Łuszczyca Łuszczyca - leczenie - forum Łuszczyca
Leczenie, profilaktyka, wymiana doświadczeń

Artykuły o leczeniu łuszczycy, Artykuły o Łuszczycy, Leczenie ŁuszczycyArtykuły  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopalacze

Dopalacze, za czy przeciw?
Jasne, że za, legalna alternatywa dla narkotyków i świetna zabawa!
9%
 9%  [ 2 ]
Zdecydowanie przeciw, to zabójcza chemia tak samo niebezpieczna jak narkotyki
76%
 76%  [ 16 ]
Wszystko dla ludzi ale z umiarem, od czasu do czasu można walnac dopalacza
9%
 9%  [ 2 ]
Nie mam zdania
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
outsider


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 17
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 7:58 pm   Dopalacze

Co myślicie o dopalaczach? Pełno tego teraz wszędzie, ja jestem z Warszawy w promieniu kilku krokow ode mnie sa 3 sklepy w tym 1 calodobowy.

Dla niewtajemniczonych: dopalacze to środki psychoaktywne działające tak jak narkotyki (jedne mocniej, inne słabiej) ale nie bedace na liscie substancji zakazanych i dlatego sa sprzedawane legalnie. Oczywiscie na opakowaniu jest napisane ze nie sa do spozycia tylko do kolekcjonowania, ale i tak kazdy wie o co chodzi.

Musze wam sie przyznac ze niedawno na imprezie spróbowalem po namowie kolegi, efekt nieziemski, mocna euforia ale na jednym razie sie nie skonczylo, tej nocy poszlo jeszcze kilka porcji - jak efekty ustapily bardzo ciagnelo zeby wziac jeszcze raz. Efekt byl taki ze 2 nastepne dni nie moglem spac i jesc i myslalem ze umre, wyzdrowialem ale nadal myslalem o tym cudownym srodku ktory zafundował mi taka euforie, ciagnie mnie nadal ale nie wezme tego juz wiecej bo wiem ze znow sie to zle skonczy a czytalem na internecie ze po tym konkretnym dopalaczu niektorzy wpadali w kilkutygodniowe ciagi i znikali w oczach.

To co mnie martwi to ze nie maja podanego skladu i w przypadku zatrucia nie wiadomo jak ratowac czlowieka, czytalem ze lekarze maja nawet z tym problem i zatrucia zwyklymi narkotykami sa bardziej bezpieczne bo tetsty narkotykowe wykrywaja jaka substancja i stezenie jest w organizmie wiec wiadomo jaka podac odrutke, a tu nic nie wiadomo, coraz wiecej teraz jest zatruc tymi dopalaczami.

Jest na forum jakis lekarz ktory moglby sie kompetentnie wypowiedziec?

Jakie macie zdanie na ten temat? Ja jestem bardzo na nie, tymbardziej ze mialem z tym krotka przygode, trzeba by tego jakos (s)prawnie zakazac.

Pozdr
_________________
oprócz błękitnego nieba...
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:34 pm   

Kurcze Outsider....to temat rzeka.Zdecydowanie jestem za zakazem ale przede wszystkim za...... PROFILAKTYKĄ.Moim zdaniem lepszej drogi.... jak na dziś... nikt nie wymyślił.

Nie wiem dlaczego ale wyników ankiety jestem pewna....no prawie.Pozdrawiam :smile:
Ostatnio zmieniony przez gosc Sob Wrz 18, 2010 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tygryska 
tygryska


Wiek: 62
Dołączyła: 07 Lis 2009
Posty: 2620
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 8:41 pm   

tez jestem przeciw - glownie dlatego ze jak kazde uzywki/narkotyki itd. itp. sa szkodliwe - te cos mi sie wydaje ze mocno szkodliwe dla zdrowia a na pewno dla ukladu nerwowego
trudno jest ze stanu euforii przestawic potem z powrotem na normalne zycie...

(to mowi ta ktora pali papierosy i pije kawe ;) )
_________________
kot tez czlowiek, tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
kaśka69 


Wiek: 54
Dołączyła: 03 Cze 2009
Posty: 224
Skąd: poznań
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:10 pm   

Jestem stanowczo przeciw - niedawno w Poznaniu chłopak po zażyciu dopalaczy zabił swoja mamę......to chyba mówi samo za siebie...
 
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 10:45 pm   

Nie słyszałeś ostatnio w tv jak młody chłopak zmarł po zażyciu tego - trafił do szpitala po 2 porcjach i lekarze nie znali składu dopalacza, choć mieli z nimi doczynienia dzień w dzień więc nie mieli odpowiedniego leku na odtrucie i niestety nie uratowali go.
Jestem przeciw temu dziadostwu, wolę zapalić papieroska :wink: w sumie on też trucizna, ale te dopalacze, narkotyki to już chyba najgorsze zło

Lepiej wypij piwko i zrezygnuj z tego dziadostwa i pomyśl jedno - napewno nigdy nie dałbyś tego gó.... swojemu dziecku
 
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 10:20 am   

Osobiscie jestem za zlikwidowaniem tego procederu całkowicie :zly:

Gdy pierwszy sklep otwarto w Zielonej z inspektorami kontrolujacymi rózne działy firm przeprowadzilismy zmasowany atak...przetrzepalismy ich zdrowo...od podszewki....mocni sa...prawników tez mocnych maja :twisted:

