd nie mogły być stosowane jednocześnie. Kalcypotriol i dipropionian betametazonu mają optymalną stabilność w środowiskach o różnym poziomie pH.

Stabilność kalcypotriolu wymaga środowiska zasadowego, podczas gdy dipropionian betametazonu jest stabilny w podłożu o odczynie kwaśnym. Cząsteczka kalcypotriolu jest względnie niestabilna i przy niskim pH jest nieaktywna.



W konsekwencji jednoczesne nakładanie dwóch preparatów może prowadzić do dezaktywacji substancji czynnych. Nie zaleca się również mieszania dwóch produktów. Połączenia miejscowe sterydu z innymi miejscowymi preparatami mogą wywoływać niepewność, z powodu nietrwałości takiej mieszanki. Dowody sugerują, że kalcypotriol może również być niestabilny w połączeniu z innymi miejscowo stosowanymi produktami (Patel et al. 1998). Jeden lub oba składniki mogą stać się nieaktywne po kilku godzinach lub kilku dniach..



Daivobet® został opracowany, aby połączyć kalcypotriol i dipropionian betametazonu, dwie skądinąd niekompatybilne substancje w jednym preparacie. Jednoczesne stosowanie obu składników jest nie tylko wygodniejsze dla pacjenta, ale również maksymalizuje możliwości uzyskania dodatkowego lub nawet synergistycznego efektu.



W preparacie Daivobet® kalcypotriol rozpuszczony jest w wodnym podłożu, w którym zawieszony jest zmikronizowany dipropionian betametazonu. Aby zwiększyć penetrację dodano eter stearynowy polioksypropylenu-15 (Arlamol® E), w stężeniu 5%, zapewniający optymalny transport do skóry obydwu leków w stanie aktywnym.



Uzyskany produkt – Daivobet® - jest stabilnym przez dwa lata połączeniem kalcypotriolu i dipropionianu betametazonu i zapewnia optymalną penetrację obu substancji aktywnych z podłoża.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:43 pm   

Moja wiedza na temat kwasu fumarowego oparta jest li tylko o teorię. Oto ona......stosowanie estrów kwasu jest dostępne w naszym kraju na drodze suplementacji.Ogólnie,moim zdaniem,chodzi o przywrócenie prawidłowej zasadowości skóry,za pomocą w/w kwasu. Lepszą produkcję kwasu zapewnia.... słoneczko.
Tak do końca nie rozumiem czy założyciel tematu proponuje suplementację czy szuka metod wpływajacych na zwiększenie wytwarzania kwasu przez organizm.
Jeżeli suplemantacja..... jestem przeciw-kwas źle jest wchłaniany przez jelita.Bardzo obciąża nerki i żołądek.
Jeżeli sposób....to ja bardziej skłaniałabym się ku zażywaniu Vit.D3,która w naszym klimacie właściwie powinna być zażywana przez wszystkich,ze względów zdrowotnych....może z pominięciem okresu letniego-to wieści od mojej p.doktór....ja jej ufam.

szater napisał/a:
Jestesmy forum informacyjnym,pomagamy młodym przejsc przez trudne etapy choroby.Wzajemnie sie wspieramy jednak nie jest to forum gdzie prowadzimy zażarte dyskusje naukowo-medyczne :mrgreen:


Będę dyskutowała.... TU pomagamy SOBIE żyć z tą chorobą.
Jest to forum,gdzie porowadzimy dyskusje - nie wiem czy dostąpiły one miana.... naukowo-medycznych.....ale to,że bywają zażarte to TAK....do momentu w którym..... zapodający temat....zaczyna używać argumentów w postaci EPITETÓW.
Saterku błagam..... wróć do Swojego języka,zakreciłaś mną tak,że jeszcze teraz nie moge złapać równowagi :roll:
 
 
Paweł 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:54 am   

O ile mi wiadomo to Fumarany nie są dostępne w Polsce. Niemniej jednak jest to jeden z nowocześniejszych leków, które mogą pomóc w zaleczeniu łuszczycy. Kilka słów można przeczytać tutaj: http://luszczyce.pl/lecze...ojowe/fumarany/

Jestem ciekaw czy ktoś tu na forum stosował to. Czytałem trochę opinii o tym i niektórym pomagało.
_________________
Poradnik łuszczycowy
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 1:44 pm   

"Będę dyskutowała.... TU pomagamy SOBIE żyć z tą chorobą.
Jest to forum,gdzie porowadzimy dyskusje - nie wiem czy dostąpiły one miana.... naukowo-medycznych.....ale to,że bywają zażarte to TAK....do momentu w którym..... zapodający temat....zaczyna używać argumentów w postaci EPITETÓW.
Saterku błagam..... wróć do Swojego języka,zakreciłaś mną tak,że jeszcze teraz nie moge złapać równowagi "

1. stosujac wyrazenie "młodych"miałam na mysli młodych stazem
2.Nigdzie nie stwierdziłam że nie prowadzimy dyskusji-w tym przypadku chodziło o dyskusje na tematy naukowo-medyczne-takich tu nie prowadzimy(jak wyglada taka dyskusja zapraszam na forum stowarzyszenia)
3.Zawsze zwracam uwage kto pisze posta-w tym przypadku jest to starszy człowiek,mieszkajacy poza granicami kraju i w dodatku słabo juz posługujacy sie językiem polskim-aczkolwiek jest to osoba posiadajaca troszkę szersza wiedze medyczną

Ostatnio Heniutek dosc często nie łapiesz ....równowagi czy jak to zwac...urlop się przyda :razz:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 11:38 pm   