Wróciłam do domu rozżalona...bo zawsze można znalezc paragraf...aby ...zamknąc sklep...na to mój syn....spokojnie mi wyjasnił:" ...nie ma potrzeby szykac paragrafu aby zamknac sklep...bo obok powstanie nastepny...trzeba dotrzec do młodych ludzi ...i tak ich wyedukowac...aby nie chcieli kupowac...nie bedzie chętnych sam sklep padnie..." :brawo: madre to przyznam i....taka sie dumna poczułam ..że czegos go w życiu nauczyłam :oops:

Każdy z nas ma w domu jakiegos Ksawerego,Anie ,Zosie czy Wojtka...to własnie od nich zalezy jaka podejma decyzje...ale my musimy ich nauczyc podejmowania słusznych decyzji,nie zrobi sie to przez dzień,dwa czy miesiac.....po owocach ich poznacie :mrgreen:
 
 
Anastazja17 


Wiek: 32
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 2:03 pm   

chyba to nie jest takie szkodliwe jak sprzedaja w sklepach, alkohol tez szkodzi jak sie za duzo pije
 
 
szater 


Wiek: 66
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 5953
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 4:43 pm   

.....i ...odpowiedz już macie......też 18letniego młodego człowieka.. :evil: ręce opadaja....


Anastazjo...w sklepach wiele rzeczy sprzedaja:noże,siekiery,trutki na gryzonie.....potrzebna jest swiadomosc jak,do czego,po co i ...czy wogóle...nalezy tę rzecz używac.....
Proponuje takze uzupełnienie wiedzy na w/w temat...
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 5:52 pm   

Anastazja17 napisał/a:
chyba to nie jest takie szkodliwe jak sprzedaja w sklepach, alkohol tez szkodzi jak sie za duzo pije


Szkodliwe pod tym względem nie - bo sprzedwane jest to do kolekcjonowania, więc z kolekcjonowania szkodliwości by nie było, jednak staje się szkodliwe, jeżeli ludzie to zaczynają zażywać. Dlatego właśnie jest to w Polsce i nie tylko legalne, ponieważ sprzedaje się to jako kolekcje, jednak każdy wie, że nie po to ludzie to kupują.
I tu jest odpowiedź dlaczego jest sprzedawane - jako forma kolekcji - chociaż nikt tego tak nie traktuje kupując to, bo ludzie poprostu to biorą.
Poprostu w naszym prawie jest wiele luk i dzięki nim można wiele kasy zbić i legalnie sprzedawać narkotyk, ale trzeba mieć sumienie żeby taki interes zakładać, bo żaden pieniądź nie jest w stanie przywrócić życia
 
 
 
Krzyśś 


Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: wrocek
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 7:02 pm   

jedni na imprezie pija :drink: inni pala a jeszcze inni dopalacze walą :wow: :wow: :wow: co kto lubi, jak komus nie pasuje to nie musi brac ale niech nie ogranicza wolnosci innych :zly:
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 8:25 pm   

Wolność to jedno... a świadome szkodzenie sobie... to drugie :hmm: ale wolność Tomku w swoim domku.Pozdrowionka :smile:
 
 
outsider


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 17
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 1:19 pm   

Dzieki za odpowiedzi, widze ze mlodzi nie rozumieja zagrozenia i nie widza w tym nic zlego, to niepokojace bo wlasnie mlodziez jest najbardziej zagrozona korzystaniem z dopalaczy
_________________
oprócz błękitnego nieba...
 
 
Paweł 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 1:54 pm   

Niedawno czytałem wywiad z właścicielem sieci sklepów z dopalaczami w Polsce. Koleś ma tylko 23 lata i kilkadziesiąt punktów w Polsce.

Raczej tego nie da rady powstrzymać, bo jak to powiedział, gdy inspektorzy usuwają jakieś dopalacze z jego sklepu to natychmiast wchodzą na ich miejsce inne.

Generalnie wolałbym tego nie próbować (choć znam osoby co zażywały i przyznają, że mocne cholerstwo jest).

Jeśli ktoś nie potrafi dobrze się bawić bez mocnych używek to naprawdę współczuję.
_________________
Poradnik łuszczycowy
 
 
Paweł 


Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 777
Skąd: Brzeźno Wielkie
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 11:23 am   

Znów całkiem przypadkiem w nocy w radiu słyszałem, że jest już gotowa nowelizacja ustawy o narkotykach itp. Ponoć ma dotyczyć też wszystkich dopalaczy, a nie jak dotychczas były dopisywane coraz to nowe środki odurzające do listy zakazanych. Może jednak coś z tego będzie.
_________________
Poradnik łuszczycowy
 
 
daro 


Wiek: 47
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 928
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 1:52 pm   

Pewnie i będzie ale ci co mają sklepy z dopalaczami zapowiedzieli już, że i tak będą to sprzedawać zmieniając skład dopalaczy, więc pewnie jak jakiś składnik będzie zakazany to zastąpią go innym, więc wydaje mi się, że oni każdą lukę prawną przeskoczą, napewno coś wymyślą, bo niezły biznes z tego robią - niestety
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Polecane strony montaż anten Warszawa