Temat..... troszkę przedyskutowany z moim lekarzem ogólnym.... jakieś 8 lat temu.Mój pierwszy wysyp łuszczycy był całkowitą niewiadomą dla mnie.Zero wiedzy, zero doświadczenia i słowa dermatologa na pocieszenie....niech pani sie cieszy,że dopadła panią w wieku 40 lat a nie 4.
Gdzieś wynalazłam ten kwas fumarowy i w te pędy do doktórki.A ona.... kobieto to jest na drodze eksperymentu....na bardzo rozległą łuszczycę....bardzo obciąża nerki.....żołądek....rozregulowuje morfologię....zapomnij! Zapomniałam.... tematu nie śledziłam,na dziś w ogóle nie biorę pod uwagę.... nawet żeby leczenie było szeroko dostępne.Nie przy mojej morfologii.

Szterku nie offtopując tematu to Ci rzeknę.....niech Ci będzie Józef :mrgreen: :mrgreen:
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 7:52 am   

Za to drogi kolega wiąłbył sie i obraził-nie wiedziec dlaczego i.....kazał zlikwidowac swoje posty i swoje konto.....dziarski staruszek...i bądz tu miły dla ludzi ...staraj sie zrozumiec co piszą ...łamana polszczyzna i angielskim a potem..... :oops:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 08, 2010 11:35 pm   

Zupełnie nie rozumiem po co ktoś wchodzi na forum,zaklada temat i najczęściej....znika.Może to tak trendy teraz jest.....no bo przecież nie ma w tym żadnego sensu :roll: albo ja się mylę.
 
 
apple522

Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 5
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 9:41 am   

wedding dresses
Eyes on celebrity weddings,wedding dresses we see what's the first couple of 2011.wedding gowns
Shania Twain married Frederic Thiebauld in Puerto Rico on Saturday.wedding gowns The wedding took place at a private home on the beach in Rincon.prom dresses
In exclusive photos provided by TMZ,prom dresses Twain is shown wearing a strapless white wedding dress with a dark-colored sashwedding dresses Thibault wore a white suit.wedding dresses After the exchange of vows, guests at the wedding serenaded the newlyweds with the Beatles classicwedding dresses “All You Need is Love.” Twain performed later at the reception.wedding dresses
The couple of two years confirmed their engagement in December.]wedding gowns Thiebauld is the ex-husband of Twain’s former best friend Marie Anne Thiebauld.
wedding gowns
 
 
vorden

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 110
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 12:10 pm   

kwas fumarowy jest stosowany jako lek na luszczyce.
Jest dostepny jako dodatek E do zywnosci , mozna kupic u dostawcy.
Najlepiej jednak pic soki owocowe lub warzywne i do tego zazywac koenzym Q10 - sam sie wytworzy ...
Dodatkowo witaminy B1, lecytyne, B5,B6, kwas foliowy ...
Nie uzywac cukru !!!
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 1:00 pm   

Witaj Vorden :smile:
Dobrze gadasz...z małym wyjątkiem: żadnego kupowania u dostawcy i głębokiego eksperymentowania na własną rękę.

Soki i te inne, jak najbardziej. Pozdrawiam :grin:
 
 
vorden

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 110
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 1:22 pm   

jas_17 napisał/a:
Witaj Vorden :smile:
Dobrze gadasz...z małym wyjątkiem: żadnego kupowania u dostawcy i głębokiego eksperymentowania na własną rękę.

Soki i te inne, jak najbardziej. Pozdrawiam :grin:


zapomnialem ze wy tu specjalizujecie sie w cygnolinie i leczeniu przez internet z receptami w tle ...

Aha,

dostalem emaila jakis czas temu od waszego admina o tym ze ktos probowal wlamac sie na moje konto na tym forum.
Prosilem o zablokowanie konta , ale jak widac dziala.
Jakby co , sluze owym emailem oraz moja odpowiedzia ....

Konto prosze zablokowac na stale ..
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 09, 2011 1:51 pm   

Vordenie doskonale zdajesz Sobie sprawę, że nie tylko cygnolinka tu leci :mrgreen: .

Co do leczenia przez internet...uważam, że masz większe osiągnięcia, na tym polu niż my. Recept nie kumam, się nie wypowiadam w związku z tym.

W jakim celu, cytujesz moja wypowiedź w tym temacie, jeżeli w żadnym aspekcie, się do niej nie odnosisz?

Co do spraw administracyjnych, to nie moja bańka. Wymiana korespondencji miedzy panami, mnie nie interesuje. Pozdrowionka, jak zwykle, przesyłam :grin:
 
 
vorden

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 110
Wysłany: Sro Lut 09, 2011 3:39 pm   

jas_17 napisał/a:
Vordenie doskonale zdajesz Sobie sprawę, że nie tylko cygnolinka tu leci :mrgreen: .

Co do leczenia przez internet...uważam, że masz większe osiągnięcia, na tym polu niż my. Recept nie kumam, się nie wypowiadam w związku z tym.

W jakim celu, cytujesz moja wypowiedź w tym temacie, jeżeli w żadnym aspekcie, się do niej nie odnosisz?

Co do spraw administracyjnych, to nie moja bańka. Wymiana korespondencji miedzy panami, mnie nie interesuje. Pozdrowionka, jak zwykle, przesyłam :grin:


Poniewaz zabralas glos w temacie o ktorym nie masz zielonego pojecia, czego dowodzi twoj wpis, uzylem go zatem jako spinacz pod ktory podpialem to co napisalem ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa